Budowa ciągów pieszo-rowerowych w gminie Skawina

Skawina w ostatnich dniach i przez następne tygodnie będzie placem budowy – to perspektywa całego 2018 r. Dlaczego tak się dzieje? Weszliśmy w fazę realizacji projektu pn.: „Integracja transportu zbiorowego z transportem indywidualnym w Gminie Skawina w relacji z Krakowskim Obszarem Funkcjonalnym” – stwierdza wiceburmistrz Skawiny Tomasz Ożóg.

Choć nazwa długa i trudna w skrócie mowa o budowie: sieci ciągów pieszo-rowerowych, wydzielonych dróg rowerowych, nowych chodników. Przebudowane zostaną również przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych i niektóre skrzyżowania. Powstaną też w Skawinie woonerfy czyli podwórce miejskie, coś czego jeszcze w Skawinie nie było!

Wszystkie projektowane rozwiązania, które pokazujemy na poniższych planszach,  zobaczycie również w różnych częściach Skawiny oraz Radziszowa, w pobliżu wskazanych na planszach lokalizacji. Niebawem trafi w Wasze ręce mapa oraz broszura szczegółowo wyjaśniająca kolejne inwestycje, realizowane w ramach tego projektu. Zmiany, które zachodzą w mieście w powiązaniu ze Skawińskim Centrum Komunikacyjnym oraz parkingami „Parkuj i jedź” poprawią nasze możliwości komunikacyjne. Ma być lepiej, szybciej, a przede wszystkim bezpieczniej! 

W czasie realizacji projektu, napotkacie utrudnienia, zmiany organizacji ruchu – niestety nie da się tego uniknąć. Proszę Was o wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie pamiętajcie, jesteśmy do Waszej dyspozycji – macie pytania, chcecie porozmawiać – zapraszamy!


Od 2016 r. pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie jest Roman Gdula oficer pieszo-rowerowy. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się poznać to właśnie jest ten moment. Roman jest Waszym „przewodnikiem” w broszurze, po mapie, możecie go również spotkać na terenie całej gminy – jeździ rowerem z charakterystyczną odblaskową kamizelką.

Macie pytania, oficer pieszo-rowerowy zaprasza:

tel.: 12 277 01 78 
e-mail: oficerrowerowy@gminaskawina.pl

Zmieniamy się, by żyło się lepiej!

Tomasz Ożóg
Drugi Zastępca
Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Więcej grafik znajdziecie na stronie: http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=16212&menu_id=0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *