33-latek, który pozostawił maleńkie dzieci bez opieki w Skawinie już w rękach policji

Policjanci ze Skawiny  zatrzymali 33 – letniego mieszkańca tej miejscowości, który pozostawił dwoje dzieci /roczne i dwuletnie/ bez opieki, a gdy wrócił był pod wpływem alkoholu – miał przeszło 1,5 promila. Usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia. Do zdarzenia doszło 12 kwietnia 2018 r., kiedy to kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, wykonując czynności procesowe do toczącego się postępowania karnego, udali się do miejsca zamieszkania 33 – letniej kobiety.

Drzwi od mieszkania były zamknięte, na pukanie nikt nie odpowiadał, z wewnątrz również nie dochodziły żadne odgłosy, przez co policjanci byli przekonani, że w środku nikogo nie ma. Postanowili zaczekać na powrót domowników. Po około 40 minutach przy drzwiach mieszkania pojawił się 33 – letni mężczyzna, oświadczając mundurowym, że tam mieszka, po czym wpuścił ich do środka. Ku zdziwieniu policjantów, na łóżku dostrzegli dwoje, przytulonych do siebie, małych dzieci, jedno miało zaledwie rok, drugie dwa lata. Okazało się, że mężczyzna pozostawił je same w mieszkaniu. Dwuletnie dziecko miało pilnować rocznego. Tłumaczył kryminalnym, że gdy dzieci spały wyszedł na około pół godziny, ponieważ był umówiony na rozmowę o pracę. Tymczasem, w chwili interwencji 33 – latek znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu – badanie wykazało przeszło 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Po chwili do mieszkania powróciła matka dzieci. Oświadczyła, że pozostawiła je pod opieką konkubenta, gdyż musiała udać się do lekarza.

Na miejsce wezwano patrol policji z KP w Skawinie, który dokonał zatrzymania 33 – latka i wykonał wszystkie niezbędne czynności z jego udziałem, po czym przetransportował go do policyjnego aresztu. Dzieci pozostawiono pod opieką matki.

Następnego dnia, w piątek /13.04 br./ mężczyzna usłyszał zarzut narażenia pozostawionych mu pod opieką dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia /art. 160 par. 2 kk/, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
KPP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *