Czekając na udostępnienie przez Urząd Miasta i Gminy Skawina rejestrów umów z kwotami …

dostep05_l5kqJak pisaliśmy dnia 16 lutego 2014 r. w artykule Centralny Rejestr Umów za rok 2012 i 2013 UMiG Skawina UDOSTĘPNIONY dzięki portalowi InfoSkawina! Burmistrz Miasta i Gminy Skawina udostępnił rejestry umów za rok 2012 i rok 2013 (zawierane przez UMiG Skawina), ale nie udostępnił rejestru umów z wartościami (nie podane zostały kwoty na jakie umowy opiewają). Nigdy nie widzieliśmy sensu ani nie znamy logicznego wytłumaczenia prowadzenia rejestru umów bez kwot. Dlatego też dnia 19 lutego 2014 roku zwróciliśmy się do urzędu z wnioskiem o ujawnienie rejestru z kwotami do każdej z tych umów oraz o przekazanie rejestru w takiej formie, w jakiej są one prowadzone, czyli w plikach EXCEL – .xls, a nie w formie nieprzeszukiwalnych plików pdf.

Z treścią naszego wniosku o udostępnienie informacji publicznej wysłanego dnia 19 lutego 2014 r. można zapoznać się poniżej:

Na podstawie art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 3a Prawa prasowego oraz na podstawie art. 2 w związku z art. 10 ustawy o dostępie do informacji publicznej proszę o udostępnienie informacji publicznej na adres e-mail: redakcja@infoskawina.pl w zakresie:
1) plików elektronicznych Microsoft EXCEL (forma arkusza kalkulacyjnego .xls) zawierających rejestr umów za rok 2012 i rejestr umów za rok 2013 prowadzonych przez UMiG Skawina, które wcześniej otrzymałem zeskanowane w formie pdfów w dniu 10 stycznia 2014 r. – w wersji nieedytowalnej / nieprzeszukiwalnej –  (z uwagi na brak niektórych stron uzupełnione e-mailem w dniu 15 stycznia 2014 r.).
Komentarz:
Jak wynika z informacji przekazanych przez Państwa pismem nr BOM.033.086.2014 z dnia 24 stycznia 2014 r. (mail wpłynął dnia 28 stycznia 2014 r.), cyt.: “(…)W nawiązaniu do e-maila z dnia 16.01.2014 w sprawie udostępnienia informacji publicznej  dot. rejestrów umów za rok 2012 i 2013 – Urząd Miasta i Gminy w Skawinie uprzejmie informuje, co następuje: powyższe rejestry są prowadzone w programie Microsoft Excel(…)”
2) wartości brutto (PLN) każdej z umów wskazanych w przedmiotowych rejestrach umów (pozycji) przesłanych w dniu 10 stycznia 2014 r. (z uwagi na brak niektórych stron uzupełnione e-mailem w dniu 15 stycznia 2014 r.), gdyż rejestry te nie zawierają tych podstawowych danych.
Proszę o uwzględnienie również wartości każdej z umów po podpisaniu ewentualnych aneksów do konkretnych umów (wartość umowy podstawowej oraz wartość umowy po podpisaniu aneksu nr 1, nr 2, itd., jeśli występuje)
Komentarz:
Pragnę zauważyć, że dnia 13 stycznia 2014 roku w powyższej sprawie został do Państwa wysłany już raz wniosek o udostępnienie informacji publicznej zawierający zapytanie: “Ponadto prosimy o przesłanie tych Centralnych Rejestrów Umów za rok 2012 i za rok 2013 w formie arkusza kalkulacyjnego (wersja elektroniczna, edytowalna) wraz z ujawnieniem wartości każdej z umów (pozycji), gdyż rejestr ten nie zawiera tych danych.”
Niestety, nie otrzymaliśmy dotychczas informacji publicznej zawierającej odpowiedź na ten właśnie wniosek.

Ponadto proszę o sprawdzenie poprawności danych skrytki pocztowej na Platformie ePUAP, gdyż po próbie wysłania do Państwa dokumentu  pojawia się błąd – komunikat:


“Przepraszamy – nie udało się wysłać dokumentu w trybie przedłożenia. Nie znaleziono adresu skrytki: umigskawina/skrytka”

______

Niestety, do dziś redakcja czasopisma “InfoSkawina” nie otrzymała żadnej odpowiedzi na złożony wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczący rejestrów umów z kwotami oraz wersji Excel tych rejestrów.

Termin 14 dni (ustawowy) na odpowiedź urzędu w tej sprawie mija dziś (5 marca 2014 r.) o północy…

W przypadku braku odpowiedzi na wniosek redakcji, złożona może zostać skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie na bezczynność Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

 

Zobacz także:

 1. Centralny Rejestr Umów za rok 2012 i 2013 UMiG Skawina UDOSTĘPNIONY dzięki portalowi InfoSkawina! (artykuł z dnia 16 lutego 2014 r.)
 2. Wniosek o udostępnienie rejestru umów Gminy Skawina (31 grudnia 2013 r.)
 3. Rejestru umów w gminie Skawina ciąg dalszy (ODPOWIEDŹ BURMISTRZA)  (26 grudnia 2013 r.)
 4. Propozycja utworzenia rejestru umów w Gminie Skawina (9 grudnia 2013 r.)

11 response to "Czekając na udostępnienie przez Urząd Miasta i Gminy Skawina rejestrów umów z kwotami …"

 1. Przez: olo Zamieszczono: 10 marca 2014

  … Termin 14 dni (ustawowy) na odpowiedź urzędu w tej sprawie mija dziś (5 marca 2014 r.) o północy… …

  Naturalnie skrzynka e-mailowa redakcji zapchana jest arkuszami excela przesłanymi z UMiG Skawina, prawda?

  • Przez: czytelnik Zamieszczono: 10 marca 2014

   Gdyby włodarz musiał osobiście stawiać się w sądzie, to może starałby się unikać niepotrzebnych nikomu zwłoki w załatwianiu spraw.
   W interesie publicznym jest, by urząd wybrał drogę łatwiejszą i udostępnił te dane.

   • Przez: olo Zamieszczono: 10 marca 2014

    to i tak nie jego pieniądze… czy on, czy pełnomocnik, wsio ryba. to pan płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci (“Rejs”)

 2. Przez: petent ;) Zamieszczono: 6 marca 2014

  Dla mnie odbieranie poczty elektronicznej przez urzędników i jakakolwiek odpowiedź jest rzeczą ważną. Pracuję w takich godzinach, że urząd już dawno zamknięty. Każda wizyta to mój dzień urlopu, stracony jeśli nie zastanę tej właściwej osoby. W przypadku składania pisma dodatkowa wycieczka na pocztę. Myślę, że nie jest to tylko problem w moim przypadku.

 3. Przez: Adam Dobrawy Zamieszczono: 6 marca 2014

  Skandaliczne! Czy oni obywateli w innych sprawach też tak lekceważą? Gdzie europejski standard? Już nawet z kultury wypada … Gdy ja nie mogę odpisać w terminie 3 dni to krótko wyjaśniam dlaczego, jakie prace trwają, kiedy się spodziewam, ale ja jestem zwykłym człowiekiem.

  Podobno obowiązuje w Unii “Europejski Kodeks Dobrej Praktyki Administracyjnej”, gdzie nakazuje się, gdy sprawa nie może być załatwiona w terminie powiadomienia o przyczynach i terminie. Ale najwidoczniej takie rzeczy nie w Skawinie! Taka Europa nie dla nas!

  Ja już nie mówię o przepisach prawa, bo art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej stanowi:

  Art. 13. 1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2.
  2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

  Przykre. I weź działaj w gminie, otwórz firmę, odprowadzaj tu podatki, aby gmina mogła się rozwijać, podczas gdy w byle mediach masz przykład, że działania Burmistrza są nieprzewidywalne i mogą Ci – z tylko przez siebie znanych powodów – zablokować załatwienie sprawy na lata. No i weź działaj w takim otoczeniu, konkuruj z innymi…

  Panie Adamie, wstyd!

 4. Przez: olo Zamieszczono: 6 marca 2014

  Urząd tylnym frontem do petenta 🙂 …

 5. Przez: petent ;) Zamieszczono: 6 marca 2014

  Zawracały moje maile wysyłane do wydziału, podobno zmienił się adres, ten na stronie UMiG był nieaktualny.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 6 marca 2014

   Proszę ten błąd zgłosić do UMiG Skawina.

   • Przez: petent ;) Zamieszczono: 6 marca 2014

    Zgłosiłem telefonicznie.

     • Przez: petent ;) Zamieszczono: 7 marca 2014

      tak usunięto nieaktualny adres

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *