Badanie ankietowe w trakcie „Dni Skawiny 2015”

skawina logo kolor bez has³aPrzypominamy o trwającym badaniu ankietowym w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). W ten weekend, podczas „Dni Skawiny”, ankieterzy będą Państwu zadawać pytania – bardzo prosimy o pomoc i udzielania odpowiedzi. Plan określi problemy oraz potrzeby w obszarze przeciwdziałania niskiej emisji.

Bez PGN nie będziemy mogli skorzystać ze środków unijnych na wymianę pieców, czy instalację odnawialnych źródeł energii (OZE). Stąd tak istotna jest trwająca ankietyzacja wśród mieszkańców, bez niej nie będzie PGN, a bez Planu nie będziemy mogli uzyskać dofinansowania. Jeszcze raz serdecznie prosimy o pomoc i wypełnianie ankiet.

Ankiety posłużą wyłącznie w celu zdefiniowania problemu niskiej emisji i wyznaczenia właściwych działań zmniejszających emisję. To w PGN zostanie określone, czy mamy np. wymieniać piece węglowe na piece węglowe nowej generacji, czy powinniśmy instalować panele fotowoltaiczne, czy może modernizować kotłownie na gaz. W dużej mierze planowane działania będą wynikały z informacji przekazanych przez Państwa w ankietach.

Dzisiaj wiele programów dotacyjnych dopiero jest konsultowanych i nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, co do zakresu, czy poziomu dofinansowania. Można jednak wskazać, że dla nas dostępne będą środki (pod warunkiem posiadania PGN) na wymianę pieców na piece nowej generacji, instalację paneli fotowoltaicznych, kontynuację projektu solarnego, instalację pomp ciepła i termomodernizację. Jednak konkretne wnioski o dofinansowanie muszą wprost wynikać z zidentyfikowanych problemów w PGN. Planowany poziom dofinansowania będzie się wahał pomiędzy 40 – 70% w zależności od rodzaju inwestycji i decyzji instytucji finansującej. By uzyskać więcej informacji na temat planu, zapraszamy do specjalnej zakładki – KLIKNIJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *