Centrum Kultury i Sportu w Skawinie opublikowało w BIP rejestr umów!

RejestrUmowCKiSCentrum Kultury i Sportu w Skawinie nie ma nic do ukrycia. W Biuletynie Informacji Publicznej udostępniło rejestr umów z podmiotami zewnętrznymi. 

To, jak ważne jest by mieszkańcy gminy wiedzieli ile i na co przeznaczane są gminne środki publiczne, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ponad rok temu zawnioskowaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina o przesłanie rejestru umów jakie prowadzi urząd, ale ówczesny Burmistrz Miasta i Gminy Skawina nie był skłonny przesłać go nam w wersji elektronicznej, a wysłał jedynie w papierowej. Nie udostępnił również konkretnych kwot przyporządkowanych każdej pozycji w rejestrach, co czyniło przedmiotowe rejestry de facto bezwartościowymi (aktualnie sprawa w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie).

Po wyborach samorządowych jesienią 2014 roku rejestry umów zawartych przez Urząd Miasta i Gminy Skawina zostały udostępnione w BIP i to w wersji elektronicznej oraz z wartościami umów (luty 2015: Centralny Rejestr Umów za 2015 rok udostępniony w BIP Gminy Skawina!).

Mając na uwadze fakt, jak ważna jest jawność finansów publicznych w gminie, dnia 8 maja 2014 r., złożyliśmy do Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wniosek o publikację w BIP lub przesłanie e-mailem rejestrów umów, jakie to Centrum prowadzi, czyli:

1) rejestru umów z osobami prawnymi

2) rejestru umów o dzieło i umów zlecenia z osobami fizycznymi

(vide: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzi rejestry zawartych umów. Niestety tylko w wersji papierowej. Zawnioskowaliśmy o ich przesłanie oraz publikację).

Po 14 dniach od otrzymania wniosku, CKiS nadesłał pliki z listą zawartych umów od roku 2008 do 2014. Prezentowaliśmy te dokumenty w wersji oryginalnej na portalu. Niestety, tak samo jak w przypadku rejestru umów przesłanych z UMiG Skawina, w rejestrach CKiS brakowało wskazania wartości zawartych umów.

W związku z coraz szerszym zainteresowaniem obywateli Polski dostępem do danych publicznych przygotowujemy się do wprowadzenia elektronicznego rejestru umów, niezależnie od papierowego. W okresie wakacyjnym tego roku ustalimy zasady tworzenia rejestrów łącznie z włączeniem ich do obiegu dokumentów Centrum. Rejestry w formie elektronicznej będziemy prowadzić od 1 stycznia roku 2015zaznaczył w korespondencji dyrektor CKiS Pan Janusz Bysina.

(vide: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie na wniosek portalu InfoSkawina udostępniło rejestry umów).

Tymczasem, jak sprawdziliśmy kilka dni temu, w BIP Centrum Kultury i Sportu w Skawinie udostępniony został rejestr prowadzonych umów. Nie wiemy od kiedy ten rejestr tam się znajduje, ale czas wytworzenia pierwszego wpisu na ten temat w rejestrze zmian BIP to 16 stycznia 2015 r. (kilkakrotnie modyfikowany). W udostępnionym pliku są ujęte rejestry umów zlecenia oraz o dzieło (od sierpnia 2014 r.) oraz inne umowy (arkusz Excel – “Pozostałe”), nawet sięgające 1997 roku.

W Rejestrze umów można przeglądać dane wedle kryteriów numery umów, daty zawarcia, okres obowiązywania, imię i nazwisko z kim umowa została zawarta, przedmiot i wartość brutto umowy:

Rejestr umów CKiS

RejestrUmowCKiS

A w rejestrze m.in. takie pozycje jak:

Time S.A. w Warszawie  – Emisja reklamy dźwiękowej na antenie Radia WAWA – 7701,88 zł

Treko Laser Sp.z o.o. – Wzajemna wymiana usług (promocja i reklama – Dni Skawiny) – 5000 zł

Fiberlink sp. z o.o. – Usługa promocji i reklamy (m.in. Dni Skawiny 2015) – 2000 zł

Agnieszka Wiśniowska – Najem lokalu na terenie krytej pływalni – kawiarnia  – czynsz 1381,12

ITI Neovision Sp. z o.o. – Telewizja N – 58,00 za miesiąc

Stowarzyszenie Nasz Radziszów  – Najem lokalu w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie  – 20,00 za miesiąc

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. – Proces ISO – 3 letni proces wznawiania 11521,10zł; przewidywane koszty podróży i pobytu w okresie 3 lat 2829,00

Przedszkole Samorządowe nr 2 – wynajem basenu – 6 zł od osoby za godzinę (40 zł za godzinę – koszt instruktora)

Miejski Zakład Usługowy, Skawina – wywóz nieczystości płynnych – Stadion – 35,00 zł/m3

Marek Szczypka Progress Serwis Komputerowy – wykonywanie świadczeń określonych w załączniku – za obsługę serwisową opisaną w załączniku nr 1  -1500,00 zł netto; za obsługę serwisową opisaną w załączniku nr 2 – 300,00 zł netto

Stowarzyszenie Autorów ZAIKS – Licencja na odtwarzanie muzyki – 90,81 zł + VAT

Indigo Monika Fiutowska – wzajemne świadczenie usług promocyjnych – 1300 zł brutto (kompensata)

F.H.U. PAPI  Service s.j. Bartłomiej Dyka & Andrzej Bachleda Curuś   – Dostawa oleju opałowego lekkiego – 253.441,50 zł

Agencja Dramatu i Teatru “ADIT” – Licencja na wykonanie publiczne utworu scenicznego pt. “W Gospodzie” – 184,5 zł

O każdą z umów zawartych przez CKiS i Urząd (ale i nie tylko) obywatele/mieszkańcy mogą zapytać i poprosić o kompletny jej skan np. na maila.

Gratulując projawnościowego podejścia CKiS, liczymy, że i inne jednostki organizacyjne gminy Skawina podążając śladem Urzędu Miasta i Gminy Skawina oraz CKiS, nie będą ukrywać z kim i i za ile zawierają umowy, i będą takie rejestry udostępniać w BIP (szkoły, przedszkola, biblioteki, muzeum, spółki, itd. – zobacz listę).

W Polsce robi to już kilkaset podmiotów (gmin, powiatów, bibliotek, szkół, itd).

Ich liczba stale rośnie. Wykaz znanych rejestrów umów:

201320142015

18 response to "Centrum Kultury i Sportu w Skawinie opublikowało w BIP rejestr umów!"

 1. Przez: pa Zamieszczono: 28 kwietnia 2015

  Basen kryty w Skawinie to porażka. Niekończące się milionowe wydatki , na dach, pomieszczenia, ocieplenie, pompy cieplne, wentylacja.
  Z jednej deski zeszło wiele projektów, firma kształtowała architekturę naszego miasta.
  Basen kryty w Skawinie,Szkoła Podstawowa nr 2 – Skawina, Samborek – wodny ośrodek rekreacyjno-edukacyjny, Centrum rekreacyjno sportowe Milenium, Hala sportowa w Rzozowie, Dom przedpogrzebowy, domy prywatne, firmy, sklepy, hotele, banki, budynki biurowe, setki projektów.

 2. Przez: mała ojczyzna Zamieszczono: 24 kwietnia 2015

  Nad tym Rejestrem i każdym innym powinni pochylić się wszyscy radni,szczególnie zasiadający w Komisji Budżetowej. Po latach tłustych nadchodzą chude i pora zacząć myśleć gdzie wypływają pieniądze. Tym mądrzej trzeba je wydawać im mniej ich jest, tak czynią ci którym pieniążki nie spadają z nieba i nie chcą zadłużyć gospodarstwa.

 3. Przez: zatroskany Zamieszczono: 23 kwietnia 2015

  Czy ktoś kiedyś zestawił wydatki na utrzymanie obiektów (miejsc pracy), dziesięciu dyrektorów, kierowników i armii pracowników.
  Ile procent zostaje na tworzenie kultury, rozwój sportu? Przed każdymi wyborami samorządowymi spotyka się wielu kandydatów uzdrowicieli po wyborach nikt tematem się nie zajmuje. Czas na zmiany w zarządzaniu publicznym pieniądzem.

  • Przez: ale kino Zamieszczono: 23 kwietnia 2015

   Wykaz obiektów na stronie CKiS – sztuk 12
   Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie, czy ktoś policzył ile kosztuje utrzymanie obiektu bo o dworzan nie pytam.
   Kino – obiekt muzealny, koszt?
   …W weekendy w godzinach wieczornych, „kinomaniacy” mają możliwość obejrzeć dzieła filmowe z różnych gatunków. W repertuarze, poza współczesnymi produkcjami filmowymi, uwzględniano także obrazy niszowe, które również cieszą się popularnością wśród widzów…
   …Należy pamiętać o tym, że odwiedzając skawińskie kino ma się niepowtarzalną okazję do podróży w czasie…http://www.ckis.pl/kino-piast,33.html
   A ja mam wrażenie, że czas się zatrzymał dla wielu osób zarządzających budżetem miejskim.

   • Przez: zxc Zamieszczono: 9 maja 2015

    Sprawa poniekąd wyjaśniona, umowa na dzierżawę kina została zawarta do 2018 roku, do tego czasu mieszkańcy będą sponsorować właściciela. Jak to powiedział na sesji dyrektor magazyn CKiS. Ze względu na bogatą ofertę kulturalną większość tych obiektów przypomina magazyn.

 4. Przez: pooh Zamieszczono: 22 kwietnia 2015

  Tenis stołowy to to samo co ping-pong? Czy intruktor tenisa stołowego ma uprawnienia instruktorskie? Czy instruktor ping-ponga ma też może uprawnienia? Czy Kamila K. to siostra Tomasza K. ? Czy palacz w kinie Piast to krewny trenerów? Czy klany rodzinne znalazły w CKiS dojną krowę?

  • Przez: HB Zamieszczono: 23 kwietnia 2015

   cytat: Czy klany rodzinne znalazły w CKiS dojną krowę?
   W gminie to jest całe stado dojnych krów.. cielęta u koryta mają co doić.

  • Przez: HB Zamieszczono: 23 kwietnia 2015

   > Andros II Małgorzata Czopek usługa przewozu grupy w ramach wycieczek wg § 1 umowy <
   wg § 1 umowy ———– tzn. ILE???

 5. Przez: parkowy Zamieszczono: 22 kwietnia 2015

  Ochrona mienia CKiS w Skawinie 8,84/1h
  Park Miejski urządzenia do ćwiczeń obok kortu. Takie same urządzenia na Skawińskich Błoniach nie są zamykane na klucz, czemu CKiS trzyma “swoje” pod kluczem zatrudniając ochronę? Teren objęty jest monitoringiem, kort z racji fatalnej nawierzchni i braku bieżącej konserwacji nie cieszy się uznaniem, zapewne nie zarabia na utrzymanie ochrony. Porażką i gadżetem ekipy byłego burmistrza był wybór nawierzchni. Orliki przesypywane granulatem non stop, kort od prawi pięciu lat czeka na swoją kolejkę po piasek.

  • Przez: M. Zamieszczono: 23 kwietnia 2015

   Faktycznie ta “siłownia” i kort to porażka. Ile razy tam chciałem poćwiczyć ( mowa o urządzeniach ) to zawsze zamknięte. Komu to służy?

   • Przez: głos3 Zamieszczono: 23 kwietnia 2015

    To jest normalne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Obok bawią się dzieci a rodzic nie może poćwiczyć bo jeszcze nie lato. To nie są urządzenia sezonowe jak się wydaje decydentom z CKiS. W parku kwitnie życie w niedzielę i święta, bramka zamknięta bo w święta pracownicy mają wolne. Co wspólnego ma “kort” z siłownią poza administratorem i ochroną. Dobrze, że Rynek otwarty bo mogliby zamknąć i zatrudnić ochroniarzy. Gdzieś siedzą ci hamulcowi zmian i normalności.

   • Przez: jarosław Zamieszczono: 26 kwietnia 2015

    M napisz pismo do UMiG z zapytaniem Komu to służy?, lub zapytaj radnego możesz pocztą elektroniczną.

    • Przez: parkowy Zamieszczono: 9 maja 2015

     Czy mi się wydaje, że rano widzę otwarta bramkę do siłowni obok kortu. No to proszę wykonać jeden krok dalej. Klucze od kortu zdeponować na basenie, zwolnić ochroniarzy, klucz pobierać i odnosić będą gracze.

 6. Przez: energetyk Zamieszczono: 22 kwietnia 2015

  Czy przepadkiem niektóre stowarzyszenia nie płacą zbyt mało za wynajem?
  Dostawa oleju opałowego lekkiego – 253.441,50 zł bardzo ciekawa pozycja. Potężne źródło niskiej emisji. Kupowałem olej opałowy do grzania hali produkcyjnej w cenie 3,80 zł/ litr /Brutto/ 67 tys. litrów zużyto w tych obiektach CKiS ? Gdzie ogrzewa się olejem opałowym bo olbrzymia kasa. Hala i basen ogrzewane z MPEC

  • Przez: oś Zamieszczono: 23 kwietnia 2015

   Mózg wyparowuje gdy się czasem wejdzie do tych obiektów, pani Zosia i Kasia defiluje zimą w krótkim rękawku. Grzejniki na full do tego komputery i drukarki, można się rozpłynąć. Gdzie poszanowanie środowiska, energii i pieniędzy podatników.

 7. Przez: jarek Zamieszczono: 22 kwietnia 2015

  Super w dodatku Rejestr w pliku xlsx umożliwia przeszukiwanie i sortowanie.

  • Przez: 123 Zamieszczono: 24 kwietnia 2015

   I coś wysortowałeś.. wyszukałeś?? Jakieś wnioski??

   • Przez: jarek Zamieszczono: 25 kwietnia 2015

    Finansowo dobrze wychodzi się ucząc pływania na parkiecie i w basenie. Lepiej być dyrygentem w kapeli jak muzykiem. Skawina potęgą w tańcu towarzyskim.
    Moje wnioski zgodnie z cennikiem 🙂
    Oddać kino właścicielowi razem z palaczem, tylko bez opału. Zorganizować kino w plenerze, hip hop i kabarety przenieść do Dworu Dzieduszyckich by tchnąć ducha w ten obiekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *