[AKTUALIZACJA – PRIMA APRILIS] Burmistrz Skawiny zdecydował o ujawnieniu wszystkich nagród i list płac pracowników Urzędu! To dobry krok w stronę jawności

[AKTUALIZACJA 2.04.2017 r.] Po różnych potyczkach sądowych przed WSA oraz SKO w Krakowie o jawność wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ich wykształcenia oraz skanów umów z radcami prawnymi, wczoraj z Urzędu otrzymaliśmy informację, że na ukończeniu jest przygotowywana pełna lista z imionami, nazwiskami, listami płac, kwotami nagród oraz ich uzasadnieniami dla wszystkich pracowników Urzędu. Wedle zapewnień, które otrzymaliśmy – wykaz nagród i wynagrodzeń zostanie udostępniony w najbliższy poniedziałek. Gratulujemy i dziękujemy za zmianę podejścia z ukrywania danych do jawności finansów publicznych gminy.

Dowiedzieliśmy się również, że Burmistrz Skawiny jest w pełni za jawnością finansów gminnych i zdecydowano, iż postępowanie przed WSA/SKO nie jest uzasadnione i że ujawnione zostaną dane, o które w sprawie wnioskowaliśmy w ubiegłym roku (wykształcenie, wynagrodzenie, suma nagród za okres lat, skany umów z radcami prawnymi).

Jest to zdecydowany zwrot działań urzędu w kwestii jawności nagród i wynagrodzeń pracowników Urzędu.

Przypomnijmy, że jeśli chodzi o nagrody/stypendia dla wybitnych uczniów czy sportowców i trenerów, to Burmistrz nie miał problemu z ich ujawnieniem. W przypadku pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie do tej pory było zgoła odmiennie – ukrywano maksymalnie jak się tylko dało te informacje (zob. art. Publicznie nagrodzono najlepszych uczniów. Pracownicy urzędu nadal nagradzani w zaciszu gabinetów).

Nastąpiła jednak pozytywna, dobra zmiana co do jawności, z czego jesteśmy zadowoleni i za takie projawnościowe podejście do sprawy należy Burmistrza Skawiny pochwalić.

Mieszkańcy mają bowiem prawo wiedzieć jak dysponuje się pieniędzmi podatników.

Obecnie czekamy na listę, którą gdy tylko otrzymamy, niezwłocznie opublikujemy na łamach portalu.

AKTUALIZACJA 2.04.2017 r.:

Powyższa informacja była niestety tylko primaaprilisowym żartem. Marzy nam sie jednak, by Urząd udostępniał informacje publiczne bez konieczności walki o prawo do informacji przed SKO czy WSA.

Moze kiedyś to nastąpi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *