Jest decyzja o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej dotyczącej budowy obwodnicy Skawiny. Wojewoda małopolski wydał obwieszczenie

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wydał właśnie decyzję o zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej dotyczącej budowy obwodnicy Skawiny. Trasa ma pobiec od istniejącej już części drogi obwodowej miasta do drogi krajowej nr 44. Droga ma liczyć ponad 2 kilometry  i oiegnie miasto od północy i zachodu. Trasa rozpocznie się na rondzie, które łączy w sobie ulicę Energetyków i istniejący już odcinek obwodnicy Skawiny, i pobiegnie dalej na południowy zachód obiegając elektrownię Skawina od północy, i ostatecznie łącząc się z drogą krajową nr 44 niedaleko granicy z Borkiem Szlacheckim.


Umowa na projekt oraz budowę tej drogi w 2016 roku wygrało konsorcjum firm Vistal Gdynia, Most i Polbud-Pomorze.

Wartość kontraktu to 35,951 mln zł.

Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

 


Wyświetl większą mapę

Prace nad obwodnicą mają zakończyć się w 2018 roku. Obwodnica ma na celu odciążenie centrum Skawiny, przez które przechodzi teraz DK nr 44.

Droga ta obecnie obsługuje obecnie ruch o natężeniu 20 tys. pojazdów na dobę. 

Planowana jest także rozbudowa istniejącego odcinka obwodnicy do parametrów trasy o wyższej klasie.  Pisalismy o tym w maju br. 

Dzięki temu centrum Skawiny ma zostać jeszcze bardziej odciążone.

Obwieszczenie wojewody można przeczytać tutaj:

„WOJEWODA MAŁOPOLSKI zawiadamia, że 03 sierpnia 2017 r. została wydana decyzja Wojewody Małopolskiego Nr 05/2017, znak: WI-IX.7820.1.25.2016 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, pn.: Budowa obwodnicy Skawiny – nowej drogi krajowej klasy GP (długości 2149.61 m), na odcinku od skrzyżowania z ul. Energetyków do drogi krajowej nr 44 wraz z budową obiektu mostowego, budowa skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 44 (w jej km 101+295.26) oraz z niezbędną infrastrukturą w mieście Skawina, gmina Skawina, powiat krakowski, województwo małopolskie, po rozpatrzeniu wniosku z 28 grudnia 2016 r. złożonego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie przez Panią Barbarę Śliwkę działającą na podstawie upoważnienia znak: DI-1-532-8/15 z 25 sierpnia 2016 r., udzielonego przez Zastępcę Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Pana Roberta Góreckiego działającego na podstawie Pełnomocnictwa szczególnego nr 153/2016 wydanego przez Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Krakowie.”

Całość tutaj:

https://bip.malopolska.pl/umigskawin…polskiego.html

fot. gminaskawina.pl

Źródło: BIP Gminy Skawina / rynekinfrastruktury.pl

Zobacz także:

Artykuły o obwodnicy Skawiny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *