Budżet Obywatelski 2018 w Gminie Skawina – po weryfikacji merytorycznej przechodzą tylko dwa projekty z trzynastu

Tylko 2 projekty na 13 przeszło etap weryfikacji merytorycznej. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina poinformował właśnie w BIP oraz na stronie promocyjnej Gminy Skawina o zakończeniu weryfikacji pod względem merytorycznym projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Projektodawcom przysługuje prawo odwołania od decyzji negatywnej weryfikacji nie później niż do dnia 17 listopada 2017 r

Zgodnie z §6 ust. 4 Regulaminu „Budżetu Obywatelskiego 2018 w Gminie Skawina” stanowiącego Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 213.2017 Burmistrza Miasta i Gminy Skawina z dnia 21 sierpnia 2017 roku Projektodawcy przysługuje prawo wniesienia odwołania od decyzji negatywnej weryfikacji. Odwołanie należy złożyć, bądź przesłać do siedziby urzędu – dziennik podawczy, ul. Rynek 14, pok. 1 w terminie nie później niż do 5 dni roboczych od daty podania do publicznej wiadomości listy pozytywnie zweryfikowanych oraz listy negatywnie zweryfikowanych projektów, tj. do 17 listopada 2017 r. (do godz. 14:30).

Odwołanie powinno zawierać wyjaśnienia, oświadczeniu oraz brakujące dokumenty potwierdzające możliwość realizacji zadania. Po rozpatrzeniu odwołań przez zespół ds. budżetu obywatelskiego, które będzie miało miejsce 20 listopada, zostanie opublikowana ostateczna wersja projektów poddanych pod głosowanie.

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu: KLIKNIJ TUTAJ

Regulamin „Budżetu Obywatelskiego 2018 w Gminie Skawina”: KLIKNIJ TUTAJ

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury: KLIKNIJ TUTAJ.  

Projekty zweryfikowanie POZYTYWNIE:

PDF do pobrania TUTAJ:

BO 2018_10.11.2017_LISTA PROJEKTÓW ZWERYFIKOWANYCH…(pdf, 156.04KB)

Projekty zweryfikowane NEGATYWNIE:

PDF do pobrania TUTAJ:

 

8 response to "Budżet Obywatelski 2018 w Gminie Skawina – po weryfikacji merytorycznej przechodzą tylko dwa projekty z trzynastu"

 1. Przez: rozczarowany Zamieszczono: 15 listopada 2017

  A jak wygląda rozliczenie BO z poprzednich lat? BO 2016 realizacje http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=571&menu_id=758&page=35, i co widzimy?
  nr1, 2, 6 nie podają kosztu końcowego, więc nie wiemy ile zapłacili,
  pozostali nr3,4,5 przekroczyli fundusz BO, wnioskodawcy dopłacili więcej niż brakowało (nie wiadomo dlaczego nadpłacili).
  O realizacji BO 2017 nic nie wiadomo, nie ma żadnej informacji, wnioskuję, że nic nie zrobiono jeszcze do połowy listopada 2017.
  To co się dziwić, że ludziom opadły skrzydełka i nastąpiło zniechęcenie – po co sie wysilać, konkurować jak nie ma pełnej informacji zwrotnej. eh….

 2. Przez: PS Zamieszczono: 12 listopada 2017

  Źle przygotowany i prowadzony budżet obywatelski potrafi być jedynie źródłem antagonizacji mieszkańców oraz dodatkowych konfliktów lokalnych, tak jak to się zdarza obecnie. Jakim prawem nazywa się obywatelskim budżetem “konsultacje”, w których o przeznaczeniu (miękkie lub inwestycyjne) i regulaminie zdecydowali wyłącznie urzędnicy, w komisji oceniającej zasiadają wyłącznie urzędnicy, niejasne są zasady głosowania, niesprawiedliwe są warunki głosowania, niesprawiedliwy jest podział pieniędzy na poszczególne jednostki, niejawane są poszczególne etapy, harmonogram, osoby wnioskodawców, do końca nie są znane kwoty, nie są znane szczegóły projektów a co za tym idzie pełny koszt realizacji pomysłów itd. Takie patologie w skali kraju już występują, a nie będą wyjątkami jeśli wprowadzenie budżetu będzie obligatoryjne. Władze samorządowe nie dorosły do tej formy, jej obowiązkowe narzucenie to poważny błąd. Każdy samorząd musiałby przejść obowiązkowe szkolenia, a potem nad każdym musiała by stać kontrola wdrażania, żeby przestało dochodzić do nadużyć pod hasłem partycypacji obywatelskiej.
  november, 2017-11-11 09:01:02
  http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/budzet-obywatelski-w-kazdym-miescie-komentuja-prezydenci-i-spolecznicy,100134.html

 3. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 11 listopada 2017

  Trzeba było odrobić 150tys. które przekazano Wiślanom!!!!

 4. Przez: face Zamieszczono: 11 listopada 2017

  Wpis na Facebook Gmina Skawina
  Budżet Obywatelski 2018: ocena merytoryczna zakończona! W przypadku oceny negatywnej zachęcamy do kontaktu z pracownikami Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury: Wspólnie przygotujemy uzupełnienia i Wasz wniosek „wróci do gry” 🙂

  • Przez: BO Zamieszczono: 11 listopada 2017

   A co w przypadku gdy wartość projektu została niedoszacowana (gmina dołoży), boisko nie mieści się na działce (naciągnie działkę), będzie szybka ścieżka pozwoleń budowlanych, wygradzanie terenu zostanie wykonane?
   Setki pytań do setki uzasadnień negatywnie zweryfikowanych projektów. Może nie wpadną z jednej skrajności w drugą.

 5. Przez: poranna dygresja Zamieszczono: 11 listopada 2017

  Zadaniem budżetu obywatelskiego jest edukacja i włączanie obywateli do decydowania o swojej gminie.
  Po weryfikacji to karykatura budżetu obywatelskiego. Jaki sens ma głosowanie na dwa projekty, podejmowanie inicjatyw obywatelskich? Może lepiej te pieniądze przeznaczyć na komunikację autobusową, dołożyć do puli przeznaczonej na sołectwa i osiedla. Jak widać na załączonych obrazkach można skutecznie zniechęcić wnioskodawców do wszelkiej inicjatywy. Decydenci i ich paziowie wiedzą lepiej jak zagospodarować te pieniądze.

 6. Przez: głos Zamieszczono: 10 listopada 2017

  SP4 – boisko nie jest wydzielone od pozostałego terenu, co nie gwarantuje ogólnodostępności.
  Projekty zgłaszane do budżetu partycypacyjnego muszą umożliwiać korzystanie z efektu realizacji wszystkim mieszkańcom.
  Kiedy będzie można pooddychać przefiltrowanym powietrzem w publicznych szkołach i przedszkolach. Czy ten wymóg dostępności został spełniony?

 7. Przez: cz Zamieszczono: 10 listopada 2017

  Będzie forsa na wybory, po weryfikacji projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *