Zmiany w kursach linii MPK – zabierz głos w dyskusji!

deb321e180ff4f2915d7b487b6b11fb5W związku z planowanym wydłużeniem do Krakowa linii 233 przedkładamy do konsultacji projekty rozkładów jazdy linii: 201, 213, 223, 233, 235, 253, 263, 273, 283. Powyższe zmiany umożliwią obsługę komunikacyjną Skawińskiego Obszaru Gospodarczego, uwzględniają również wnioski mieszkańców.

Jeśli macie Państwo uwagi do przedstawionych rozkładów prosimy o głos w dyskusji.  Prosimy również, by uwagi poparte były merytorycznym uzasadnieniem.

Uwagi można składać  do dnia 16 listopada 2015 r.:

  • pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 14, pok. nr 1;
  • lub drogą elektroniczną wysyłając na adres e-mail: wydzialigk@um.skawina.net 

W związku z licznie pojawiającymi się w ostatnim czasie wątpliwościami naszych mieszkańców, dotyczącymi rozpowszechnianej pogłoski o planach likwidacji aglomeracyjnej linii MPK nr 223 Brzeźnica – Kraków Czerwone Maki w kontekście uruchomienia w grudniu 2015 r. nowych kursów pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Kraków – Oświęcim, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, iż N I E przewiduje się zlikwidowania powyższej linii.

W ramach aktualnie konsultowanego Planu Mobilności dla Gminy Skawina znajdują się zapisy o propozycjach zmian w zakresie funkcjonowania komunikacji autobusowej na terenie gminy po roku 2017, ale tylko przy założeniu włączenia Skawiny do systemu Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej zarządzanej przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o.

Korzystając z okazji zachęcamy do wzięcia udziału w aktualnie prowadzonych konsultacjach społecznych na temat   „Planu Mobilności dla Gminy Skawina”, gdzie można zgłaszać własne sugestie i uwagi do proponowanych zmian. Dokument Planu Mobilności dostępny jest na stronie internetowej Gminy Skawina (link:http://bit.ly/1RACYJ7), a także do wglądu w siedzibie Zespołu ds. pozyskiwania środków zewnętrznych, Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej) w Skawinie.

Źródło: IGK / UMiG Skawina

Załączniki:

10 response to "Zmiany w kursach linii MPK – zabierz głos w dyskusji!"

  1. Przez: Piotr Zamieszczono: 5 stycznia 2016

    Linie 223 tak zmienić ze autobus 13;00 dać na 14:00 ze Skawiny do Brzeźnicy

  2. Przez: Przeładowane 283 w godzinach rannych i popołudniowych ! Zamieszczono: 18 listopada 2015

    Witam

    W załączeniu oczekiwanie na autobus, lekkie spóźnieni 5 minut i jak zawsze niespodzianka pełny po brzegi.
    Odnośnie kursowania w nowym rozkładzie linii MPK 283 Skawina – Czerwone Maki, to trzeba dołożyć w każdej godzinie rannej od godziny 6,00 do godziny 8,00 po jednym kursie. A nie jak uczyniono w nie wiem jakim “szale” zabrać !!! Jest to irytujące gdyż nikt nie weryfikuje tego rozkładu jazdy, a układają go osoby które na codziennie nie jeżdżą komunikacją zbiorową !!!
    Co dzień jest to samo pełne i zatłoczone autobusy, to samo jest w tramwajach, kiedy na pętlę Czerwone Maki zjadą z okolicznych miejscowości autobusy w odstępach 3-5 min tłok murowany. Logistyka i zarządzanie jest trudne, ale żeby zrobić coś dobrze trzeba wyjść za biurka i zweryfikować, rzeczywistość z papierem który wszystko przyjmie.
    Zapraszam naszych urzędników Miasta i Gminy Skawina, do komunikacji zbiorowej i przejażdżki razem z pasażerami !

    https://www.youtube.com/watch?v=LI3ByUlMjTs&feature=youtu.be

    pozdrawiam

  3. Przez: zocha Zamieszczono: 13 listopada 2015

    Zmiany są wprowadzone chyba tylko po to ,aby przesiąść się do busów .Chodzi mi o linię 223 z Brzeźnicy wyjazdy o 13.45 następny dopiero 16.10 ,a co mają robić Ci co pracują do 14????

  4. Przez: walczymy_o_MPK Zamieszczono: 12 listopada 2015

    Drodzy mieszkańcy! Apeluję do wszystkich o to, aby zadać sobie trochę trudu i napisać maila do Urzędu w sprawie tych skandalicznych zmian. Poprzez likwidację (tak, właśnie likwidacje, wbrew temu co twierdzą oszuści z ratusza) wielu kursów funkcjonalność MPK na terenie Gminy zostaje drastycznie ograniczona. Dotyczy to przede wszystkim najważniejszej i najpopularniejszej linii 283. Według propozycji, liczba kursów na tej linii ma się zmniejszyć Z 36 DO 14! TO ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ! Nie może być tak, że w sprawach komunikacji zbiorowej decydują osoby, które z niej nie korzystają! Proszę zwłaszcza ludzi młodych o mobilizację i interwencję, bo tylko jawny i zdecydowany sprzeciw wobec nowych rozkładów może dać jakiś pozytywny efekt. Piszcie w tej sprawie na adres
    wydzialigk@um.skawina.net
    informujcie znajomych o konsultacjach, a może uda się powstrzymać ten swoisty proces “wygaszania” MPK na terenie naszej Gminy. Pozdrawiam!

  5. Przez: Szymon Zamieszczono: 12 listopada 2015

    Proponowane zmiany są całkowicie kuriozalne. Zmniejszenie liczby połączeń 283 (ZNACZNE!) a w zamian więcej kursów linii 213 na bardzo długiej trasie. Przecież przy istniejących korkach (213 na pewno nie będzie punktualne) zaplanowanie podróży do Krakowa będzie prawie niemożliwe. Poza tym drogi mieszkańcu jadąc np. z przystanku Ajka na Czerwone Maki raz będziesz wsiadał do autobusu na obecnym przystanku (linia 283) a za 15 minut już po drugiej stronie ulicy na obecnym przystanku dla wysiadających (linia 213).

    Natomiast wracając z pracy/szkoły/uczelni linią 213 przejedziesz przez całe miasto na ul. Bukowską (to jest pierwszy przystanek od Rzepnika!) a dopiero potem będziesz mógł wysiąść pod Ajką czy koło Cmentarza.

    Rozumiem, że w czasie kampanii złożono dużo obietnic sołectwom ale nie rozumiem czemu ich realizacja ma być wprowadzona kosztem ludzi mieszkających w obrębie miasta.

    • Przez: Janek Zamieszczono: 12 listopada 2015

      niezapomnij o 201 okrojone kursy i wydłużenie 233. Niby w teori wygląda fajnie bo naprzemian jadą i wychodzi coś co 40 minut kurs ale zawsze jest jakieś ale…po co tyle lini do Krk tak jak mówisz długie trasy spotęgują spóźnienia autobusów. Władza wie lepiej to takie widzimisie władzy. Dobrze opisał internauta w innym portalu o komunikacji. Skawina będzie sie mogła pochwalić 11 liniami i 1 nocną a nie będzie się jak dostać do Krk

      • Przez: Szymon Zamieszczono: 12 listopada 2015

        Mnie najbardziej boli, że zamiast upraszczać siatkę połączeń jeszcze bardziej się ją komplikuje. Czy nie można zrobić dwóch linii do Krakowa – np. 201 i 283 a mieszkańcom z terenu gminy zapewnić wygodny dojazd do punktu przesiadkowego np. na ul. Bukowskiej?

        Nie wiem jak niektórzy mieszkańcy, szczególnie ci korzystający z MPK sporadycznie (patrz moja 80-letnia babcia) poradzą sobie z tak absurdalnie skomplikowaną siatką połączeń i niezrozumiałą kolejnością przystanków. Dla przyjezdnych to też nie będzie łatwa sprawa. Ale o tym to chyba nikt nie myśli.

    • Przez: zbys Zamieszczono: 12 listopada 2015

      Zgadza się zmiany są podyktowane interwencją w paru instytucjach Krakowskich, ale nic nie wnoszą do ilości połączeń
      dziś linie 263,283,253 w godzinach od 6,15 do 6,35 wyjazd z Skawiny były pełne że około 5-10% pasażerów jechało bez trzymania się i na drzwiach.
      Spóźnienie na przystanek od 10 do 15 min, czas podróży ze Skawiny na Czerwone Maki około 30-35min.

      Korki panują od końca sierpnia, pasażerowie uciekają do samochodów z komunikacji miejskiej.

      W oczekiwaniu na MPK:

      https://www.youtube.com/watch?v=TooNQTZ9Z7o&feature=youtu.be

      pozdrawiam
      Mieszkaniec Skawiny.

  6. Przez: rudi Zamieszczono: 12 listopada 2015

    Istnieją tzw. nocne autobusy, dodanie takich byłoby dobrym rozwiązaniem, nie każdego stać na taksówkę

  7. Przez: budzik Zamieszczono: 11 listopada 2015

    “Słyszę” lament osób korzystających z komunikacji autobusowej. Brak nocnych połączeń z aglomeracją, weekend i święta nie są dniami wolnymi od pracy dla wielu mieszkańców naszej gminy które uczą się i pracują w Krakowie. Prywatni przewoźnicy nie są panaceum na rozwiązanie problemów komunikacyjnych a jakość świadczonych przez nich usług pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak stan techniczny tych pojazdów. Ilu z tych niezadowolonych znajduje czas na zgłaszanie uwag do urzędów zajmujących się komunikacją? Może dziś nie masz potrzeby korzystać z komunikacji zbiorowej, nie ma pewności co do tego jak będzie jutro lub pojutrze.
    Ci którzy decydują o komunikacji zbiorowej prawie nigdy z niej nie korzystają, z nielicznymi wyjątkami, więc nie licz na to, że pojmą Twój problem z dojazdem. Nigdzie na świecie komunikacja zbiorowa nie jest dochodowa a oni traktują miasto jak firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *