Czy mieszkańcy gminy znów będą płacić za niewykorzystany urlop m.in. burmistrzów Skawiny?

Jak już pisaliśmy, podatnicy musieli zapłacić ćwierć miliona złotych za niewykorzystane urlopy (ekwiwalenty) rządzących gminą Skawina (od 2006 roku). W związku z tym, 29 sierpnia br. zapytaliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina czy w świetle obowiązujących przepisów prawa pracy wykorzystane zostaną wszystkie niewykorzystane dni urlopowe burmistrza oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Skawina, by nie trzeba było płacić z pieniędzy publicznych kary wobec PIP oraz za niewykorzystany urlop (ekwiwalenty)? O podobną sprawę zapytał na Facebooku publicznie jeden z mieszkańców naszej gminy oba komitety wyborcze, z których obecnie startują kandydaci na fotel burmistrza. Sami zobaczcie odpowiedzi i wyróbcie swoje zdanie.

Pierwsza odpowiedź – Burmistrz

Na pierwsze pytanie redakcja otrzymała odpowiedź po kilkunastu dniach, dokładnie 11 września 2018 r.:

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie w załączeniu przesyła odpowiedź na e-mail z dnia 29 sierpnia 2018 r.

 

Czyli wszystko zgodnie z prawem, ale Burmistrz dopuszcza myśl, że znowu zapłacimy m.in. z własnej kieszeni za to, że nie wykorzystane zostaną zaległe urlopy? Chyba tak to należy rozumieć, co wyżej napisał.

Druga odpowiedź – kandydat Norbert Rzepisko oraz kandydat Janusz Bysina:

Z kolei na pytanie internauty – mieszkańca gminy Skawina zamieszczone na stronie Facebook (źródło: KLIKNIJ TUTAJ):

PYTAMY Pana Norbert Rzepisko, Pana Janusza Bysinę, kandydata Samorządni Razem oraz Kapitan Skawina:

– Czy mają Panowie zamiar skorzystać z urlopu na czas kampanii wyborczej, aby nie wykorzystywać stanowiska i zasobów instytucji publicznych w kampanii?

– Jeśli nie, to dlaczego?

– Jeśli tak, to jak zapewnią Panowie sprawne funkcjonowanie tych instytucji na czas kampanii?

odpowiedzi padają takie:

Norbert Rzepisko Niestety jako pierwszy zastępca Burmistrza mam nienormowany czas pracy. Może to śmieszne ale wielokrotnie musiałem interweniować w nocy, co prawda bez peleryny ale jednak. Nie narzekam , ale czasami Burmistrz musi popracować poza normalnymi godzinami pracy. Proszę się nie bać większość czasu będę na urlopie. W żaden sposób kampania nie będzie kolidowała z moimi obowiązkami. Pozdrawiam

Samorządni Razem Nasz kandydat na burmistrza, Janusz Bysina, podejmując decyzję o chęci zostania Gospodarzem naszego miasta i gminy, miał na uwadze również dobro instytucji, którą obecnie kieruje. Swoje przedsięwzięcia jako kandydat podejmuje w sposób niekolidujący z piastowanym stanowiskiem.

Dowód:

Źródła:

Prawie ćwierć mln zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Tyle jako podatnicy zapłaciliśmy z tego tytułu rządzącym Skawiną od 2006 r.

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/185625/Ekwiwalent-za-urlop–PIP-o-tym–kiedy-wojtowi-przysluguje-ekwiwalent-za-niewykorzystany-urlop-

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/184703/Wojt-na-urlop–RIO-wojt-nie-moze-kumulowac-zaleglego-urlopu-wypoczynkowego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *