Co z tym remontem mostu w Skawinie? [DK 44] / AKTUALIZACJA

1403592-gddkiaW związku z głosami i pytaniami mieszkańców oraz kierowców, dnia 10 grudnia 2014 r. skierowaliśmy do GDDKiA Oddział w Krakowie oraz Sekretariatu w Warszawie zapytanie prasowe dotyczące tego, czy planowany jest remont mostu żelaznego w Skawinie leżącego w ciągu drogi krajowej nr 44.

Zapytaliśmy również o ewentualny przewidywany termin remontu, jeśli jest faktycznie planowany.

Dnia 27 stycznia 2015 r. otrzymaliśmy odpowiedź o poniższej treści:

===

Informuję, że w grudniu ubiegłego roku GDDKiA Oddział w Krakowie nie miał informacji potwierdzających czy będą środki na remont mostu.

Aktualnie mamy środki na ten cel, gotowa jest dokumentacja projektowa dla remontu mostu, dokonano zgłoszenia robót budowlanych, uruchamiana jest procedura wyłonienia wykonawcy w trybie zamówień publicznych. Wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na kwiecień 2015 r. Remont mostu prowadzony będzie przy całkowitym wyłączeniu obiektu dla ruchu. Objazd poprowadzony zostanie obwodnicą Skawiny wg. zatwierdzonego projektu organizacyjnego ruchu.

Z poważaniem

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Oddział w Krakowie, ul.Mogilska 25, 31-542 Kraków

===

AKTUALIZACJA (30 stycznia 2015 r.)

Dnia 28 stycznia 2015 r. skierowaliśmy do GDDKiA dodatkowe zapytania dotyczące:

Czy całkowite wyłączenie obiektu dla ruchu oznacza również zamknięcie ciągów pieszych?
Czy projekt organizacji ruchu dotyczy również pieszych?
Mowa jest o objazdach, ale czy brany pod uwagę jest również ruch pieszych, rowerzystów?
W dniu wczorajszym , tj. 29 stycznia 2105 r. nadeszła w tej sprawie odpowiedź:

21 stycznia 2015 r. zostało wysłane pismo do burmistrza Skawiny z informacją, że w związku ze złym stanem technicznym mostu GDDKiA O/Kraków od kwietnia 2015 r. planuje remont tego mostu i wymaga to całkowitego wyłączenia obiektu dla ruchu kołowego. Aby most mógł być sprawniej remontowany zasadnym byłoby wyłączenie go także z ruchu pieszego i dlatego inwestor prosi o opinię czy jest możliwość wyłączenia obiektu także z ruchu pieszego. Jednocześnie w piśmie poproszono Pana burmistrza o współpracę przy opiniowaniu organizacji ruchu i powiadomienie o zamierzeniu społeczności miasta.

Jeżeli Pan burmistrz odpowie, że nie ma możliwości przekierowania ruchu pieszego na inny obiekt, wykonawca remontu będzie musiał tak poprowadzić prace, aby umożliwić pieszym przechodzenie przez most w trakcie remontu. Na razie nie mamy odpowiedzi na pismo.

Pozdrawiam

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Oddział w Krakowie, ul.Mogilska 25, 31-542 Kraków

===

 

6 response to "Co z tym remontem mostu w Skawinie? [DK 44] / AKTUALIZACJA"

 1. Przez: w pław? Zamieszczono: 2 lutego 2015

  Przekierowanie pieszych na inny obiekt to wysłanie ich pod koła samochodów. Przecież przy ulicy Energetyków nie ma na całej długości porządnego chodnika i oświetlenia. Przekroczenie skrzyżowania ul. Energetyków z ul. Piłsudskiego przy takim natężeniu ruchu jaki spowoduje zamknięcie mostu, to skazywanie na śmierć. Rodzice zaprowadzają dzieci do TYGRYSKA, dzieci chodzą do szkoły, ludzie do pracy w dużych i małych firmach, mieszkańcy osiedla również korzystają z mostu. Na szczęście nie wszyscy jeżdżą samochodami, choć to jedyny preferowany przez poprzednich i obecnych włodarzy środek transportu.

 2. Przez: M. Zamieszczono: 29 stycznia 2015

  Pytanie zadane 10 grudnia a odpowiedź uzyskana 27 stycznia. Czasami wydaje mi się, że powinno się wprowadzić przepis by każdy urzędnik państwowy musiał przynajmniej 3-5 lat popracować w firmie komercyjnej ( prywatnej ) i dopiero po tym okresie mógł iść pracować w budżetówce. Jak ja bym na pismo odpowiadał po takim czasie to by mnie dawno szef zwolnił.

  • Przez: czytelnik Zamieszczono: 29 stycznia 2015

   Skoro Główny specjalista ds. komunikacji społecznej, nie miał informacji potwierdzających czy będą środki na remont mostu, wystarczyło opisać pytającemu, zadzwonić i podać przybliżony termin. Tak to się praktykuje w prywatnych firmach i komercyjnych. Pełna zgodność z tym co napisał M.
   GDDKiA ma własne standardy, na pierwszy i drugi email w sprawie jaką zgłaszałem odpisali, po czym korespondencja się urwała. Minął już rok może więcej.

 3. Przez: jarosław Zamieszczono: 29 stycznia 2015

  GDDKiA jest bardzo oszczędna w udzielaniu informacji. Podano planowany czas rozpoczęcia remontu a kiedy miałby się zakończyć za pół roku, rok, dwa? Co obejmuje dokumentacja projektowa (zakres remontu), jak wygląda ten zatwierdzony projekt organizacji ruchu. Skoro zamówienie publiczne to jest może gdzieś link.

  • Przez: pomocnik Zamieszczono: 29 stycznia 2015

   2011-06-21
   Wykonanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia p/n: Remont mostu przez rzekę Skawinka w miejscowości Skawina w ciągu drogi krajowej nr 44 w km 103+183 wraz z dojazdami.
   Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej: Projektu Wykonawczego, materiałów przetargowych oraz wszystkich opracowań i decyzji niezbędnych do uzyskania zgłoszenia remontu obiektu mostowego.
   http://www.gddkia.gov.pl/pl/316/do-progow-unijnych,status-finished,s-4

 4. Przez: pieszy Zamieszczono: 28 stycznia 2015

  Czy całkowite wyłączenie obiektu dla ruchu oznacza również zamknięcie ciągów pieszych?
  Czy projekt organizacji ruchu dotyczy również pieszych? Mowa jest o objazdach czy ktoś pomyślał o pieszych.
  Może redakcja poprosi również o taka informację, bardzo istotną dla setek jeśli nie tysięcy osób wybierających jako środek transportu własne nogi.
  Podczas remontu przejazdu kolejowego PKP wykonało specjalne obejścia dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *