OFICJALNE wyniki wyborów Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz Radnych do Rady Miejskiej w Skawinie
Znamy już oficjalne wyniki podane przez MKW w Skawinie. 33 945 osób było uprawnionych do głosowania w gminie Skawina w niedzielnych wyborach samorządowych, natomiast wyborców, którym wydano karty do głosowania – 15 715. Tym samym frekwencja wyborcza w gminie Skawina wyniosła 46,29%. Głosów ważnych na kandydatów na burmistrza oddano 15 339.
WYNIKI wyborów na BURMISTRZA:
Paweł Kolasa (KW “Nasze Miasto, Nasza Gmina”) – 5440 głosów (35,47%) – przechodzi do II tury wyborów
Norbert Rzepisko (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 4756 głosów (31,01%) – przechodzi do II tury wyborów
Anna Wąsowicz (KWW Anny Wąsowicz – Kontrast) – 3381 głosów (22,04%)
Ryszard Majdzik (KWW Ryszarda Majdzika) – 1762 głosy (11,49%)
– Protokół z wyborów Burmistrza Miasta i Gminy Skawina –
– Uchwała o ponownym głosowaniu (II tura) –
Głosowanie (II tura) na burmistrza miasta i gminy Skawina odbędzie się dnia 30 listopada 2014 r. w godzinach od 7:00 do 21:00, w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 16 listopada 2014 r.
WYNIKI wyborów na RADNYCH RM w SKAWINIE:
ODDANE GŁOSY:
Okręg wyborczy nr 1:
SKAWINA (Osiedle Nr 1 „Przemysłowe” i Osiedle Nr 7 „Samborek”) ulice: Bagienki; Działkowców; Energetyków; Hallerów; Hutników; Kwiatowa; Łąkowa od numeru 1 do końca ogródków działkowych; Piastowska; Józefa Piłsudskiego; Podbory; Podgórki; Podwale; Robotnicza; Sąsiedzka; Skawińska; Tyniecka; Wojska Polskiego; Żwirowa.
Grażyna Koń – 310 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Jadwiga Tylek – 269 głosów
Leszek Nowak – 211 głosów
Klaudia Badura – 82 głosy
Okręg wyborczy nr 2:
SKAWINA (Osiedle Nr 2 „Stare Miasto”) ulice: 29 Listopada dom prywatny Nr 3, numery nieparzyste od 3a do końca; Babetty; Stefana Batorego; Browarna; Estery; Jana Kilińskiego; Kolejowa; Konopnickiej; Kościelna; Mikołaja Kopernika numery nieparzyste od 1 do 11D oraz numery parzyste od początku ulicy do skrzyżowania z ul. 29 listopada z ul. Słoneczną; Korabnicka numery parzyste 2 do 56 i numery nieparzyste 1do 29; Korabnicka Boczna; Krakowska numery parzyste od 2 do 26 i numery nieparzyste od 1 do torów kolejowych; Krzywa; Adama Mickiewicza; Niepodległości; Okrężna; Pokoju; Księdza Jerzego Popiełuszki odcinek od ul. Krakowskiej do 29 Listopada; Rynek; Rzeczna; Władysława Sikorskiego; Juliusza Słowackiego; Jana Sobieskiego; Spółdzielcza; Księdza Troski; Węgierska; Kazimierza Wielkiego; Wspólna; Zamkowa; Żwirki i Wigury numery parzyste 2 do 10 i numery nieparzyste 1 do 7.
Anna Wąsowicz – 265 głosów (KWW Anny Wąsowicz – Kontrast)
Jerzy Okarmus – 153 głosy
Ewa Helbin – Czyżowska – 124 głosy
Bożena Pawlik – 82 głosy
Łukasz Kaczmarczyk – 47 głosów
Okręg wyborczy nr 3:
SKAWINA ( 1.Osiedle Nr 3 „Kościuszki” i Osiedle Nr 9 „Radziszowskie”) ulice: 29 listopada bloki numer 1 i 3, numery parzyste od 2 do 24; Armii Krajowej; Dębca; Falbówki; Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego; Gościnna; Groble; Konstytucji 3 Maja; Marka Kublińskiego; Księdza Jerzego Popiełuszki numery parzyste od 2 do końca; Nad Potokiem; Feliksa Pukły; Radziszowska; Różana; Spacerowa; Spokojna; Szkolna; Willowa; Wyrwisko; Żwirki i Wigury od numeru 12 do końca.
Artur Wątor – 202 głosy (KWW Skawina Jutra)
Joanna Cholewa – 140 głosów
Maria Blus – 134 głosów
Dawid Zamysłowski – 133 głosy
Marta Brożek – 69 głosów
Elżbieta Jastrzębska – 58 głosów
Andrzej Wałkowicz – 12 głosów
Okręg wyborczy nr 4:
SKAWINA ( 2. Osiedle Nr 3 „Kościuszki”) ulice: Ignacego Daszyńskiego; Jarosława Dąbrowskiego; Aleksandra Głowackiego; Tadeusza Kościuszki; Józefa Ignacego Kraszewskiego; Plac doktora Jerzego Polańskiego; Józefa Poniatowskiego; Kazimierza Pułaskiego; Stefana Żeromskiego.
Ryszard Majdzik – 249 głosów (KWW Ryszarda Majdzika)
Barbara Droździewicz – 183 głosy
Stanisław Grodecki – 125 głosów
Stanisław Stachyra – 72 głosy
Okręg wyborczy nr 5:
SKAWINA (1.Osiedle Nr 5 „Korabniki”) ulice: Brzozowa; Cicha; Jodłowa; Kalinowa; Kasztanowa; Kopernika numery nieparzyste od 17A do 51B; Kopernika numery parzyste od 32 do 42; Korabnicka numery nieparzyste od 29A do 71; Korabnicka numery parzyste od 58 do 104; Sadowa numery nieparzyste od 1 do 17N; Sadowa numery parzyste od 2 do 20E.
Adam Najder – 173 głosów (KW Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina)
Łukasz Samborski – 114 głosów
Damian Nowaczyk – 108 głosów
Andrzej Czopek – 97 głosów
Stefan Wykurz – 11 głosów
Okręg wyborczy nr 6:
SKAWINA (1. Osiedle Nr 4 „Ogrody” ) ulice: Jaśminowa; Kopernika numery nieparzyste od 13 do 15; Kopernika numery parzyste 2, 2A, 2D, 2F,2h; Kopernika numery parzyste od 4 do 30A; Słoneczna Nr 1 i od 1A do 1D; Słoneczna numery nieparzyste od 3 do 9; Słoneczna numery 2, 4, 6; ul.29 listopada numery parzyste od 26 do końca; Wesoła.
Eugeniusz Zając – 249 głosów
Marcin Kuflowski – 246 głosów
Sebastian Krasny – 159 głosy
Bogdan Krupa – 119 głosów
Jerzy Wątor – 81 głosów
Okręg wyborczy nr 7:
SKAWINA (2.Osiedle Nr 4 „Ogrody” ) ulice: Ogrody; Księdza Jerzego Popiełuszki numery nieparzyste od 7 do 13; Marii Skłodowskiej- Curie.
Antoni Sapała – 201 głosów (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)
Tomasz Papież – 183 głosy
Mateusz Gdula – 82 głosy
Gabriela Prokocka – Kazek – 80 głosów
Jerzy Sękara – 53 głosy
Andrzej Tatko – 37 głosów
Grażyna Kasprzyk – 35 głosów
Okręg wyborczy nr 8:
SKAWINA (3.Osiedle Nr 4 „Ogrody”) ulice: Słoneczna numery parzyste od 8 do 18; Słoneczna numery nieparzyste od 11 do końca; Księdza Jerzego Popiełuszki numery nieparzyste od 15 do końca.
Łukasz Raczkowski – 223 głosy (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Małgorzata Zawartka – 210 głosów
Krzysztof Jaskuła – 149 głosy
Ewa Zuch – 103 głosy
Franciszek Kubala – 95 głosów
Okręg wyborczy nr 9:
SKAWINA (2. Osiedle Nr 5 „Korabniki”) ulice: Batalionów Chłopskich; Graniczna; Kopernika numery nieparzyste od 51C do końca; Kopernika numery parzyste od 44 do końca; Korabnicka numery nieparzyste od 73 do końca; Korabnicka numery parzyste od 106 do końca; Leśna; Łanowa na południe od torów kolejowych do końca ulicy; Pasternik; Sadowa numery nieparzyste od 19 do końca; Sadowa numery parzyste od 22 do końca; Wiklinowa; Stanisława Wyspiańskiego.
Stanisław Skuta – 221 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Andrzej Spyrka – 181 głosów
Marek Spólnik – 147 głosów
Iwona Gwoździkowska – 102 głosy
Okręg wyborczy nr 10:
SKAWINA ( 1. Osiedle Nr 6 „Bukowskie”) ulice: Bukowska od 1 do 11B; Jana Pawła II.
Stanisław Pac – 131 głosów (KWW Anny Wąsowicz – Kontrast)
Artur Pawłowski – 118 głosów
Lidia Pycińska – 97 głosów
Agnieszka Kierzkowska – 72 głosy
Józef Przewoźniak – 56 głosów
Okręg wyborczy nr 11:
SKAWINA ( 2.Osiedle Nr 6 „Bukowskie”) ulice: Altanowa, Bukowska od 12 do końca; Monte Casino; Na Stoku; Witosa.
Marek Fugiel – 200 głosów (KW Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina)
Andrzej Bobula – 145 głosów
Maciej Przebinda – 69 głosów
Marcin Szymon Paździor – 51 głosów
Adrian Nowak – 36 głosów
Okręg wyborczy nr 12:
SKAWINA ( Osiedle Nr 8 „Rzepnik”) ulice: Adama Asnyka; Jagielnia; Krakowska od torów kolejowych do końca; Lipowa; Łąkowa od ogródków działkowych do końca; Łanowa odcinek na północ od torów kolejowych; Nad Wodą; Feliksa Pachla; Pisary; Polna; Przemysłowa; O.Adama F. Studzińskiego; Szwedzka; Torowa; Torowa Boczna; Za Górą; Zielona; mjr Jana Żychonia.
Karol Kościelny – 176 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Żaneta Kotula – 134 głosy
Leszek Kryda – 65 głosów
Józef Konarski – 56 głosów
Patryk Mrowiec – 29 głosów
Okręg wyborczy nr 13:
Sołectwa: KOPANKA, OCHODZA
Norbert Rzepisko – 392 głosy (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Grzegorz Lelek – 241 głosów
Robert Knapik – 83 głosy
Krzysztof Zajda – 28 głosów
Okręg wyborczy nr 14:
Sołectwa: JURCZYCE, RADZISZÓW ulice: Brzegi, Chorzyny, Drożdżownik, Górki, Górna, Jarzębinowa, Jaśminowa, Kolejowa, Kolorowa, Leniecka, Lipowa, Łanowa, Podwale, Prosta, Przemysłowa, Różana, Słoneczna, Torowa, Wąska, Wąwozowa, Zacisze, Zawodzie, Zimnowiec
Józef Niechaj – 469 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Witold Mazgaj – 153 głosy
Jerzy Kłępa – 137 głosów
Adam Woźniczka – 70 głosów
Okręg wyborczy nr 15:
Sołectwo: RADZISZÓW ulice: posesje bez ulicy, Cicha, Jagodowa, Jagodowa Boczna, Jana Pawła II, Kamienna, Kęciki, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Łąkowa, Modrzewiowa, Nad Pasieką, Nad Potokiem, Podlesie, Pod Górą, Polna, Rynek, Siedliska, Skawińska, Spacerowa, Szkolna, Widokowa, Wodna, Wspólna, Wytrzyszczek, Zadworze, Zadworze Górne, Żwirowa.
Zdzisława Bała – 552 głosy (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)
Jarosław Zapała – 62 głosy
Paweł Filipczyk – 49 głosów
Barbara Okarmus – 40 głosów
Okręg wyborczy nr 16:
Sołectwo: WOLA RADZISZOWSKA.
Witold Grabiec – 384 głosy (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Anna Chromy – 248 głosów
Stefan Jezioro – 213 głosów
Agnieszka Szczyrbak – 7 głosów
Okręg wyborczy nr 17:
Sołectwa: KRZĘCIN, GRABIE, POLANKA HALLERA.
Antoni Bylica – 577 głosów (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)
Rafał Bober – 194 głosów
Sławomir Grabiec – 147 głosów
Mirosław Pulikowski – 43 głosy
Magdalena Pobożniak – 32 głosy
Okręg wyborczy nr 18:
Sołectwa : JAŚKOWICE, POZOWICE.
Ewa Masłowska – 247 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Magdalena Sak – 183 głosy
Edward Nowak – 101 głosów
Zbigniew Dziobek – 93 głosów
Łukasz Tworzydło – 66 głosów
Okręg wyborczy nr 19:
Sołectwa : FACIMIECH, WIELKIE DROGI.
Mirosław Śliwa – 198 głosów (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Halina Marczyńska – 185 głosów
Wawrzyniec Ożóg – 134 głosy
Krzysztof Gworek – 73 głosy
Dariusz Przebinda – 20 głosów
Okręg wyborczy nr 20:
Sołectwa : BOREK SZLACHECKI, ZELCZYNA.
Janina Rączka – 489 głosów (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)
Janusz Śmiech – 418 głosów
Maria Sęk – 146 głosów
Sławomir Kałwa – 18 głosów
Lesław Cyganik – 14 głosów
Okręg wyborczy nr 21:
Sołectwa : RZOZÓW, GOŁUCHOWICE.
Grzegorz Klimas – 324 głosy (KW „Nasze Miasto, Nasza Gmina”)
Andrzej Wrzoszczyk – 280 głosów
Dawid Lelek – 79 głosów
Anna Jackowska – 50 głosów
– Protokół z wyborów do Rady Miejskiej w Skawinie –
Źródło:
BIP Gminy Skawina
A w powiecie krakowskim tak:
Rada liczy
29-osób
Polskie
Stronnictwo Ludowe zdobyło 10 mandatów * Zofia Pyla, gmina Liszki, 57 lat *
Małgorzata Elżbieta Mardyła, gmina Mogilany, 54 lata * Jerzy Leszek Batko,
gmina Świątniki Górne, 57 lat * Włodzimierz Wiktor Okrajek, gm.
Kocmyrzów-Luborzyca, 53 l. * Krzysztof Janusz Malik, gmina Kocmyrzów-Luborzyca,
54 lata * Piotr Trzcionka, gmina Skała, 48 lat * Jerzy Włodzimierz Wnęk, gmina
Krzeszowice, 54 lat * Krystyna Joanna Janecka, gmina Wielka Wieś, 63 lata *
Stanisław Żak, gmina Skawina, 66 lat * Bogdan Wojciech Bogdali, gmina Skawina,
59 lat
Prawo I
Sprawiedliwość * Paweł Stanisław Miś, gmina Liszki, 34 lata * Wanda Kułaj,
gmina Świątniki Górne, 63 lata * Włodzimierz Tochowicz, gmina Słomniki, 64 lata
* Elżbieta Duda, gm. Skała, 51 lat * Wojciech Łukasz Pałka, gmina Krzeszowice,
33 lata * Piotr Goraj, gmina Wielka Wieś, 59 lat * Krzysztof Stanisław Gębala,
gmina Skawina, 52 lata * Arkadiusz Marek Wrzoszczyk, gmina Skawina, 44 lata *
Wiesław Marek Woch, gmina Zabierzów, 56 lat
Platforma
Obywatelska 5 * Janina Rozalia Grela, okręg gm. Liszki (zam. Zabierzów) 66 lat
* Stanisława Zofia Grzęda, gmina Krzeszowice, 55 lat * Wojciech Bosak, gmina
Zielonki, 51 lat * Łukasz Paweł Krupa, gmina Skawina, 31 lat * Alicja Barbara
Wójcik, gmina Zabierzów, 54 lata
Porozumienie
Podkrakowskie 4 * Tadeusz Nabagło, gmina Jerzmanowice-Przeginia, 56 lat *
Janina Lasoń, gmina Krzeszowice 63 lata * Wojciech Tadeusz Karwat, gmina
Zielonki, 51 lat * Józef Krzyworzeka, gmina Zabierzów, lat 62
Wspólnota Samorządowa Powiatu Krakowskiego 1 *
Marek Piekara, gmina Iwanowice, 52 lata