7 szczypiornistów Piasta w kadrze Krakowa!

Aż 7 szczypiornistów MTS Piast Skawina otrzymało powołania do reprezentacji …Krakowa na międzynarodowy Turniej Miast Zaprzyjaźnionych, który odbędzie się w Orleanie (Francja) w dn. 5-8 maja. Kolejnych sześciu podopiecznych trenera Leszka Kępy znalazło się w rezerwie i być może jeszcze któryś z nich zasili kadrę.

– Informacja, którą otrzymaliśmy z Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, w związku z organizacją wyjazdu na turniej do Orleanu, była dla nas miłą niespodzianką, ale jest też dowodem na to, jak dobrą pracę od kilku lat wykonują w naszym klubie trenerzy Leszek Kępa i Łukasz Tokarz – ocenia prezes MTS Piast Skawina, Łukasz Krupa, podkreślając, że sekcja wciąż się rozwija, bo w samym tylko 2017 roku jej szeregi zasiliło kilkunastu młodych chłopców, chcących się sprawdzić w szczypiorniaku.

Fakt, że zawodnicy Piasta stanowią niemal połowę powołanych do reprezentacji Krakowa potwierdza, że klub ze Skawiny stał się już rozpoznawalną marką w małopolskim handbalu. Obok zawodników Piasta, we Francji zagrają też juniorzy z krakowskich klubów z wieloletnią tradycją, jak Kusy i Krakowiak. – Rzeczywiście nasza praca została pięknie doceniona. Bardzo się cieszę, że tylu chłopców będzie mogło przeżyć wspaniałą przygodę, wyjeżdżając do Francji. Co równie ważne, Małopolski Związek Piłki Ręcznej i trener Dariusz Sobczyk zaproponowali, aby treningi reprezentacji, które zaplanowano jako przygotowania do turnieju, odbywały się w Skawinie. Dla klubu i miasta to świetna promocja – cieszy się trener Leszek Kępa, kiedyś reprezentant Polski młodzieżowców, a dziś główny architekt odbudowywanych w Skawinie tradycji piłki ręcznej.

Wśród powołanych na turniej w Orleanie znaleźli się: Jakub Dyrda, Eryk Jamróz, Michał Kaleta, Michał Kutek, Piotr Lis, Kamil Maj i Piotr Prusak. W gronie rezerwowych, co przecież też stanowi nie lada wyróżnienie, znaleźli się kolejni szczypiorniści Piasta: Dominik Bobek, Wiktor Drożdż, Krzysztof Gubała, Szymon Lis, Kacper Prusak i Wiktor Tryczyński.

Jakie oczekiwania można mieć względem naszych zawodników i reprezentacji Krakowa? – Trudno powiedzieć, bo nie znamy rywali, ale wierzę, że chłopcy nie dadzą plamy i sportowo wypadniemy nieźle. Ważniejsza od wyniku będzie jednak sama możliwość spotkania się z rywalami z innych państw, sprawdzenia na ich tle – ocenia trener Kępa. 

Sekcja piłki ręcznej w MTS Piast Skawina funkcjonuje już szósty rok. Obecnie ćwiczy w niej około 60 zawodników, w 4 kategoriach wiekowych, od młodzika, przez juniora młodszego i juniora, aż po seniora, w którym – notabene – grają w zdecydowanej większości …juniorzy. Treningi drużyn Piasta odbywają się w hali Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie (seniorzy, juniorzy), Gimnazjum nr 1 w Skawinie (juniorzy młodsi, młodzicy) i Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie. Jak podkreślają trenerzy: Kępa i Tokarz, nabór jest ciągły, więc do grup treningowych można dołączyć w każdej chwili.

Źródło:
MTS Piast Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *