Debata wyborcza kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina

Debata_wyborcza_SkawinaDziś (tj. 6 listopada 2014 r.) w siedzibie Multicentrum w Skawinie odbyła się debata wyborcza kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina. W organizowanym przez portal InfoSkawina.pl spotkaniu uczestniczyli: Pani Anna Wąsowicz, Pan Paweł Kolasa, Pan Ryszard Majdzik, Pan Norbert Rzepisko. Debata została zarejestrowana na video i zostanie wkrótce opublikowana na portalu. Formuła debaty została ustalona i zaakceptowana na wspólnym spotkaniu przedstawicieli wszystkich komitetów, z których startują kandydaci na fotel burmistrza. Spotkanie poprowadził redaktor naczelny portalu infoskawina.pl.

Na początku debaty, po uprzednim wylosowaniu miejsc i kolejności zabierania głosu, kandydaci mieli maksymalnie 2 minuty na przedstawienie swojej osoby. Następnie każdy w ciągu 2 minut udzielał odpowiedzi na każde z siedmiu pytań dotyczących spraw związanych z miastem i gminą Skawina.

Pytania zostały przygotowane w oparciu o wyniki anonimowej ankiety, która skierowana była do mieszkańców gminy (ponad 150 wypełnionych ankiet -> więcej tu: Weź udział w naszej ankiecie na temat problemów w gminie Skawina). Ankietę przeprowadził portal InfoSkawina, który bierze udział w ogólnopolskiej akcji “Masz głos, masz wybór” (działanie “Głosuj świadomie”: „Masz głos, masz wybór” – portal Infoskawina.pl dołączył do akcji!).

Pytania, na które odpowiadali kandydaci:

 • Jaka jest Pani/Pana wizja rozwoju gminy Skawina, uwzględniając również obecne zadłużenie gminy i perspektywy unijnego dofinansowania w następnych latach? Jaka powinna być hierarchia poszczególnych działań oraz inwestycji w gminie po objęciu przez Panią/Pana fotela burmistrza?
 • Jaki ma Pani / Pan pomysł na funkcjonowanie gminy Skawina jako wspólnoty mieszkańców? W jaki sposób wykorzystać potencjał mieszkańców i ich inicjatywy, jak angażować / aktywizować mieszkańców w życie gminy?
 • Przyjazny urząd, organizacja pracy urzędu. Proszę podać Pani/Pana propozycje usprawnienia pracy urzędu i jednostek organizacyjnych gminy, zwiększania dostępu obywateli do informacji publicznej (rozbudowany BIP, nagrywanie na video sesji), przejrzystość i jawność działania gminy
 • Jaki ma Pani/Pan pomysł na rozwiązanie problemów komunikacyjnych w gminie? Brak chodników i związane z tym niebezpieczeństwo dla pieszych, również wzdłuż drogi krajowej 44, brak dróg dojazdowych do osiedli i posesji w Skawinie, słabe połączenia MPK z Krakowem, ogromne natężenie ruchu w centrum miasta i drogach dojazdowych?
 • Jaką decyzję obecnego burmistrza uważa Pani/Pan za najlepszą, a jaką za najgorszą – co w tej kadencji należy docenić, a co powinno zostać wyeliminowane?
 • Jakość świadczenia usług w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i dostęp do specjalistów w gminie Skawina – Jaki ma Pani/Pan pomysł na rozwiązanie tej kwestii?
 • Proszę podać Pani/Pana propozycje na poszerzenie oferty sportowo – kulturalnej dla mieszkańców gminy Skawina i zachęcanie ich do zdrowego trybu życia?

Nagranie video oraz zdjęcia z debaty zostaną opublikowane na portalu infoskawina.pl tak szybko, jak to będzie możliwe.

Zapraszamy już teraz do śledzenia strony!

W tym miejscu kierujemy podziękowania dla uczestników debaty, dla dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, Pana Michała Grzeszczuka za udostępnienie sali w Multicentrum, firmie FLY – VIDEO.PL Filmowanie z powietrza | Zdjęcia z lotu ptaka za udostępnienie sprzętu do obsługi video i pomoc w zorganizowaniu debaty, firmie Video-Foto “Remi” Piotr i Grzegorz Ciepły ze Skawiny za pracę operatora kamery i fotografa, a także pracownikom Multicentrum i redakcji InfoSkawiny, dzięki którym dzisiejsza debata mogła się odbyć.

Redaktor naczelny

___IMG_5411

16 response to "Debata wyborcza kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina"

 1. Przez: ks Zamieszczono: 13 listopada 2014

  Anna Wąsowicz ma wykształcenie prawnicze i jako jedyna nie ma kieszeni i w marynarce to raczej dobry znak.

 2. Przez: wyborca Zamieszczono: 8 listopada 2014

  Po oglądnięciu debaty stwierdzam, że najlepiej przygotowany do roli burmistrza jest P Rzepisko i to on powinien reprezentować nasz miasto przez najbliższe 4 lata. Za takiego burmistrza nikt się nie będzie wstydził.

  • Przez: ks Zamieszczono: 13 listopada 2014

   za brak wstydu trzeba płacić

 3. Przez: skawinianka m. Zamieszczono: 8 listopada 2014

  Witam serdecznie wszystkich komentatorów z naszej gminy.
  Wszyscy tak oczekują filmu z debaty a przecież to tylko nagranie które pewnie i tak zostanie poszatkowane, zmontowane itd.
  Zwrócę się tu do RENIUS_ mam tytko nadzieję, że nie zwiodą cię piękne oczy pana RZEPISKO a fakt jakim jest człowiekiem i co robi dla ludzi.

  Jak można nazywać kogoś solidnym kandydatem na burmistrza jeśli nie przyznaje się do przynależności do swojej partii tj. P. WĄSOWICZ.

  Jeśli chodzi o solidnego P.KOLASĘ to szczerze w to wątpię. Uczył mnie w podstawówce i bardzo niesprawiedliwie traktował dzieci.Dzieląc je bogatych i biednych. Dyrektorowanie w Zelczynie też mu nie wychodziło

  Osobiście oddam swój głos na P. Majdzika gdyż tylko on dba o interesy zwykłych ludzi. Ludzie jakby więcej się interesowali swoją gminą to by wiedzieli że posiedzenia rady miejskiej można obejrzeć. TYLKO pan Majdzik zawsze protestuje przeciw podwyżką.
  Wystarczy sobie oglądnąć ostatnie nagranie(29.10.2014) tylko on był przeciwny podniesienia opłaty za ścieki tzn. kanalizację.
  https://www.infoskawina.pl/video-z-xlviii-sesji-rady-miejskiej-w-skawinie-w-dniu-29-pazdziernika-2014-r/

  Podam jeszcze parę linków które warto oglądnąć:
  http://www.youtube.com/watch?v=jxUmaq5n5Sk
  http://www.youtube.com/watch?v=HWJkaTRNhV8

 4. Przez: RENIUS_ Zamieszczono: 7 listopada 2014

  A MNIE SIĘ PODOBA PAN RZEPISKO
  DOBRZE MU Z OCZU PATRZY
  CHĘTNIE POSŁUCHAM DEBATY, OCENIĘ CZE PIERWSZE WRAŻENIE POPRAWNE

  • Przez: ks Zamieszczono: 13 listopada 2014

   Dzięki Podobnym kryteriom wybraliśmy Kwaśniewskiego

 5. Przez: Docotore Spin Zamieszczono: 7 listopada 2014

  No ale co z tą debatą? Kiedy ona będzie dostępna? Czyżby trzeba właściwe odpowiedzi dokręcić?

  • Przez: 24h Zamieszczono: 7 listopada 2014

   Może kandydaci oprotestowali materiał i w trybie wyborczym poszło do sądu 🙂
   Ile godzin trwała ta debata?

 6. Przez: doba Zamieszczono: 7 listopada 2014

  Debata została zarejestrowana na video i zostanie wkrótce opublikowana na portalu.
  Już prawie 24 godziny i ?

 7. Przez: oglądacz Zamieszczono: 7 listopada 2014

  Wszystkie te pytania dotyczą istotnych spraw, chętnie posłucham odpowiedzi. Zapewne mieli czas wcześniej się do nich przygotować.
  Może w kolejnej debacie odpowiedzą na pytania jak zamierzają dzielić przestrzeń publiczną i chronić środowisko. Kiedy miastem zajmą się urbaniści a nie inżynierzy drogownictwa. Jak często mają zamiar prowadzić konsultacje społeczne, z jakim wyprzedzeniem poinformują mieszkańców o planach inwestycyjnych.

 8. Przez: Gminny Zamieszczono: 7 listopada 2014

  Kandydaci na solidnych burmistrzów to P. WĄSOWICZ LUB P.KOLASA !!!!!!!!!!

  • Przez: prawilny Zamieszczono: 7 listopada 2014

   Jaja sobie robisz?

 9. Przez: mniejsze zło Zamieszczono: 7 listopada 2014

  Nie odpowiada mi żaden z kandydatów NIE BĘDĘ WYBIERAŁ MNIEJSZEGO ZŁA! Postępowanie sprzeczne z moimi przekonaniami w tak ważnej sprawie jest nieuczciwe. A mniejsze zło nie istnieje, zło to zawsze zło.
  Z drugiej strony – niepójście na wybory to podważenie samej idei demokracji i okazanie jej całkowitego braku szacunku.
  Idę na wybory i skreślmy wszystkich kandydatów na burmistrza. Co prawda żaden mi nie pasuje, ale tak ograniczam szanse dokonania oszustwa wyborczego.

 10. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 6 listopada 2014

  Z niecierpliwością oczekujemy na relację z debaty. Ja osobiście mam nadzieje że wreszcie będziemy mogli porównać wszystkich kandydatów. Już “ostrze” klawiaturę do komentarzy.

  Piotr Orznowski

 11. Przez: Norbert Rzepisko Zamieszczono: 6 listopada 2014

  Dziękuję za merytoryczną i dobrze przygotowana debatę. Pozdrawiam

 12. Przez: skawinianin Zamieszczono: 6 listopada 2014

  Panie Ryszadzie, mój głos zostanie oddany na Pana! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *