30. rocznica wyborów kontraktowych – Kraków

Urząd Wojewódzki zaprasza do udziału w obchodach 30. rocznicy wyborów kontraktowych. Uroczystości, przygotowane wspólnie przez wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika, marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Region Małopolski NSZZ „Solidarność”, będą miały miejsce 4 czerwca 2019 r. w Krakowie. O godz. 14.30 odbędą się uroczystości państwowe pod tablicą upamiętniającą siedzibę Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego (Kraków, ul. Sienna 5), a następnie o godz. 16.00, w Bazylice Mariackiej, w 40. rocznicę prawykonania utworów w ramach pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny – odbędzie się uroczysty koncert. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie (w załączeniu).

Ponadto, Oddział IPN w Krakowie wspólnie z Akademią Ignatianum oraz  NSZZ „Solidarność” Region Małopolski przygotował dyskusję panelową „Wielka dekada Polaków 1979-1989”, która odbędzie się 1 czerwca (szczegóły na załączonym plakacie), a 5 czerwca zaplanowano konferencję naukową „Rok 1989 w Małopolsce (https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/71551,Konferencja-naukowa-Rok-1989-w-Malopolsce-Krakow-5-czerwca-2019.html).

Więcej informacji, w tym także o innych wydarzeniach towarzyszących obchodom, można znaleźć na stronie internetowej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Źródło: MUW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *