1 listopada: policja apeluje o szczególną ostrożność na drogach

policja2W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży, dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków oraz zwracanie bacznej uwagi na pieszych spieszących na groby bliskich.

W rejonie cmentarzy na terenie gminy Skawina służbę pełnić będą dodatkowe patrole Policji i Straży Miejskiej, których zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa, szczególnie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu pojazdów, w rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nich.


Kierowco pamiętaj:

  1. Przed wyjazdem sprawdź:
    – czy masz przy sobie wszystkie wymagane przepisami dokumenty i czy są one aktualne
    – czy samochód jest sprawny technicznie i odpowiednio wyposażony
  2. Parkując swój samochód na parkingu, przy cmentarzu, staraj się robić to w sposób umożliwiający korzystanie z tych miejsc innym kierującym, umożliwiając ruch zarówno im, jak i pieszym.
  3. Jeżeli nie jesteś uprawniony, nie parkuj samochodu na miejscu dla osób niepełnosprawnych.
  4. Zatrzymując się na parkingach lub w innych miejscach przy cmentarzach nie pozostawiaj we wnętrzu samochodów wartościowych przedmiotów i rzeczy.
  5. Zapinaj pasy bezpieczeństwa, a gdy przewozisz dzieci, pamiętaj o foteliku lub siedzisku. 
  6. Pod żadnym pozorem nie spożywaj alkoholu.

Uwaga!

Dla odwiedzających cmentarz przy ul. ks. J. Popiełuszki, za zgodą kierownictwa sklepów Biedronka, Lidl i Netto, udostępnione zostaną w dniu 1 listopada 2015 r. parkingi przy tych sklepach. Udostępniony zostanie również parking przy ul. ks. J. Popiełuszki (naprzeciwko cmentarza). Jednocześnie przypominamy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku – mówi komendant Komisariatu Policji w Skawinie Grzegorz Hajto.

policja2

Źródło:
Komisariat Policji w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *