Akcja profilaktyczna w nowym punkcie pobrań w Skawinie (art. promocyjny)

Witamina D3 za 10 zł i szybki wymazowy test antygenowy za 1 zł – taką akcją profilaktyczną sieć laboratoriów zachęca do wykonywania badań. Nowy punkt w Skawinie, w którym można wykonać wymienione badania mieści się przy ulicy Babetty 7. 

Badanie i suplementacja witaminy D – czy to konieczne?

Niedobór witaminy D jest problemem większości populacji świata. W Polsce, przez niewielki stopień nasłonecznienia kraju oraz dietę niepokrywającą zapotrzebowania szacuje się, że niedobór witaminy D może dotyczyć nawet 90% populacji, przy czym w 60% przypadków określany jest jako ciężki, dlatego jej suplementowanie jest zalecane we wszystkich grupach wiekowych w okresie od września do kwietnia. Najpierw jednak warto oznaczyć jej poziom, żeby dobrać potrzebną dawkę. Udowodniono związek witaminy D ze schorzeniami o podłożu zapalnym i autoimmunologicznym (cukrzyca typu 1, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, choroby zapalne jelit, astma) czy nawet nowotworami. Obniżone stężenie witaminy D koreluje ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nadciśnienia, otyłości i insulinooporności, cukrzycy typu 2, miażdżycy czy zespołu metabolicznego. Jest wiele powodów do tego, żeby badać i suplementować tę witaminę.

Na co chorujesz? Grypa A/B, RSV, SARS-CoV-2?

Drugie badanie, które zachęca do odwiedzenia punktu przy Babetty 7 to propozycja dla wszystkich, którzy chorują na infekcję górnych dróg oddechowych. Badanie szybko i celnie wskazuje z jakim typem wirusa mamy do czynienia, czy jest to tzw. zwykła grypa, czy wirus RSV czy SARS-CoV-2. Wymaz z nosogardzieli wykonuje w punkcie pobrań wykwalifikowany pracownik medyczny, co zmniejsza ryzyko złego pobrania materiału, gdy robimy to samodzielnie. Badanie za 1 zł wykonamy do końca maja b.r. lub do wyczerpania się testów.

Co jeszcze znajdziemy w punkcie pobrań przy Babetty 7?

Jest to punkt przyjazny dzieciom, panie pielęgniarki są odpowiednio przeszkolone do pobierania materiału od najmłodszych, a każdy mały pacjent może liczyć na odznakę po badaniu. W tej placówce poza badaniami wykonywanymi z krwi można zrobić komplet pobrań ginekologicznych takich jak cytologia i wymazy w kierunku infekcji urogenitalnych. Do realizacji badań nie są wymagane skierowania od lekarza – wymienia Sylwia Bożek, Dyrektor Regionu Południowego w sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.

Nowa placówka DIAGNOSTYKI przy Babetty 7 zaprasza pacjentów od poniedziałku do piątku w godz.7:00-14:30 (pobranie materiału do 14:00).

Źródło: Diagnostyka S.A.

Powyższy artykuł stanowi materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *