Debata kandydatów do Parlamentu RP w Skawinie (VIDEO / ZDJĘCIA)

_IMG_1003Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video oraz krótką relacją z debaty kandydatów do Parlamentu RP, która odbyła się w skawińskim magistracie 14 października 2015 r. o godzinie 17:00. Organizatorem spotkania było Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych w Skawinie. Patronat medialny objął Dziennik Polski oraz dziennik InfoSkawina. Moderatorem debaty był dziennikarz i publicysta ekonomiczny Zbigniew Bartuś.

W debacie udział wzięli:

Jerzy Meysztowicz (KW Nowoczesna)

Artur Baranowski (KW Platforma Obywatelska)

Jacek Krupa (KW Platforma Obywatelska)

Józef Lassota (KW Platforma Obywatelska)

Małgorzata Wassermann (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Piotr Ćwik  (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Robert Szokalski (KW Razem)

Barbara Grobler (KW Razem)

_

Tematyka debaty obejmowała takie kwestie jak powszechny samorząd gospodarczy w Polsce i obligatoryjna przynależność do samorządów gospodarczych, podatki oraz główne problemy przedsiębiorców z nimi związane, aspekt współpracy Parlamentu RP z przedsiębiorcami przy tworzeniu ustaw gospodarczych, a także szkolnictwo zawodowe i perspektywy jego rozwoju.

W zasadzie wszyscy “odpytywani” politycy zadeklarowali chęć wspierania przedsiębiorców. Większość z nich opowiada się m.in. za obowiązkową przynależnością firm do samorządu gospodarczego i zmianą prawa podatkowego na bardziej przejrzysty i prosty , nie dopuszczający do zbytniej różnorodności w jego interpretacji.

Pełny zapis VIDEO z debaty:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=Ai6rY8O7mn8″ width=”520″]

GALERIA ZDJĘĆ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *