Ciepło po sąsiedzku, czyli Dzień Drzwi Otwartych w Elektrowni Skawina

1024px-Čez_logoJuż 13 września 2014 r. na mieszkańców Skawiny i okolic czeka kolejna edycja Dnia Drzwi Otwartych, organizowanego przez Elektrownię Skawina, należącą do Grupy CEZ w Polsce. W tym roku formuła wydarzenia ukaże się w nowej odsłonie – poza wycieczką po Elektrowni – na uczestników po raz pierwszy będą czekały specjalne stoiska naukowe, pozwalające w atrakcyjny sposób zaangażować dzieci i dorosłych do poznania tajników niesamowitych zjawisk naukowych, wylać wiadro mgły, zbudować żarówkę, wywołać błyskawicę czy zmierzyć temperaturę suchego lodu.

Tradycja cieszącego się popularnością Dnia Drzwi Otwartych Elektrowni Skawina liczy już kilka lat, jednak z roku na rok zaskakuje nową odsłoną – zawsze w zgodzie z tematyką ekologicznego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Dla pracowników firmy DDO to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do budowania dialogu i umacniania więzi z lokalną społecznością. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział prawie 300 mieszkańców Skawiny i okolic!

W połowie września wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się ze specyfiką pracy elektrowni i najnowocześniejszych urządzeń ciepłowniczych. Poza kluczowym punktem programu, jakim jest zwiedzanie elektrowni pod okiem przewodników, przygotowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Pojawią się specjalne stoiska naukowe, na których będzie można zobaczyć, a nawet samodzielnie wykonać spektakularne eksperymenty obrazujące najciekawsze zjawiska naukowe. Będzie można zmierzyć temperaturę suchego lodu, która sięga -80 stopni Celsjusza, wykonać magiczne bańki, które nie polecą na wietrze, wylać wiadro mgły, zbudować żarówkę podobną do tej, którą stworzył Thomas Edison, a nawet wywołać błyskawicę.

Dodatkowo, na najmłodszych uczestników będzie czekać loteria, malowanie buziek, krzyżówka z nagrodami oraz łamigłówki i zgadywanki. Na koniec, wszyscy zwiedzający będą mogli zapozować do pamiątkowego zdjęcia z bohaterami najpopularniejszych czeskich bajek.

Wszyscy zainteresowani zwiedzaniem Elektrowni Skawina mogą zgłaszać swój udział pod numerem telefonu 12 277 82 77 w godzinach od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.

Zapisy trwają w dniach 25 sierpnia – 5 września 2014 r.

Elektrownia Skawina S.A.

Data: 13 września 2014

Godziny: 9:00 – 15:00

Grupy 20 osobowe, wejścia co 30 min. Liczba miejsc ograniczona.

Zalecane obuwie sportowe.

Wstęp wolny.

Adres: Elektrownia Skawina S.A.

ul. Piłsudskiego 10,

32-050 Skawina

www.cezpolska.pl

CEZ_Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *