Blokada drogi krajowej nr 44 w Borku Szlacheckim dziś

Blokada_Jaskowice_Infoskawina_radioplusSpołeczny Komitet Budowy Chodników “BEZPIECZNA DROGA 44” informuje, że w dniu 26.05.2015 roku w miejscowości Borek Szlachecki (obok przystanku autobusowego, przy skręcie na Rzozów) w gminie Skawina, województwie małopolskim odbędzie się zgromadzenie publiczne – potocznie zwane blokadą w godzinach od 14-15.

Komunikat SPBCh “Bezpieczna Droga 44”:

“Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w proteście, który będzie miał na celu wyrazić wyrażenie naszych oczekiwań względem GDDKiA o jak najszybsze rozwiązanie problemu i wybudowanie chodnika na odcinku: 101,2km – 91,4 km od miejscowości Borek Szlachecki przez Zelczynę, Facimiech, Wielkie Drogi do Jaśkowic: 92,1 – 93,4; 95,0 –  96,6; 98,1 – 99,0; 100,1 – 101,2.

Prosimy o wcześniejsze przybycie, aby uniknąć problemu z dojazdem w trakcie utrudniania ruchu przez manifestujących. Z organizatorami Zgromadzenia będzie można się spotkać i porozmawiać już około godziny 13:00.

Szanowni Państwo wyrażamy nadzieję, iż poprzez Państwa relację w mediach Nasze przesłanie dotrze to szerokiej grupy mieszkańców Małopolski i Osób odpowiedzialnych za przygotowanie budżetów gdyż wszyscy jesteśmy użytkownikami tej popularnej trasy łączącej zachodnią część województwa z jego stolicą Krakowem a bezpieczeństwo zwłaszcza Naszych dzieci i osób starszych powinno stać na pierwszym miejscu.”

Źródło:
Marcin Pacułt / Społeczny Komitet Budowy Chodników “BEZPIECZNA DROGA 44”

Przeczytaj o przygotowanych objazdach:

Protest w Borku Szlacheckim – policja informuje o objazdach

3 response to "Blokada drogi krajowej nr 44 w Borku Szlacheckim dziś"

 1. Przez: EmilR Zamieszczono: 28 maja 2015

  Chciałbym się dowiedzieć czemu po ostatnich opadach deszczu w Skawinie zostają takie żółte plamy na chodnikach, autach i oknach? Jak wiecie co to jest to napiszcie proszę.

  • Przez: pyłek Zamieszczono: 30 maja 2015

   To normalne zjawisko, pył lasów sosnowych.
   Pyłek sosny osiąga bardzo wysokie stężenia w atmosferze (do 8 tys. z/m3 w miastach i do 120 tys. z/m3 na terenach podmiejskich, a jeszcze wyższe w lasach sosnowych) (32). Po opadach deszczu w okresie pylenia sosny (maj) na brzegach kałuż widoczny jest żółty osad będący głównie pyłkiem sosny

   • Przez: betula Zamieszczono: 31 maja 2015

    Nie sosny tylko brzozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *