Czeska Praga – Trzydniowa wycieczka z atrakcjami (AKTUALIZACJA!)

praganocaSołtys Jaśkowic zaprasza na 3 dniową wycieczkę do Pragi, która odbędzie się w dniach 16-18 września 2016 r. a jej koszt to jedynie 400 zł. Zapisy trwają do 30 kwietnia 2016 r. Szczegóły znajdziecie Państwo poniżej.

AKTUALIZACJA (4 maja 2016 r.):
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem uruchomiony zostanie drugi autokar (aktualnie 14 osób). Wychodząc naprzeciw temu zainteresowaniu obecnie prowadzony jest drugi nabór osób chętnych skorzystać z tej wycieczki.

Program Wycieczki: PRAGA

1. DZIEŃ – Wyjazd z miejscowości Jaśkowice we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Pragi. Spacer DZIELNICĄ ŻYDOWSKĄ JÓZEFÓW: CMENTARZ, RATUSZ, SYNAGOGA STARO-NOWA Z XIIIw. Przejście pod FILHARMONIĘ NARODOWĄ RUDOLFINUM. Spacer nabrzeżem Wełtawy. Czas wolny na zdjęcia i pamiątki. Obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

2. DZIEŃ – Śniadanie. Spacer z przewodnikiem zabytkową częścią miasta: KLASZTOR NA STRAHOWIE, ZAMEK PRASKI, ZABUDOWANIA KANCELARII PREZYDENCKIEJ. Wejście do kompleksu zamkowego na HRADCZANACH. Zwiedzanie: KATEDRA św. WITA, SALA WŁADYSŁAWOWSKA, BAZYLIKA św. JERZEGO oraz ZŁOTA ULICZKA, następnie przejście przez MAŁĄ STRANĘ – dzielnicę położoną na zboczach zamkowego wzgórza, obfitującą w bogato zdobione barokowe pałace i kamienice do słynnego MOSTU KAROLA z okresu średniowiecza. Spacer po moście, czas wolny na zdjęcia i zakupy. Obiadokolacja w restauracji. Spacer w kierunku BRAMY PROCHOWEJ.

3 DZIEŃ – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie miasta, spacer na RYNEK STAREGO MIASTA, RATUSZ wraz ze słynnym zegarem ORLOJ, KOŚCIÓŁ MARII PANNY, POMNIK JANA HUSA, KOŚCIÓŁ św MIKOŁAJA. Następnie przejście na PLAC WACŁAWA: MUZEUM NARODOWE LUCERNA, POMNIK św. WACŁAWA, OGRODY FRANCISZKAŃSKIE, KOŚCIÓŁ MARII PANNY ŚNIEŻNEJ. Czas wolny. Wyjazd z Pragi, powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania.

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=B-WUtjlwKok” width=”540″]

ŚWIADCZENIA – Cena zawiera:
• przejazd autokarem,
• 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu w Pradze (pokoje dwuosobowe)
• 2 obiadokolacje w restauracji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie).
• Opieka pilota i przewodnika
• bilet wstępu na Hradczany.

W/w wycieczka będzie zorganizowana przy uczestnictwie 50 osób.

Józef Tomczak
Sołtys Jaśkowic

Zapisy:
soltys@jaskowice.pl
tel: 668486978

praganoca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *