4 maja rusza kampania Rowerowy Maj!

„Rowerowy Maj” to największa w Polsce kampania promująca aktywne podróże dzieci do szkół i przedszkoli. Przesiadamy się z samochodu na rowery i hulajnogi, również w Skawinie. Kampania, będąca autorskim projektem Miasta Gdańsk, dziś doczekała się czwartej edycji, już nie tylko w Gdańsku, w tym roku jest nas 21. Gmina Skawina również dołącza do tego grona!


Do aktywnych podróży zachęcać będziemy 368 uczniów i 331 przedszkolaków z następujących placówek:

  • Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie;
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance;
  • Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie;
  • Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie.

Placówki wytypowane do udziału w kampanii, dobrane zostały po analizie drogi dojazdu, czyli poziomu bezpieczeństwa, który jest dla nas priorytetem. Oprócz dzieci w kampanii wezmą udział również pracownicy, nauczyciele i wszystkie osoby związane z placówkami, czyli kolejne 153 osoby. Zachęcamy też rodziców – choćby raz w tygodniu – zastąpcie samochód rowerem.  

Dla zdrowia, dla lepszego samopoczucia, dla przykładu, dla SIEBIE!

„Rowerowy Maj” to edukacja, zabawa i rywalizacja skutecznie promująca aktywny tryb życia i komunikację rowerową. W maju dziedzińce przedszkoli i szkół zmieniają się w wielkie parkingi rowerowe, a dzieci nie chcą opuścić ani jednego dnia zabawy.

Znacie Romana Gdulę, naszego oficera pieszo-rowerowego? To pomysłodawca włączenia Skawiny w kampanię „Rowerowy Maj”. Przez cały maj będzie czuwał nad jej przebiegam i informował o jej efektach. Będzie się działo – już dziś Was zapraszamy!

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę do rowerowego dzienniczka i szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Rozgrywająca się na poziomie indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym rywalizacja efektywnie motywuje uczestników gwarantując im cały miesiąc wspaniałej i zdrowej zabawy.

Miło nam już dziś poinformować, że „Rowerowa Skawina” (nieformalna grupa pasjonatów rowerów) wspiera kampanię m.in.: pozyskała na rzecz placówek biorących udział w kampanii:

  • 4 komplety łyżek do opon,
  • klucze do kół
  • zestawy naprawcze ogumienia
  • 4 pompki podłogowe do pompownia kół.

– Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, mamy zamontowane pierwsze samoobsługowe stacje naprawy rowerów! Pojawiły się przy Parku Miejskim, Gimnazjum nr 1 oraz na Rynku w Skawinie, a wkrótce kolejna pojawi się także przy Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie!  W naszej dyspozycji pozostaje też jedna mobilna stacja, którą (tak na wszelki wypadek) zabierzemy na wszystkie imprezy rowerowe – mówi Roman Gdula.

 

Załączniki:

Źródło:
Gmina Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *