Debata na temat: transportu, komunikacji i rozwoju regionu już jutro!

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, transport, komunikacja i rozwój regionu to wiodące tematy, które poruszone zostaną już w najbliższy wtorek, 17 kwietnia 2018 r., o godz. 17:00, we Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Już po raz drugi na wspólną wymianę poglądów i spotkanie z ekspertami zapraszają: Województwo Małopolskie oraz Agora SA.

We wnętrzach Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie debatować będą:

 1. Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego;
 2. Tomasz Ożóg – Drugi Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina
 3. Dr inż. Marek Bauer – prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej;
 4. Peter Jancovic – dyrektor zarządzający Leo Express;
 5. Łukasz Kurlit – reprezentujący Skawiński Alarm Smogowy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału!

Wspólnie z panelistami i publicznością zastanawiać się będą, jak sprawdzają się funkcjonujące w regionie rozwiązania komunikacyjne oraz w jakim kierunku powinna zmierzać organizacja transportu zbiorowego oraz rowerowego.

Czy sprawny system przesiadkowy i wspólny bilet na różne środki transportu pozwoli ograniczyć poziom zanieczyszczeń komunikacyjnych? Jak może to wpłynąć na walkę ze smogiem? Jak przetrwać remonty na torach i czy po ich zakończeniu czeka nas rewolucja kolejowa? To tylko niektóre pytania, na które pomogą odpowiedzieć eksperci i decydenci biorący udział w debacie.

Kiedy: 17 kwietnia, godz. 17:00
Gdzie: Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie 
Wstęp wolny.

Zachęcamy do uczestnictwa!

Źródło:
UMIG w Skawinie

2 response to "Debata na temat: transportu, komunikacji i rozwoju regionu już jutro!"

 1. Przez: mieszkanka gminy Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  Mam takie samo zdanie. Ja też nie wiedziałam i nie miałam okazji zaproponować panom podróży codziennych z Krakowa busem siadając na przystanku na Kleparzu i wysiadając na przykład w Wielkich Drogach. Wtedy może by przestali bredzić o dobrodziejstwie dla mieszkańców wsi jeśli chodzi o dojazd pociągiem do Skawiny. Ponieważ ci co jeżdżą samochodami stojąc w korkach nie wyciągną tyłków nawet jeśli będzie sto pociągów. A tak na marginesie zapewne szanowni ekolodzy i zaproszeni gości przyjechali rowerami… Ups.. chyba przesadziłam z optymizmem.

 2. Przez: alee Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  No cóż, szkoda że gmina nie poinformowała o takim spotkaniu choćby przez system sms-owy. Pewnie przez niewiedzę frekwencja była taka a nie inna, a mała frekwencja to mała szansa na niewygodne pytania. Ja dopiero dowiedziałem się o tym spotkaniu teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *