Ciepło przez cały rok [artykuł nadesłany]

Dziś, gdy z przyczyn od nas niezależnych, większość czasu spędzamy w naszych mieszkaniach, jeszcze bardziej cenimy sobie rozwiązania, które podnoszą komfort codziennego życia. Choć za oknem mamy piękną wiosnę, a w kalendarzu maj, poranki i wieczory bywają jeszcze chłodne, a co za tym idzie, również temperatura w naszych mieszkaniach spada, powodując dyskomfort. Okazuje się jednak, że wcale tak nie musi być. Wszystko dzięki usłudze ciepła przez cały rok, która gwarantuje nam dostawy ciepła zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?

Z usługi skorzystać mogą właściciele lub zarządcy obiektów korzystający z całorocznej dostawy ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej, wyposażeni w indywidualne węzły z automatyką pogodową.

Mieszkańcy w każdej chwili mogą skontaktować się z zarządcą lub administratorem swojego budynku i zapytać o możliwość skorzystania z wcześniejszego włączenia ogrzewania.

Usługa eliminuje problem temperatury w mieszkaniach w okresach przejściowych takich jak późna wiosna lub wczesna jesień, kiedy to mieszkańcom zdarza się odczuwać dyskomfort związany z tym, że ogrzewanie już zostało wyłączone lub jeszcze nie zostało włączone.

O USŁUDZE

Ciepło przez cały rok to usługa polegająca na automatycznym rozpoczęciu i zakończeniu ogrzewania niezależnie od pory roku, zgodnie z panującymi warunkami pogodowymi.

Automatyka pogodowa steruje procesem dostarczania ciepła i uruchamia lub wstrzymuje dostawę ciepła przy wystąpieniu zewnętrznych temperatur progowych określonych wcześniej przez zarządcę lub administratora danego budynku.

Gwarantuje to optymalne wykorzystanie dostaw ciepła, które mogą być dostarczane zawsze, gdy jest taka potrzeba. Usługa jest możliwa dlatego, że system ciepłowniczy może pracować w systemie ciągłym, bez przerw w okresie „letnim”, co oznacza, że ciepło może być dostarczane zawsze wtedy, gdy mieszkańcy go potrzebują.

ILE TO KOSZTUJE?

Uruchomienie usługi jest bezpłatne. Korzystając z ciepła przez cały rok system dostawy ciepła w budynku pozostaje w gotowości do pracy, niezależnie od pory roku. Odbiorca płaci tylko za dostarczone ciepło, z którego korzysta. Pobór ciepła sieciowego jest rozliczany według faktycznego zużycia, czyli opłaty naliczane są tylko wówczas, gdy automatyka pogodowa uruchamia dostawę ciepła.

JAK URUCHOMIĆ USŁUGĘ?

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych zainteresowani usługą powinni skontaktować się ze swoim zarządcą/administratorem z prośbą o włączenie ogrzewania, on zaś z lokalnym dystrybutorem ciepła w celu ustalenia warunków korzystania z ciepła przez mieszkańców.

 

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl www.cieplo-sieciowe.pl www.cieplodlakrakowa.pl

Artykuł stanowi materiał nadesłany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *