Anna Wąsowicz

Publikujemy link do programu wyborczego kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pani Anny Wąsowicz:

___

Bezpośredni link do manifestu (programu) wyborczego kandydata: KLIKNIJ TUTAJ

Strona główna kandydata Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Wąsowicz – KONTRAST – KLIKNIJ TUTAJ

Strona Facebook Anny Wąsowicz

14 response to "Anna Wąsowicz"

 1. Przez: mieszkaniec gminy Zamieszczono: 5 listopada 2014

  W środę wieczorem zakończyliśmy cykl naszych spotkań z mieszkańcami

  cykl spotkań zakończony, ale czy cokolwiek z tego wynika. jako mieszkaniec naszej gminy dowiedziałem się; że chodników nie ma, ze w szkołach ciasno, że wieś między dwie parafie podzielona, ze autobus skręca nie tu gdzie mieszkańcy chcą ( być może inni mieszkańcy właśnie tak chcieli ),że sal gimnastycznych brak.

  Tylko że to wszystko wiem, od kandydata na burmistrza oczekiwałbym raczej spójnego programu działania po ewentualnie wygranych wyborach. programu opartego nie tylko na hasłach ale pokazującego konkretne rozwiązania problemów naszej gminy i jej mieszkańców, programu wskazującego również źródła finansowania poszczególnych projektów.
  Na spotkaniach z mieszkańcami też osób raczej mało i to w większości członkowie komitetu wyborczego – powód ? brak informacji o takich spotkaniach, brak działań w terenie członków komitetu wyborczego.
  Dziwi mnie taki rozkład PO w Skawinie i szczerze martwi, nie do końca rozumiem również pomysł na KONTRAST – że niby nie Platforma. Szkoda bo wielu jej sympatyków i wyborców jest zdezorientowana i po prostu nie rozumie takiego chwytu.
  szkoda podwójnie bo dla osób mających dość sprawowania władzy w stylu poprzedniej ekipy a równocześnie mających obawy przed kandydatami prawicowymi ( zawsze jest obawa przed pomnikami ku czci .. , marszami, polityką rozliczeniową ) nie ma dzisiaj wyraźnego kandydata na którego można oddac swój glos

 2. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 24 października 2014

  “Naszym głównym założeniem jest otwarcie sie na społeczeństwo i prowadzenie dialogu z mieszkańcami” – he he he …

  Nie chce Państwa przytłaczać swoja osobą, ale niestety znów muszę napisać. Nie rozumiem do końca mieszkańców Skawiny, do wyborów jest 3 tygodnie a ja nie widzę żadnego woli merytorycznej dyskusji. Zakładam że jakaś cześć ludzi zamieszkujących w Skawinie interesują się samorządem i posiada dostęp do Internetu. Nie znalazłem innej strony dotyczącej Skawiny na której można by komentować i dyskutować na tematy dotyczące wizji samorządu w nadchodzącej kadencji. Jeżeli jest jakaś strona gdzie można merytorycznie podyskutować to proszę o informację, byłem na stronie skawina24.com ale tam to już całkowite pustki. Na stronie Platformy Obywatelskie e-kontrast.pl jest bardzo niski poziom dyskusji merytorycznej a tylko błoto wylewa się wszędzie. Było nie, było muszę się uzewnętrzniać w tym miejscu. Mam nadzieję, że mój głos wołającego na puszczy zostanie dostrzeżony.
  Wszystkie moje informacje dotyczące kandydatów na burmistrza “pobieram” z Internetu, mamy XI wiek i zakładam że tutaj znajdę wszystko co mnie interesuje. Dzisiaj jednak robiąc zakupy znalazłem ogłoszenie przybite do tablicy treści ” W dniu 24 października 2014 r o godzinie 19:00 w Pałacyku Sokół odbędzie się spotkanie mieszkańców Skawiny z Anną Wąsowicz – kandydatem na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz kandydatami do Rady Miejskiej w Skawinie. Zapraszamy”. Co prawda ogłoszenie było w takim tonie zapodane że mi jeszcze herolda z trąbką brakowała, ale jak ma być fajnie to ja bardzo chętnie. Poznałem już z relacji Pani Anny Wąsowicz jak wspaniale jest na spotkaniach z nią w pobliskich sołectwach więc nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności. O godzinie 19:00 stawiłem się w Pałacyku Sokół aby dokonać aktu spotkania z Panią Anną Wąsowicz – kandydatka na burmistrza. Hmm … nie wiem czy powinienem pisać dalej czy spuścić na to zasłonę milczenia. Byłem jedną z pośród 25 osób (maksymalnie), i brzmiało by to może bardzo optymistycznie gdyby nie fakt że z pośród pozostałych 24 osób 15 to kandydaci na radnych. Ogólnie jest mi to ciężko zrozumieć, gdyby każdego z kandydatów na radnych lubiła chociaż jedna osoba to na sali mielibyśmy już ponad 30 osób. Ja wiem, rozumiem że ciężko jest z czasem, że ludzie się nie interesując ale ogólnie żenada. Wydaje mi się, że w założeniu to spotkanie miało być czymś w rodzaju “konwencji wyborczej” Kontrast w Skawinie. Widziałem kilka konwencji wyborczych w Skawinie i jeżeli KKW Kontrast idzie po władzę to naprawdę powinno jeszcze dużo się nauczyć. Mówiąc szczerze nie wiedziałem że Skawińska Platforma Obywatelska jest w takim rozkładzie. Kilku kandydatów się przedstawiło i Pani Anna Wąsowicz przestawiła swój program. Ogólnie tutaj nic mnie nie zaskoczyło, wydaje się że opisy spotkań prezentowanych na stronie Pani Anny Wąsowicz są mniej więcej zgodne z rzeczywistością. “Naszym głównym założeniem jest otwarcie sie na społeczeństwo i prowadzenie dialogu z mieszkańcami” tak mniej więcej można scharakteryzować tą część spotkanie którą byłem wstanie wysłuchać. Samo hasło brzmi bardzo śmiesznie w nawiązaniu do wczorajszego artykuły Gazety Krakowskiej i informacji o ankiecie która podobno została przeprowadzona wśród mieszkańców Skawiny. Jeżeli Pani Anna Wąsowicz w podobny sposób chce słuchać mieszkańców Skawiny to uchowaj nas Panie. Niestety z “nie przykrością” stwierdzam że nie mogłem zostać do końca ponieważ straszne mnie ziewanie wzięło i musiałem przypilnować pociech co by się dobrze umyli.
  Przepraszam za sarkazm (oczywiście nie KKW Kontrast), ale niestety po dzisiejszych informacjach dotyczących zablokowania linii kolejowej Kraków – Skawina – Oświęcim przez Wojewodę PO nie jestem wstanie patrzyć inaczej na poczynania Skawińskiej Platformy Obywatelskiej jak przez ironiczny uśmiech. Po tym co zobaczyłem dzisiaj w Sokole to chyba nawet nie muszę nawoływać do bojkotu głosowania na PO Kontrast.

  Pozdrawiam wszystkich i zobowiązuję się nadal do pilnego podglądania poczynań Pani Anny Wąsowicz (członka PO).
  Piotr Orznowski

 3. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 24 października 2014

  Jak Pani Wąsowicz nam obiecuje, a jej koledzy z PO nas traktują.

  Jak wszem i wobec wiadomo Pani Anna Wąsowicz jest wieloletnim członkiem Platformy Obywatelskiej (PO), w jej komitecie wyborczym występują znane i cenione osoby, bardzo mocno związane z PO (były poseł Pan Jacek Krypa). Pomimo bardzo dużego związku Pani Anny Wąsowicz z PO, postanowiła utworzyć własny komitet KWW Anna Wąsowicz – Kontrast. Kilka tygodni temu ta informacja wydawała mi się całkowicie irracjonalna, dzisiaj już wiem że była jak najbardziej logiczna. Ale po kolei, albo “koleją”.
  W programach wszystkich kandydatów na burmistrza doczytałem się wielu informacji na temat poprawy komunikacji w gminie Skawina, co poniektórzy z nich odnosili się nie tylko do drogi krajowej DK44 ale traktują ten temat znacznie szerzej podnosząc konieczność reaktywacji połączeń kolejowych pomiędzy Skawiną a Krakowem i dalej w stronę Oświęcimia. Przeglądając manifest programowy KWW Anna Wąsowicz Kontrast nie znalazłem ani słowa na ten temat, w dziale „Inwestycje, komunikacja i bezpieczeństwo” jest mowa o mostach (kolejnych), oświetleniu ulicznym, kanalizacji i wodzie, systemach przeciwpowodziowych , systemie płatnych parkingów oraz poprawa systemu komunikacji zbiorowej , ogólnie rozumiecie „aby żyło się nam lepiej”. Co Pani Anna Wąsowicz miała na myśli pisząc „poprawa komunikacji zbiorowej”? Wpakowanie wszystkich w BUS’y, zamiast autobusów (o czym opowiada na spotkaniu w każdym sołectwie) to jej cały pomysł na poprawę komunikacji.
  Pani Anna Wąsowicz nie odnosiła się do połączeń kolejowych w swoim manifeście, chociaż ich przywrócenie jest bardzo logiczne i świetnie brzmi dla publiki wyborczej, ponieważ wiedziała że jej koledzy z Platformy Obywatelskiej szykują udupienie (przepraszam za mocne słowo) komunikacyjne Skawiny. Nie wiecie za pewne o co chodzi, dlatego zapraszam do lektury artykuły w Gazecie Krakowskiej http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3618940,marszalek-ludzie-nie-chcieli-tu-pociagow-mieszkancy-nikt-nas-o-to-nie-pytal,id,t.html .
  Dla tych którzy nie mają czasu opiszę w skrócie. Pan Wojewoda (bezpartyjny się ma rozumieć, z rekomendacji PO) podjął decyzje że zamiast reaktywować połączenie kolejowe Kraków – Skawina – Brzeźnica – Zator – Oświęcim (czas przejazdu 1g 12m.) dofinansuje połączenie kolejowe Kraków – Krzeszowice – Trzebinia – Oświęcim (trwające 2 g), wszystko dlatego że podobno „przeprowadził” ankietę wśród mieszkańców i oni świadomie podjęli decyzję że wola jeździć BUS’ami. Jeżeli nie wierzycie zapraszam do artykułu.
  Cała sytuacja z BUS’ami pięknie wpisuje mi się w program wyborczy Pani Anny Wąsowicz która na każdym spotkaniu proponuje mieszkańcom aby jeździli BUS’ami, legitymizując poniekąd wyniki sondy „przeprowadzonej” przez Urząd Wojewódzki. A prawda w tym wszystkim jest taka, że przed wyborami PO obiecuje tym których jest więcej, w miejscowościach Krzeszowice i Trzebinia mieszka więcej potencjalnych wyborców PO niż w Skawinie (jedynym większym mieści na odrzuconej trasie).
  To Państwo podejmiecie decyzję 16 listopada. Musicie sobie odpowiedzieć czy zagłosujecie na Platformę Obywatelską w postaci Pani Anna Wąsowicz czy wybierzecie inne rozwiązania. Ja osobiście nie mam już żadnych wątpliwości, na pewno nie zagłosują na Panią Annę Wąsowicz właśnie ze względu na zaistniałą sytuację.

  Piotr Orznowski

 4. Przez: rozśmieszona Zamieszczono: 21 października 2014

  Panie Piotrze Orznowski pozwoli Pan że zacytuję: “Nie wątpię że Pani Anna Wąsowicz może jest bardzo dobrym kandydatem na Burmistrza Skawiny.” Rozśmieszył mnie Pan do łez. Jak można twierdzić, iż Pani Anna Wąsowicz jest dobrą kandydatką na burmistrza jak w ogóle nie miała obycia z takimi “rządami” Pracowała jako sekretarka odbierała telefony a teraz nagle obudziła się jaka ona to nie jest patriotka związana z miastem Skawina i na burmistrza będzie startować ? Śmieszne. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 21 października 2014

   Do “rozśmieszona”. Jestem człowiekiem “starszej” daty i to zobowiązuje mnie do zachowania pewnych zasad. Dlatego nie przekreślam nikogo od razu, staram się nie używać języka potocznie używanego za obraźliwy. Uważam, że każdy ma prawo do marzeń i ich realizowania tak jak ma to miejsce w przypadku Pani Anny Wąsowicz. Nie jestem wstanie, bo nie znam Pani Anny Wąsowicz, stwierdzić że całkiem się nie nadaje na burmistrza. Zależy mi na tym aby kandydacie się odsłonili, pokazali nam naprawdę jakimi są i przestali kłamać. Staram się czytać to czego oni sami nie chcieli nam powiedzieć. Wszystkich zachęcam do myślenia samodzielnego i analizowania bzdur które nam przekazują.

   Pozdrawiam
   Piotr Orznowski

 5. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 20 października 2014

  Spotkałem się z zarzutami do Pani Anny Wąsowicz że nie przedstawia szczegółów swojego programu wyborczego (Manifestu), sam kilku krotnie podnosiłem ten wątek w publikowanych postach. W chwili obecnej sztab wyborczy Pani Anny Wąsowicz odsłania nam coraz więcej szczegółów programu wyborczego. Bardzo serdecznie zapraszam na stronę internetową Pani Anny Wąsowicz, poczytajcie i sami się przekonacie.
  Po przeczytaniu manifestu opublikowanego na stronie Pani Anny Wąsowicz znalazłem jeden konkret dotyczący wprowadzenia płatnej strefy parkingowej, pozostałe punkty były nic nikomu nie mówiącymi sloganami. W ostatnim tygodniu Pani Anna Wąsowicz znacznie zintensyfikowała swoją kampanię wyborczą i spotyka się z wyborcami zamieszkującymi sołectwa gminy Skawina. Spotkała się już z mieszkańcami Ochodzy i Kopanki, Polanki Halera i Grabia oraz Pozowic, mam nadzieję że nikogo nie pominąłem. Na stronie internetowej zostały opublikowane relacje z tych spotkań. Ponieważ na stronie internetowej nie ma żadnych innych artykułów odnoszących się do programu, więc jedynie z zamieszczonych relacji ze spotkań z wyborcami możemy się coś dowiedzieć o programie wyborczym Pani Anny Wąsowicz. Przeczytałem wszystkie relacje. Oszczędzę Państwu tego bólu i streszczę mało obiektywnie co zostało zapisane.

  Pomijając kilka złośliwości dotyczących osoby Pani Zofia Zawady sołtysa Grabia, „ … że niby miał być otworzyć drzwi, że się umawiał, że nie przyszła … i że pojechali do Polanki, … i że jak już tam byli to mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenia z nieobecności sołtysa wsi (tylko nie wiem której) na tym spotkaniu. Ale to takie tam, po prostu małostkowe złośliwości, ktoś kogoś nie lubi.
  Pozostałe spotkanie, relacje są zawsze podobne do siebie, Pani Anna Wąsowicz jak każdy dobry handlowiec najpierw słucha co mają jej do powiedzenie mieszkańcy poszczególnych sołectw, a następnie obiecuje zająć się tymi sprawami. Na końcu spotkania zawsze jest podsumowania i jakiś głęboki wniosek. Jeżeli chodzi o szczegóły, konkrety którymi Pani Anna Wąsowicz się z nami podzieliła w relacjach ze spotkań to znalazłem ich niewiele. Jak konkrety Pani Anny Wąsowicz mam na myśli jej pomysły dla mieszkańców a nie uwagi mieszkańców do Pani Anny Wąsowicz jako przedstawicielki rady gminy i kandydata na burmistrza, to jest bardzo ważne i trzeba na to zwrócić uwagę czytając relację. Relacje są całe wypełnione różnymi sprawami które zgłaszają mieszkańcy a nad którymi Pani Anna Wąsowicz pochyli się jak wygra wybory, oczywiście.
  Wracając do konkretów.
  W Polance Hallera Pani Anna Wąsowicz obiecała (tutaj już cytaty):
  Mieszkańcy zgłaszają problem z niedostępnością parku.
  „Obiecaliśmy mieszkańcom, że jeżeli będzie nam dane być w samorządzie nowej kadencji będziemy rozmawiać z przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego i aktualnym zarządcą terenu o współpracy z gminą i udostępnieniu parku dla mieszkańców. Takie rozwiązanie w naszej ocenie przyniesie korzyści dla obu stron.” (cyt.)
  W drodze na spotkanie Pani Anna Wąsowicz zobaczyła zaniedbane boisko.
  „Razem uznaliśmy, ze warto zainteresować się tym tematem i odbudować już istniejące boisko aby służyło mieszkańcom. My się tym zajmiemy.” (cyt.)
  W odpowiedzi na problemy z komunikacją miejską.
  „Zarówno mieszkańcom Grabia jak i Polanki H. spodobał się nasz pomysł włączenia podmiotów prywatnych – firm przewozowych w system komunikacji zbiorowej.” (cyt.)
  W Ochodzy i Kopance Pani Anna Wąsowicz obiecała.
  „My ze swej strony potwierdziliśmy, istniejącą dysproporcję pomiędzy środkami a zadaniami do realizacji przez sołectwa i zaproponowaliśmy wyjęcie z zadań sołectw spraw drogowych” (cyt.)
  W Pozowicach Pani Anna Wąsowicz obiecała:
  Mieszkańcy chcieli by jeździć na koncerty do Krakowa i nie mają czym wracać w nocy
  „W odpowiedzi na ten apel zaproponowaliśmy nasz pomysł włączenia podmiotów prywatnych – firm przewozowych w system komunikacji zbiorowej.”
  Rozczaruję Państwa ale to już wszystko co Pani Anna Wąsowicz obiecała w Pozowicach. Jednak nie był to całkowicie stracony dzień dla Pani Anny Wąsowicz ponieważ dużo się nauczyła od mieszkańców Pozowic. Przeczytajcie Państwo uważnie poniższy cytat.
  „Oprócz spraw związanych z inwestycjami i komunikacją rozmawialiśmy na temat wsparcia gminy dla organizacji pozarządowych. Ze strony mieszkańców padła propozycja stworzenia funduszu dla stowarzyszeń ze środków, którego mogłyby korzystać stowarzyszenia na zasadzie pożyczki. Często stowarzyszenie chcąc realizować jakiś projekt z udziałem środków wewnętrznych musi wyłożyć najpierw własne środki, których nie ma w wymaganej wysokości. To ogranicza stowarzyszeniom udział w projektach i często powoduje, że te organizacje się nie rozwijają. Oczywiście pomysł jest jak najbardziej słuszny skoro ma służyć rozwojowi i aktywności społecznej mieszkańców. Zadeklarowaliśmy, że jeżeli w świetle prawa będzie to możliwe stworzymy taki fundusz lub będziemy szukać podobnych rozwiązań, pomocnych mieszkańcom.”
  Pomysł jest o tyle słuszny że już od dawna przedstawiany w programie wyborczym i promowany przez konkurentów Pani Anny Wąsowicz. To że Pani Anna Wąsowicz dowiaduje się o tym na spotkaniu z mieszkańcami to już jest inna sprawa.
  Możecie Państwo nie wierzyć ale wszystkie relacje z poszczególnych spotkań wyglądają tak samo, Pani Anna Wąsowicz spotyka się z mieszkańcami, w rozmowie dowiaduje się z jakimi problemami przychodzi żyć poszczególnym mieszkańcom, następnie obiecuje że jeżeli się będzie dało i jeszcze do tego zostanę burmistrzem to rozwiąże te wasze problemy.
  Zachęcam szczerze do odwiedzenie strony Pani Anny Wąsowicz http://www.annawasowicz.pl przeglądnięcia co tam jest napisane i wyrobieniu sobie samemu zdania. Do wyborów zostało 26 dni, jak dla mnie ja wiem o programie Pani Anny Wąsowicz już znacznie więcej (tzn. płatna strefa parkingowa, włączenie busów do komunikacji gminy, udostępnienie parku w Grabiu dla mieszkańców. ).
  Pozdrawiam
  Piotr Orzowski

  • Przez: wyborca Zamieszczono: 20 października 2014

   Widzę, że inicjały Pana Piotra chyba nieprzypadkowe… 🙂
   Oczywiście proszę wybaczyć mi tę drobną uszczypliwość. Cieszę się, że są osoby szczerze zainteresowane naszą lokalną “kampanią”. Co do programu Pani Wąsowicz, odniosę się w ten sposób: bardzo mało konkretów. Proszę zwrócić uwagę na elementy programu/manifestu:
   – 1. Pomoc rodzinom – młodym i wielodzietnym.
   – 2. Wsparcie dla osób niepełnosprawnych.
   – 3. Stworzenie oferty kulturalnej i rekreacyjno – sportowej dla osób starszych.
   – 4. Rozwijanie aktywności społecznej młodzieży.
   … (itd.)

   Przy każdym punkcie aż ciśnie się usta pytanie: “Jak?, Jakimi środkami?, Na jaką skalę?” Właściwie ciężko doszukać się choćby jednego, jasno sprecyzowanego pomysłu, bo zamiast tego jesteśmy karmieni takimi frazesami, jak: “będziemy rozmawiać”, “jeżeli w świetle prawa będzie to możliwe”. Trzeba przyznać, że na tym polu konkurencja nie śpi, ponieważ powstały skonkretyzowane wizje, takie jak choćby darmowa komunikacja dla dzieci na terenie Skawiny, Uniwersytet Trzeciego Wieku dla Seniorów, powstanie ePUAP-u. Oczywiście, są to jedynie obietnice, jednak takie, z których można ewentualnie rządzących rozliczyć. Uważam, że jest to dużo bardziej odpowiedzialne i uczciwe względem mieszkańców. Natomiast propozycja P. Wąsowicz jest pełna populistycznych opowiastek o wszystkim i o niczym. Czy taki manifest wyróżnia się czymkolwiek na tle setek innych? Innymi słowy, czy czytając ten program, mają Państwo pewność, że mowa w nim o Skawinie? Raczej można odnieść wrażenie, że miejsce nazwy Skawina możnaby wstawić jedną z ponad dwóch tysięcy innych nazw gmin i efekt byłby ten sam. Niestety, póki co jest to festiwal ogólników.
   Pozdrawiam

   • Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 21 października 2014

    Drogi “wyborco”, wspomnę jedynie że “ja byłem pierwszy” 🙂 Jeżeli jesteś zainteresowany programami wyborczymi to zapraszam do zapoznania się z moim komentarzem do opublikowanego programu wyborczego Pana Pawła Kolasy.
    https://www.infoskawina.pl/pawel-kolasa/
    W tym wypadku dopiero będziesz miał dobrą zabawę, skonfrontuj go z wcześniej opublikowanymi programami Pana Norberta Rzepisko oraz Pani Wąsowicz. W celu ośmieszenia programów wszyscy kopiują jak popadnie, a na końcu będą nas przekonywać że to i tak nie ma znaczenia. Dlaczego nie możemy podejmować decyzji świadomie, dlaczego tylko na stronie Pana Norberta Rzepisko można komunikować się z wyborcami? Gdzie wyborców ma Pani Anna Wąsowicz, Pan Paweł Kolasa? Dlaczego nie ma planów debaty pomiędzy tymi osobami? Według mnie z wyborów na wybory jest coraz gorzej a nieformalne układy w gminie tylko się cementują i uniemożliwiają rozwój Skawiny na jaki zasługujemy.

    Piotr Orznowski

 6. Przez: wyborca Zamieszczono: 20 października 2014

  Z tego miejsca muszę pogratulować portalowi swego rodzaju kampanii informacyjnej, w której przedstawiacie kandydatów startujących w nadchodzących wyborach. To ważna inicjatywa; z przykrością muszę stwierdzić, iż prawdopodobnie to jedyna forma publicznego “zdopingowania” komitetów do podjęcia chociażby próby merytorycznej dyskusji na temat programów i pomysłów na kolejną kadencję funkcjonowania organów gminnych. Dlatego przedstawiam tutaj swój apel i propozycję zorganizowania wspólnej debaty kandydatów na Burmistrza. Myślę, że nie pierwszy i nie jako jedyny wyrażam przekonanie, iż dotychczasowa bierność liderów (zastrzegam: nie wszystkich) komitetów wyborczych jest swego rodzaju skandalem. Postawa taka stanowi w mojej opinii pogardę dla wyborców – zamiast rzeczywistej dyskusji nad problemami gminy, wybory sprowadzone zostają do roli “konkursu piękności”, w którym pozwala nam się wybrać najładniejszą i najumiejętniej zretuszowaną “mordkę” z plakatu. Jako mieszkańcowi Skawiny jest mi zwyczajnie smutno – o rzeczową debatę i zainteresowanie nią nie powinienem zabiegać ja, a kandydaci.

 7. Przez: Mała Mi Zamieszczono: 18 października 2014

  Jestem bardzo ciekawa jak Pani Anna się wypowiada nie znalazłam takich materiałów w internecie, zdjęcia na Pani stronie są zdecydowanie zbyt mocno wyretuszowane dlatego można odnieść wrażenie że ukrywa się Pani przed wyborcami? Jeden plus jak dla mnie jest Pani kobietą szkoda że na tle Pana Majdzika i Pana Rzepisko zbyt mało wyrazista.

 8. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 18 października 2014

  Widzę że KWW Anny Wąsowicz KONTRAST czyta posty na infoskawina.pl, a na pewno przeczytał ostatni post Fociarza. Wczoraj KK Anny Wąsowicz rozkleił wiele banerów zrobionych już zgodnie ze sztuką tzn. “coś na nich widać” a co ciekawe nawet w miejscach gdzie były banery o których pisał Fociarz wcześniej zostały zastąpiony wyraźnymi plakatami z kandydatką na burmistrza Skawiny Panią Anną Wąsowicz. Oczywiście z pośród pozostałych kandydatów Pani Anna Wąsowicz jest najbardziej fotogeniczna, pytanie czy to wystarczy. Jeżeli o mnie osobiście chodzi to brakuje tam dużego logo “popierana prze Platformę Obywatelską”. Uważam że to przyniosłoby Pani Annie Wąsowicz dodatkowych głosów.

 9. Przez: Fociarz Zamieszczono: 16 października 2014

  Witam. Zajmuję się troszeczkę fotografią i na tym polu mogę coś od siebie dodać. Przechodząc obok dużych rozmiarów zdjęcia przedstawiającego Komitet Wyborczy Wyborców tej Pani rzuciłem tylko na niego okiem. Coś w nim mi nie pasowało. Wróciłem te parę kroków i doznałem olśnienia. Pomijam oczywiście “treść” tego zgromadzenia. Przejdę jednak do rzeczy.
  Jeden Pan został dość nieudolnie “doklejony” za pomocą programu graficznego do pozostałych uczestników sesji. Co do jeszcze innego uczestnika mam pewne wątpliwości – tak mniej więcej 50%.
  Takie pytanie się nasuwa: czy komuś, kto kpi sobie z nas już teraz możemy/moglibyśmy jako wyborcy powierzyć takie stanowisko?
  Myślę że ta Pani uczyła się u “najlepszych” w UMiG Skawina tylko nie na wszystkich wykładach była obecna.
  Przyglądajcie się Państwo dobrze temu czym nas karmią.

 10. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 16 października 2014

  Jak doniosła szanowna redakcja Pani Anna Wąsowicz odwołała dzisiejsza spotkanie z wyborcami w Jaśkowicach planowane na godzinę 19:00. Co mnie bardzo zmartwiło i rozbawiło, ponieważ w oświadczeniu zostało napisane co następuje; “nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od KWW Anna Wąsowicz – Kontrast”. Bardzo to jest ciekawe, ja osobiście proponowałbym Pani Annie Wąsowicz jak najszybciej zmienić specjalistę od wizerunku lub planowania kampanii wyborczej. Spotkanie zostało odwołane z bardzo prostej przyczyny, zostało ustalone w jeden dzień po zebraniu wiejskim w Jaśkowicach które odbyło się w dniu wczorajszym. Na spotkanie wiejskie to jeszcze kilkanaście osób przychodzi, ale na spotkanie z kandydatem na burmistrza w jeden dzień po spotkaniu wiejskim to już raczej nikogo byśmy nie zobaczyli. Wizerunkowo nie wyglądało by to najlepiej jakby się okazało że nikt nie przyszedł. Zgadzam się, że decyzja o odwołaniu spotkania była jak najbardziej zasadna, proponuję przy ustalaniu kolejnych spotkań zwrócić uwagę na zebrania wiejskie organizowane w dużej liczbie w ostatnich dniach. Mam także dla KW Anny Wąsowicz – Kontrast propozycję znacznie lepszą, “załapać się” na jedno lub drugie zebranie wiejskie organizowane przez UMiG Skawiny. Konkurenci w wyścigu po palmę pierwszeństwa w Skawinie tak właśnie robią, Pan Norbert Rzepisko oraz Pan Ryszard Majdzik uczestniczyli we wczorajszym spotkaniu w Jaśkowicach i pod niebiosa wychwalali swoje dokonania i swój program oraz swoje dokonania i nie swój program. Nie wspomnę już o Panie Pawle Kolasie ponieważ on oczywiście bierze udział w tych spotkaniach ze względu na pełnioną obecnie furkację. Takie rozwiązanie ma niewątpliwe zalety. Frekwencja będzie większa a i odwoływać spotkania nie trzeba będzie z “przyczyn niezależnych”, ma też oczywiście swoje wady ponieważ na takich zebraniach, było nie było trzeba stanąć “oko w oko” z konkurentami i nie ma możliwości odwołania się do strony internetowej z opublikowanym “manifestem”. Polecam proste rozwiązania.

  A tak “à propos” do szanownej redakcji, może szanowni kandydaci zgodzili by się wziąć udział w debacie w trakcie której odpowiedzieliby na kilka nurtujących nas wszytskch pytań.

  Piotr Orznowski (PO)

 11. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 14 października 2014

  Uważam, że bardzo słusznie Pani Anna Wąsowicz zrobiła nie wysyłając do waszej redakcji Programu Wyborczego utworzonego na potrzeby kampanii wyborczej. Pani Anna Wąsowicz jest prawnikiem i bardzo dobrze zna znaczenie poszczególnych słów. Pani Anna Wąsowicz nie mogła przesłać do publikacji na waszej stronie Programu Wyborczego ponieważ takowego nie posiada. Na swojej stronie opublikowała MANIFEST a nie Program Wyborczy, może się czepiam ale pozwoliłem sobie go przeczytać i jedyny konkret jaki tam znalazłem to cyt. “Stworzenie systemu parkowania oraz budowa nowych miejsc parkingowych.” jak rozumiem że Pani Anna Wąsowicz jest za wprowadzeniem odpłatnych parkingów w Skawinie?
  Reszta to slogany gdzie z treści nic nie wynika np. pomoc rodzinom – młodym i wielodzietnym, wsparcie dla osób niepełnosprawnych, stworzenie oferty kulturalnej i rekreacyjno – sportowej dla osób starszych, rozwijanie aktywności społecznej młodzieży, budownictwo socjalne, zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w realizacji zadań publicznych, opieka nad zwierzętami … dalej jest to samo. Osoba która próbuje czytać MANIFEST Pani Anny Wąsowicz ze zrozumieniem nie jest wstanie z tego nic zrozumieć, na samej stronie Pani Anny Wąsowicz nie ma żadnych dodatkowych informacji, artykułów które tłumaczyłyby poszczególne zapisy MANIFESTU.
  Nie wątpię że Pani Anna Wąsowicz może jest bardzo dobrym kandydatem na Burmistrza Skawiny, ludzie jednak oczekują informacji czegoś więcej niż MANIFESTU. Ja osobiście postanowiłem, w miarę możliwości czasowych bardzo dociekliwie przyglądać się temu co mają do zaoferowania nam kandydaci na Burmistrza i w miarę możliwości to recenzować.

  Pozdrawiam
  Piotr Orznowski (PO – ja byłem pierwszy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *