Bardzo drogi wybryk nieletnich. Rodzice zapłacą

grafitti-1445002-mPolicjanci zatrzymali dwóch 15 latków podejrzewając ich o zniszczenie elewacji budynku namalowaniem napisów o treści kibicowskiej.

W sobotnie popołudnie mieszkaniec Skawiny zatelefonował do dyżurnego tamtejszego komisariatu, że dwóch młodych ludzi wymalowało duży napis na elewacji budynku w znacznym stopniu ją uszkadzając.

Policyjny patrol ruszył w kierunku, w którym oddalili się “malarze” i po krótkim czasie napotkał dwóch 15 letnich chłopców. Nie mieli oni wprawdzie przy sobie farby, ale okoliczności wskazywały, że mogą być sprawcami tego czynu. Przewieziono ich na komisariat i tam w trakcie przesłuchania przyznali się do wykonania napisu, a nawet wskazali, gdzie odrzucili pojemnik spray z farbą. Został on odnaleziony przez funkcjonariuszy. Po przesłuchaniach nieletni zostali przekazani rodzicom.

Pokrzywdzony koszt przywrócenia wyglądu budynku do stanu poprzedniego wycenił na kwotę 6 tysięcy złotych i zapewne rodzice nieletnich będą musieli je pokryć. Sprawą zajmował się będzie sąd rodzinny.

Źródło:
KP w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *