„Dni Skawiny 2014” – już w najbliższy weekend!

Dni_Skawiny_InfoskawinaBurmistrz Miasta i Gminy Skawina Adam Najder wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zapraszają w najbliższy weekend, 24 i 25 maja, na wspólne świętowanie 650-lecia naszego miasta podczas „Dni Skawiny 2014”. Tym razem pogoda zapowiada się wspaniale – zapraszamy do wspólnej zabawy! Na scenie wystąpią wszyscy zapowiadani wcześniej artyści: Donatan i Cleo, Mesajah, IRA, Galicyjska Orkiestra Straussowska OBLIGATO, Skangur oraz zespół YAKABAND. Dziękujemy Im za elastyczność i możliwości zmiany terminów koncertów.

PROGRAM DNI SKAWINY 2014

SOBOTA

Obchody „Dni Skawiny 2014” rozpoczniemy o godz. 16.00 od występu młodej grupy Kabaret Niepoprawnych Optymistów. Tuż po nich sceną zawładną DONATAN i CLEO, twórcy jednego z największych hitów ubiegłych miesięcy „My Słowianie”. Ich udział w Konkursie Piosenki Eurowizja 2014 odbił się bardzo szerokim echem. Za wprowadzanie uczestników w kolejne atrakcje oraz utrzymywanie najwyższego poziomu humoru odpowiedzialna będzie kabaretowa Formacja CHATELET, w skład której wchodzą Adam Małczyk i Michał Pałubski. Od godz. 18.30 proponujemy wspólną zabawę z zespołem SKANGUR, który już kilkukrotnie prezentował się podczas imprez plenerowych.

Publiczność w pierwszym dniu będzie mogła również poszaleć w rytm utworów wokalisty MESAJAH. To dużej sławy muzyk, autor tekstów, producent i kompozytor. Singiel „Szukając szczęścia” autorstwa Mesajaha z gościnnym występem Kamila Bednarka przez długi okres utrzymywał się na pierwszych miejscach POP-LISTY rozgłośni radiowej RMF FM. W sobotnie popołudnie przewidzieliśmy również ciekawe stoiska „Małopolskiego Pikniku Europejskiego”.

NIEDZIELA

Niedzielę tradycyjnie rozpoczniemy sportowymi zmaganiami z udziałem przedstawicieli skawińskich osiedli. Jedną z wielu nagród dla uczestników zawodów będą pamiątkowe drzewka ufundowane przez Fundację Aeris Futuro. Na Starorzeczu amatorzy dobrego jedzenia będą mogli odwiedzić stoiska „Zasmakuj w Małopolsce”.

Kolejnym punktem programu będzie wioska historyczna „650 lat żywej historii” i zabawa „Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2014″.

Od godz. 15.30 w świat największych przebojów porwie nas zespół YAKA BAND – wywodzący się z najpopularniejszego w Polsce telewizyjnego programu „Jaka To Melodia?”.

Niedzielny program wypełni także koncert grupy IRA, która od 1987 roku nieprzerwanie mieści się w czołówce najpopularniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Muzykę IRY można nazwać ponadczasową, łączącą pokolenia, nie dającą się zamknąć w cieniu sławy jednego czy dwóch hitów. W drugim dniu zapraszamy na wyjątkowe i czarujące widowiskowo muzyczne. To wszystko za sprawą znakomitej muzyki wiedeńskiej harmonizującej z wodami Starorzecza w wykonaniu Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz solistów polskich teatrów muzycznych i operowych. Artyści wystąpią na „wodnej scenie”, a dla widzów przygotowaliśmy widownię na 1300 miejsc i telebim o największej rozdzielczości.

Na koncert „Skawina da się lubić” złożą się największe przeboje musicalowe, operowe, muzyki klasycznej i popularnej. Atrakcyjność występu zapewni nie tylko doskonałe wykonawstwo muzyczne, ale i efektowne kostiumy artystów. Z towarzyszeniem Orkiestry zaprezentują się: Sylwia Lorens – sopran, Ewa Romaniak i Monika Węgiel – wokal oraz tenorzy – Tadeusz Szlenkier, Witold Wrona i Jan Zakrzewski. Koncert organizowany jest przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Skawiny i uzyskał dofinansowanie w ramach programu Mecenat Małopolski. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zwieńczeniem DNI SKAWINY będą sztuczne ognie!

Ponadto na wszystkich uczestników Dni Skawiny będzie czekać moc atrakcji – największy czeski LUNA PARK, a w nim m.in. KAMIKAZE – wirujące młoty, EXTREME – latający pająk czy też AUTODROM, dodatkowo chętni będą mieć okazję skorzystać z bezpłatnego „rejsu w chmury”, czyli lotu balonem na ogrzane powietrze.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałą zabawę!

afisz_dni_podejscie2

1 response to "„Dni Skawiny 2014” – już w najbliższy weekend!"

  1. Przez: Anonimowy Zamieszczono: 21 maja 2014

    Według mnie, główne “atrakcje” powinny się odbyć w Niedziele a nie w Sobotę tak jak to było na każdej poprzedniej imprezie :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *