17-latek zaatakowany w Skawinie maczetą. Stracił lewą dłoń, przyszyli mu ją lekarze w Poznaniu

policja-powiatowa-KrakówDo bójki doszło w ostatni weekend przy al. 29 Listopada w Skawinie. 17-latek został zaatakowany maczetą, jeden z ciosów był na tyle silny, że odciął mu dłoń. Nastolatek trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Przywieziono go po bójce, w której uczestniczyło kilka osób. Policja przesłuchała zatrzymanych uczestników zdarzenia i ustala jego przyczyny.

Nastolatek z USD w Krakowie został przewieziony do Poznania, gdzie przeszedł operację.

Operacja się udała, dłoń została przyszyta. Zrekonstruowaliśmy także kość i ścięgna – mówi Paweł Surdziel z kliniki Chirurgii Ręki w poznańskim szpitalu.

– Decydujące dla sprawności ręki będą najbliższy tydzień – dodał. Lekarz zaznacza, że pacjent trafił do szpitala około pięć godzin po utracie dłoni. To długo, przez ten czas kończyna była nieukrwiona. Mężczyzna przeszedł w sumie dwie operacje, ostatnia z nich zakończyła się w sobotę o północy. W tym samym czasie do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie trafił 19-latek, również ze Skawiny. On też miał rany cięte, powstałe po ciosach maczetą. Jego życiu nic nie zagraża, stan jest stabilny. Prawdopodobnie za kilka dni będzie mógł wyjść ze szpitala. Obaj zostali ranni podczas starcia, do którego doszło o 3 w nocy, przy al. 29 listopada w Skawinie. (Express Ilustrowany).

policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *