Akcja “Masz Głos, Masz Wybór” również w gminie Skawina? Zgłoszenia jeszcze przez 4 dni!

312_img1_094a06b8894fbfc2bb617e38125f593f Zapraszamy Was do wspólnego działania w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos, Masz Wybór. Na co dzień działacie w swoich miejscowościach i macie na nie wpływ. Dzięki Wam mieszkańcy dowiadują się, że mają głos w ważnych sprawach. 2014 to szczególnie ważny rok – na jesieni odbędą się wybory samorządowe. Będziemy wybierać osoby, które będą rządzić gminą przez następne 4 lata.

To bardzo istotne aby mieszkańcy poszli do urn i zagłosowali świadomie.

Dokonanie takiego wyboru jest trudne. Zdarza się, że kandydata typujemy dopiero w dniu głosowania, często już w lokalu wyborczym. Stawiamy X przy nazwisku, które kojarzymy z plakatów. Wybór przypomina więc grę w totka. Możemy to razem zmienić.

Przygotowaliśmy 6 krótkich sposobów na to, aby dobrze przygotować gminę do wyborów. Wspólnie z nami będziecie mogli przeprowadzić debaty wyborcze tak, aby dotyczyły  tematów, które są najważniejsze dla mieszkańców, przygotować lokalne kampanie na rzecz udziału w głosowaniu, dopilnować kandydatów by przedstawili rzetelne programy, sprawdzić czy osoby starsze i niepełnosprawne mają szansę wziąć udział w wyborach

Do udziału można zarejestrować się na stronie internetowej www.maszglos.pl do 13 kwietnia 2014 r. Na stronie znajdziecie również szczegółowe informacje.

Udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Będą mogli wziąć udział w dwóch szkoleniach, które zostaną poprowadzone będą przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska, Stowarzyszenia 61 i Stowarzyszenia Szkoła Liderów. Eksperci będą również wspierać uczestników na co dzień. Możecie liczyć na mailowe i telefoniczne porady, a nawet wizyty w Waszych gminach.

W załączeniu przesyłamy Wam krótkie opisy nowych zadań:

Autor tekstu:
Olga Skarżyńska
tel.: 22 536 02 62
oskarzynska@batory.org.pl
Masz Głos, Masz Wybór
www.maszglos.pl
facebook.com/maszglos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *