Atak nożownika w Skawinie? Ranny mężczyzna zabrany do szpitala helikopterem LPR (AKTUALIZACJA)

_P1140920Dziś (20 maja 2014 r.) około godziny 18:00 w Skawinie niedaleko kościoła pw. Miłosierdzia Bożego lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego (Eurocopter EC135). Ma to prawdopodobnie związek ze zdarzeniem, w którym ranny został mężczyzna.  W jednej ze skawińskich pizzerii miał zostać ugodzony nożem. Będziemy informować na portalu na temat tego zdarzenia, gdy otrzymamy więcej informacji. (AKTUALIZACJA)

Zdjęcia nadesłane przez jednego z naszych Czytelników:

 

Podinspektor Marek Korzonek z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na nasze zapytanie odpowiedział, że w sprawie tej zatrzymano 26-letniego mężczyznę i dziś został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzuty przestępstwa, które można określić jako udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za zarzucany mu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Okoliczności zdarzenia: Do zdarzenia doszło w dniu 20 maja 2014 roku w godzinach wieczornych, kiedy to w okolicach lokalu gastronomicznego i w jego wnętrzu doszło do pobicia 21 latka. Jeden z napastników zadał mu cios nożem w plecy.

Rannego przetransportowano do szpitala w Krakowie. Obecnie jego życiu nic nie zagraża.

W wyniku policyjnych ustaleń możliwe było postawienie zarzutu jednemu ze sprawców. Policja wnosi o jego tymczasowe aresztowanie by zapewnić prawidłowy tok postępowania. Funkcjonariusze są na tropie pozostałych sprawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *