Dni Skawiny 2015 – Program imprezy na 30 i 31 maja

impreza_dni_skawinyJak informuje na swojej stronie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, muzyczne zatrzęsienie dźwięków nastąpi w naszym mieście w ostatni weekend maja za sprawą zespołów, które zagoszczą na scenie podczas DNI SKAWINY 2015 na Starorzeczu Skawinki. W ciągu dwóch dni fani wielu gatunków muzycznych będą mogli przeżyć niezapomniane chwile bawiąc się przy brzmieniach rocka, popu, soulu, rock’n’rolla, house i electro.

30 maja 2015 r. tegoroczne obchody Święta Skawiny zainauguruje wyjątkowy spektakl muzyczny „Wehikuł czasu”, w którym wystąpią uczestnicy wielu sekcji artystycznych działających przy CKIS w Skawinie. Młodzi artyści zaproszą widzów do podróży przez wieki… Czy na zakończenie widowiska będziemy chcieć znów być w XXI wieku?

Z pewnością warto będzie wrócić do czasów współczesnych, by wysłuchać wszystkich koncertów i skorzystać z wielu atrakcji, jakie będą czekać na dzieci i osoby dorosłe. Tradycyjnie nie zabraknie wesołego miasteczka, dmuchanek dla najmłodszych, konkursów przy stoiskach Partnerów i Sponsorów oraz obficie zaopatrzonych stoisk gastronomicznych.

Dołącz do Wydarzenia na Facebooku!

PROGRAM DNI SKAWINY 2015

30 MAJA (SOBOTA) STARORZECZE SKAWINKI

16.00-17.30: „WEHIKUŁ CZASU” SPEKTAKL MUZYCZNY w wykonaniu SEKCJI CKIS w SKAWINIE

18.00-19.30: ZESPÓŁ TACY SAMI

Zespół TACY SAMI (LADY PANK SHOW cover band) pochodzi z Kielc. Jak sama nazwa wskazuje, stara się podczas występów oddać klimat panujący na koncertach kultowej formacji pod dowództwem Janusza Panasewicza i Jana Borysewicza. W ich wykonaniu można usłyszeć największe przeboje Lady Pank, takie jakKryzysowa Narzeczona, Zawsze tam, gdzie Ty czy Zamki na piasku.

 

20.00-21.30: ZESPÓŁ ALERGEN

Grupa ALERGEN powstała w 2005 roku w Krakowie. Wykonuje muzykę, którą opisuje jako „pozytywne brzmienie naładowanych rock’n’rollem gitar”. Do osiągnięć zespołu można zaliczyć kilka głównych nagród na festiwalach m.in. Band Watch, Festiwal Polskiego Radia Kraków, FAM czy Przeglądu Kapel Studenckich (PKS), dzięki tej wygranej dwa utwory bandu trafiły na składankę „Z Serca Galicji” wydaną w lutym 2007 roku. Alergen kilkakrotnie gościł w programach Telewizji Polskiej, m.in. „Kuźnia Talentów” (TVP Warszawa), „Regiony kultury”, „Lansator” (TVP Kraków) i „Śpiewaj i Walcz” (TVP 1). Formacja wystąpiła także w półfinałach Festiwalu „Opole Debiuty 2007″.

Zespół tworzą:  Paweł  Nawrocki  (gitara, wokal), Paweł Bek (gitara), Marek Komorowski (gitara basowa), Krzysztof Domienik (perkusja), Krzysztof Pietras (instrumenty klawiszowe).

22.00-24.00: DYSKOTEKA POD GWIAZDAMI I Z GWIAZDAMI – DJ MIKE

DJ MIKE prowadzi różnorodne imprezy taneczne, lecz najlepiej czuje się za konsolą, puszczając muzykę w stylu house, electro czy remixy muzyki komercyjnej. W swojej dotychczasowej pracy współpracował z innymi kolegami po fachu podczas  Dj’Meeting 2009 oraz Electro Machine w Clubie 139.

 

31 MAJA (NIEDZIELA) STARORZECZE SKAWINKI

16.30-18.00: ZESPÓŁ HATBREAKERS

Początki zespołu sięgają 2010 roku. W  obecnym składzie funkcjonuje od połowy 2014 r. Ich styl można określić jako „jedną z orbit popu”, dla niektórych zbyt ambitną, a dla innych w sam raz. Ich muzyka to wypadkowa inspiracji każdego z członków, mieszanka stylistyczna tworząca spójną, energetyzującą całość. Siła zespołu to żywiołowe koncerty, na których aż kipi od emocji. To soulująca, nie stroniąca od elektroniki mieszanka energetycznego soczystego grania z chilloutowym finiszem. Zespół ma na  swoim koncie supporty przed takimi gwiazdami jak: Afromental, Ira, Lady Pank, Poluzjanci, Sylwia Grzeszczak, Lulu James, Lemon. Występ Hatbreakers to zjawisko, w którym trzeba uczestniczyć i nie sposób zapomnieć.

18.30-20.00: ZESPÓŁ LE FLEUR

LE FLEUR istnieje od 2004 roku, reprezentując na płaszczyźnie muzycznej mieszankę rocka, popu, gotyku, New romantic. Muzyczną estetykę zespołu określiły silne wpływy New wave, cold wave i inspiracje formami progresywnymi. Twórczość LE FLEUR to przede wszystkim klimatyczne dźwięki z refleksyjnymi tekstami. Autorską muzykę wspierają często inspiracje literackie. Na koncie ma wiele koncertów w całej Polsce. Najważniejsze z nich to supporty przed takimi zespołami jak KULT, MYSLOVITZ. Muzyka LE FLEUR to połączenie ciekawych gitarowych brzmień z elementami elektronicznymi. Melancholijny rockowy styl z domieszką mrocznych klimatów gotyckich.

W skład zespołu wchodzą Aleksandra Zasępa (śpiew), Ewelina Chwajoł (gitara basowa), Bartłomiej Lekki (gitara elektryczna), Jakub Sadowski (syntezator), Jarosław Paduch (perkusja).

20.30-22.00: PUDELSI

Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy Andrzeja “Pudla” Bieniasza, który wspólnie z Franzem Dreadhunterem prowadzi go od ponad 20 lat. Po śmierci Piotra Marka do muzyków dołączył Maciej Maleńczuk. Zespół kontynuował niedokończoną twórczość Düpą i juz w 1986 r. został laureatem w Jarocinie. Rozstania i powroty – tak najłatwiej opisać burzliwą historię bandu, gdzie nieustannie zmieniali się muzycy za wyjątkiem Andrzeja “Pudla” Bieniasza i Franza Dreadhuntera, który mówi, że w tym właśnie tkwi siła Püdelsów. “Na naszych płytach jest wszystko: od metalu do symfonii – z kpiarskim zacięciem i przymrużeniem oka” – opowiada.

Ich nagrania są zaskakujące, nigdy nie przechodzące bez echa i osiągają status “złotych”. Zespoły muzyczne dzielą sie na żyjące w ewolucji i w rewolucji. Püdelsi na pewno należą do tej drugiej grupy. W tym roku obchodzą okrągły jubileusz 30 lat istnienia.

Wspólne granie jest udziałem:  Andrzeja “Pudla” Bieniasza (gitara), Franza Dreadhuntera (gitara basowa), Piotra Foremana ( wokal), Dario Litwińczuka (gitara), Marka “Motyla” Motylskiego (perkusja), Krystiana Jaworza (instrumenty klawiszowe), Bartosza Bętkowskiego (saksofony, flet).

22.00: POKAZ LASEROWY

Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dni_Skawiny_2015_Infoskawina


Tekst: CKiS / Monika Fliszewska, Anna Śliwa

12 response to "Dni Skawiny 2015 – Program imprezy na 30 i 31 maja"

 1. Przez: 123 Zamieszczono: 24 kwietnia 2015

  No to kolejne uzasadnienie do “nagród” będzie 🙂 “ZA WZOROWE PRZYGOTOWANIE DNI SKAWINY 2015”, tak po 2000 albo nawet 3000 jak się dołoży np. aktywną walkę z komarami pomiędzy 19:00 a 21:45.

 2. Przez: KK Zamieszczono: 22 kwietnia 2015

  szkoda że w Urzędzie nie ma kreatywych ludzi jak zwykle zafundują szmirę nie obrażając Pudelsów

  • Przez: wędkarz Zamieszczono: 24 kwietnia 2015

   Skąd mieli by w Urzędzie być, jedni mają w nim dożywocie inni z “konkursów”, ci co myślą nie mogą się wychylać ponad szefów. Ryba psuje się od głowy.

 3. Przez: Alopex Lagopus Zamieszczono: 20 kwietnia 2015

  A co wy tak żałujecie innym zabawy? Czyżbyście należeli to grupy ludzi, którym WSZYSTKO przeszkadza. Natura dużo gorsze rzeczy funduje zwierzętom niż dwa dni koncertów i 5 minut sztucznych ogni. Skulą się w krzakach i nic im nie będzie. Jakby im przeszkadzało to by się dawno wyniosły, jak w dawniejszych czasach “Dni Skawiny” trwały po 2 tygodnie. Dobrze, że coś się dzieje ciekawego. Ja tam zawsze Dni Skawiny miło wspominam. A wy, jak wam przeszkadza, zamknijcie się w domu na te dwa dni i nie trujcie. Pozdrawiam 🙂

  • Przez: wodnik Zamieszczono: 21 kwietnia 2015

   Pogody życzą zamknięci na dwa dni, bo każde załamanie może sporo kosztować dodatkowych pieniędzy. Masz rację igrzyska dla ludu musza być a kasa strumieniami na konto płynie. Postaw się a zastaw się i kolejny kredyt z banku na spłatę długów.Chciałbym kiedyś zobaczyć szczegółowe rozliczenie wydatków 650-lecia lokacji miasta, igrzysk dla ludu, wpływy od sponsorów i wydatki, czy ktoś to w ogóle liczy.

   • Przez: neron Zamieszczono: 21 kwietnia 2015

    Nie czas żałować róż gdy płonie las, kilkaset tysięcy w tą w tamtą stronę, jakie to ma znaczenie. Lud domaga się igrzysk będzie miał igrzyska.

 4. Przez: keju Zamieszczono: 19 kwietnia 2015

  Wtf?
  Na bogato:)).

 5. Przez: nie dla huku Zamieszczono: 19 kwietnia 2015

  22.00: POKAZ LASEROWY
  Czy wreszcie zwierzątka domowe i parkowe nie będą się stresować. Może ktoś o tym pomyślał by ich nie stresować i nie zatruwać bardziej powietrza.

  • Przez: zwolennik fajerwerków Zamieszczono: 19 kwietnia 2015

   nie przesadzajmy z tymi zwierzętami!!! Ja tam wolę ognie sztuczne.

   • Przez: nie dla hałasu Zamieszczono: 20 kwietnia 2015

    Ostatnie dwie wiewiórki i kaczki wyniosły się z Parku Miejskiego po fajerwerkach, strzelanie na terenach parków powinno być zabronione. Smród unosił się nad miastem jeszcze długo po zakończeniu pokazów.
    Kaczki i wiewiórki to atrakcja dla dzieciaków przez cały rok, obcowanie z przyrodą. Dla zwolenników fajerwerków to parę minut huku, dziesiątki tysięcy z miejskiej kasy idzie z dymem. Bobry też są przeciwne takiej zabawie.

    • Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 21 kwietnia 2015

     Co najmniej dwa punkty Regulaminu Parku są naruszane podczas organizowania imprezy. Jeden mówiący o hałasie i nie stresowaniu zwierząt. Drugi zakazujący używania materiałów pirotechnicznych. Oczywiście Urząd może wydać sobie zgodę, tylko czemu np. nie organizować koncertów na stadionie lub Błoniach Skawińskich. Jeśli Błonia Skawińskie nie są własnością miasta, to można pomyśleć, wykupić, wydzierżawić od właścicieli, zamienić się działkami. Warto inwestować tereny w zielone bo ubywa ich z każdym planem zagospodarowania miasta.

 6. Przez: maksio Zamieszczono: 19 kwietnia 2015

  IMiGW i dziadek Kazek informują, że tegoroczne ulewy i możliwa powódź na bank będzie pod koniec maja. Ps: UMiG już zakupił kalosze dla swoich… urzędników aby mogli WZOROWO wypełnić obowiązki w tym trudnym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *