Akcja Centralnego Biura Śledczego Policji w podskawińskiej miejscowości

img_5669_0Policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali arsenał broni i zabezpieczyli dużą ilość narkotyków. Zatrzymane zostały trzy osoby powiązane z narkobiznesem.

Precyzyjne ustalenia i profesjonalnie zaplanowana akcja przeprowadzona przez policjantów z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, wspieranych przez antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pozwoliły na dotarcie do osób powiązanych z handlem narkotykami na dużą skalę.  Sprawdzany jest również wątek sprzedaży broni a także symaptyzowania z nazizmem.

Policjanci przygotowując się do realizacji podejrzewali, że osoby te mogą posiadać broń i być niebezpieczne. Dlatego też akcja zatrzymania odbywała się szybko, z zachowaniem maksymalnej ostrożności,  przy wsparciu policyjnych antyterrorystów. Jak wynikało z posiadanych informacji, mężczyzna poruszając się a także  pilnując plantacji zawsze miał przy sobie broń palną (podczas zatrzymania informacja ta potwierdziłą się, mężczyzna faktycznie posiadał broń palną ).

Rzeczywiście, na miejscu okazało się, że posesja zaadaptowana została na potrzeby prowadzonego narkobiznesu – właściciel zadbał o system kamuflowania swojej nielegalnej działalności, sam także zachowywał się bardzo ostrożnie, by nie wzbudzać podejrzeń.  Dom  posiadał również tajne pomieszczenia i specjalne skrytki – w których jak się okazało była przechowywana nielegalnie posiadana broń. Policjanci odnaleźli w różnych miejscach kilkanaście sztuk broni palnej, w tym broń długą oraz maszynową, jak też kilka tysięcy sztuk amunicji! Były to m. in. AK 47, Sten, Rak, karabiny pólautomatyczne, strzelby, sztucer czy broń myśliwska.

Zabezpieczone zostały także narkotyki – niektóre z nich przygotowane już były do sprzedaży, posortowane i spakowane, inne ukryte zostały w skrytce zakopanej w ziemi niedaleko posesji. Zlikwidowana została również plantacja konopi indyjskich prowadzona w zakamuflowanym miejscu oddalonym od posesji – zabezpieczono świeżo ścięte ziele konopi indyjskich, a w ukrytej w jednym z pomieszczeń domu suszarni  przetwarzane partie narkotyku.

Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich i nielegalnego posiadania broni zatrzymane zostały trzy osoby (jedna z nich już wcześniej była zatrzymywana przez policjantów CBŚ do posiadania kilkudziesięciu kilogramów narkotyku oraz broni automatycznej, policjanci zlikwidowali wówczas kilka plantacji konopi indyjskich prowadzonych przez tę osobę a zatrzymany  posiadał wówczas przy sobie broń maszynową). Dwóch mężczyzn małopolscy policjanci zatrzymali tuz po tym, jak wracali z pola, na którym uprawiali konopie indyjskie – zwieźli właśnie do domu świeżo ścięte “topy” z krzewówo konopnych – szacunkowo można by z nich przygotować kilkaset działek narkotyku).

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Czynności procesowe z ich udziałem wykonywane będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

Źródło: Małopolska Policja

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *