30 czerwca 2017 r. po godzinie 18:00 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sołtys Jaśkowic wraz z przedstawicielem młodzieży dokonali oficjalnego otwarcia odrębnego dojścia do boiska szkolnego w Jaśkowicach. Od tego momentu dzieci i młodzież Sołectwa Jaśkowice będą mogli korzystać z boiska dotychczas niedostępnego w okresie wolnym od nauki (weekendy, wakacje). Otwarcia dokonano bardzo oficjalnie, poprzez przecięcie wstęgi wstęgi na bramie wejściowej. Następnie grupa zawodników OSP Jaśkowice, grupa dzieci i młodzieży w towarzystwie Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Skawinie Pana Karola Kościelnego oraz lokalnej telewizji weszła na murawę boiska.

Przewodniczący Komisji przed kamerą TV Skawina podziękował Sołectwu za pionierski pomysł z ogólnodostępnością boiska szkolnego. Jest to jedyne boisko szkolne na terenie Gminy Skawina, które w ten sposób pełni swoją rolę. Sołtys podarował 2 nowe piłki młodzieży i dzieciom oraz poprosił o szanowanie murawy i o dbanie o estetyczny wygląd tego obiektu. Następnie rozegrano pierwszy mecz 2 x po 15 minut.  Po meczu Sołtys zaprosił wszystkich na grilla do Remizy OSP.

W okresie wakacji, oraz w soboty i niedziele dzieci i młodzież będą mogli bez ograniczenia korzystać z boiska szkolnego, które teraz jest w zarządzaniu przez Sołectwo. Sołtys prosi jednocześnie o przestrzeganie Regulaminu, który jest zamontowany przez wejściem.

GALERIA ZDJĘĆ (fot. dzięki uprzejmości Józefa Tomczaka i Bronisława Biesia):

Materiał VIDEO (TV SKAWINA):