Ankieta odnośnie polityki parkingowej na terenie Skawiny

AnkietaUrząd Miasta i Gminy Skawina zaprasza do wzięcia udziału w badaniu ankietowym dotyczącym polityki parkingowej na terenie Skawiny. Badanie jest  elementem konsultacji społecznych Planu Mobilności dla Gminy Skawina,  mających umożliwić poznanie Państwa opinii o planach wprowadzenia stref płatnego parkowania.

Co to jest strefa płatnego parkowania?

Na terenie strefy płatnego parkowania obowiązują ściśle określone zasady parkowania pojazdów. Tworzenie stref płatnego parkowania to nie tylko potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale także konieczność zapewnienia ochrony wolności i praw innych osób – w tym mieszkańców, gdzie dojazd bądź dojście do miejsca zamieszkania są utrudnione z uwagi na liczbę znajdujących się tam pojazdów. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym „strefa płatnego parkowania” to miejsce przeznaczone do czasowego pozostawienia samochodu na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, jeżeli uzasadniają to potrzeby organizacji ruchu, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych.

Co to jest Plan Mobilności? TUTAJ  czytaj więcej 
Plan Mobilności (PM) jest dokumentem, który określa zakres działań mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania na podróże samochodem i wybór transportu publicznego jako głównego środka transportu w codziennych podróżach. Plany mobilności ustalają długoterminową strategię zarządzania oraz promowania zrównoważonego transportu poprzez konkretne, pozytywne działania. Realizacja założeń „Planu Mobilności dla gminy Skawina” pozwoli na zmniejszenie liczby podróży wykonywanych samochodem na rzecz przemieszczania się komunikacją zbiorową lub pojazdami przyjaznymi środowisku.

Organizacja konsultacji
Badanie opinii będzie trwało do 31. grudnia 2015 r. Opinie mieszkańców będą zbierane za pomocą ankiety internetowej dostępnej pod adresem:

ANKIETA: http://bit.ly/1O8e4NC

oraz papierowych kolportowanych na terenie gminy, jak również w budynkach Urzędu Miasta i Gminy (Rynek 1, Rynek 2, Rynek 3, Rynek 12, Rynek 14), w siedzibie Centrum Wsparcia Rodziny, a także w siedzibie Straży Miejskiej.

W dalszym ciągu zachęcamy do konsultacji Planu Mobilności (link: http://bit.ly/1jQSXIi) za pomocą specjalnego formularza, który można pobrać ze strony internetowej gminy (zakładka konsultacje społeczne) lub otrzymać w wersji papierowej w Zespole ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Rynek 12 w Skawinie.

Wypełniony formularz prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres:
skawinaplanmobilnosci@gmail.com

w formacie możliwym do edycji (doc., docx.). W tytule e-maila prosimy wpisać „Konsultacje społeczne Plan Mobilności”. Wypełnioną ankietę w wersji papierowej można również złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 14.

Zapraszamy do wypełniania ankiet!

Źródło: PZ / UMiG Sakwina

7 response to "Ankieta odnośnie polityki parkingowej na terenie Skawiny"

 1. Przez: KRZYSIEK Zamieszczono: 3 stycznia 2016

  Ankieta – jako przykrywka, a wszystko dawno ustawione. Dalej się dajcie doić, zresztą jaki mamy wybór. chodzi przecież o to żeby firma obsługująca system parkowania miała kasę z obsługi systemu. A “pośrednik” dostał prowizję za strzyżenie owiec… no i jeszcze dotychczas bezrobotna grupa ćwierć-policjantów, strażników miała robotę.

  \ile z całej kwoty weźmie firma obsługująca parkometry?
  \komu przeszkadza dotychczasowe bezpłatne rozwiązanie?

  a dla wszelkiej maści socjalistycznych bałwanów – którzy oczywiście wiedzą co dla mnie jest najlepsze, mam takie proste pytanie: czy po wprowadzeniu systemu płatnego parkowania w Krakowie zauważyli jakąś poprawę?

 2. Przez: nie ma Zamieszczono: 21 grudnia 2015

  Trudno dyskutować o czymś czego nie ma. W Skawinie nikt nie prowadzi polityki parkingowej, auta na zakazach parkowania, wszystkich chodnikach niezależnie od ich szerokości. Władza widzi miasto z perspektywy własnego siedzenia, wieloma decyzjami zmusza do korzystania z samochodu wszystkich mieszkańców gminy oraz tych którzy znajdują w mieście zatrudnienie.

 3. Przez: miejscowy Zamieszczono: 20 grudnia 2015

  To kolejny projekt na który wydano nasze podatki i kolejna koncepcja. Konsultacje, ankiety a gdzie działania? Władza prowadzi konsultacje czy testuje nastroje społeczne i szuka kolejnych rozwiązań?

 4. Przez: jk Zamieszczono: 19 grudnia 2015

  Proponuję wprowadzenie polityki parkingowej na parkingu urzędu. Parkowanie samochodu w dni parzyste i nieparzyste w zależności od numeru rejestracyjnego pojazdu. Car-pooling, chodzenie pieszo, jazda komunikacją zbiorową. Może radni również przyjmą tą formę udając się na sesje, to w końcu nie takie wielkie wyrzeczenie, raz w miesiącu.
  To znacznie podniesie wiarygodność podejmowanych działań w oczach tych którzy zarzucają sięganie do kieszeni za parkowanie. Przykład idzie z góry zwykle powiadają ludzie.

  • Przez: kmr Zamieszczono: 19 grudnia 2015

   Czy na parkingu gdzie parkują urzędnicy są stojaki rowerowe, wiaty, stoją tam jakieś rowery?

 5. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 18 grudnia 2015

  Od czasu ograniczonego postoju mysle ze 30min powinno być darmowe puzniej np. opłata 3zł, naprawde jest gdzie nareszcie zaparkować w rynku wyskoczyć po bułki do piekarni kupic gazete i tak powinno pozostać!!!

  • Przez: kierowca Zamieszczono: 18 grudnia 2015

   W jakich godzinach parkujesz, bo mnie się jeszcze nie udało zaparkować po 15.00 w Rynku?:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *