Dni Skawiny – Igrzyska Aniołów – 8-10 czerwca 2018 r. – Park Miejski w Skawinie

Już w czerwcu na plenerowej scenie na Starorzeczu Skawinki zaprezentowane zostanie wyjątkowe widowisko przygotowane specjalnie na Święto Miasta. „Igrzyska Aniołów” to inspirowany baletem „Jezioro Łabędzie” spektakl w międzynarodowej obsadzie. Odczytana na nowo opowieść w wyjątkowy sposób łączy gatunki muzyczne i różne pokolenia artystów. Na scenie zobaczymy ponad 100 wykonawców (wśród nich m. in. Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu oraz zespół Percival), a usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale też heavy metal, pop, techno, folk i disco polo. Premiera widowiska „Igrzyska Aniołów” (sobota 9 czerwca, godz. 21.30) to główny punkt obchodów Dni Skawiny, ale spektakl będzie można zobaczyć również w piątek 8 czerwca podczas otwartej dla publiczności próby generalnej.

Program Dni Skawiny 2018

8 CZERWCA

Starorzecze Skawinki

21.30 Igrzyska Aniołów – widowisko plenerowe inspirowane baletem „Jezioro łabędzie” – próba generalna z udziałem publiczności (wydarzenie biletowane, liczba miejsc ograniczona)

9 CZERWCA

Skawińskie Błonia

11.00 – 18.00 Turniej piłki nożnej rozgrywany na boiskach mobilnych (organizator: MTS Piast Skawina)

Rozgrywki sportowe będą nie tylko świetną propozycją dla wszystkich fanów piłki nożnej, ale również pretekstem do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji. Podczas turnieju nie zabraknie niespodzianek w postaci znanych twarzy ze świata piłki nożnej.

11.00 – 12.00 Finał kampanii Rowerowy Maj

12.00 – 14.00 i 15.00 – 17.00 Puchar PolskFreestyle Football

18.00 – 18.15 Galaxy Cheer – występ srebrnych medalistek Mistrzostw Polski Cheerleaders 2018

Starorzecze Skawinki

21.30 Igrzyska Aniołów – widowisko plenerowe inspirowane baletem „Jezioro łabędzie” (wydarzenie biletowane, liczba miejsc ograniczona)

10 CZERWCA

Skawińskie Błonia

10.00 – 16.00 Turniej piłki nożnej rozgrywany na boiskach mobilnych (organizator: MTS Piast Skawina)

15.00 – 18.00 Rodzinny konkurs kulinarny „Wojskowe smaki” (organizator: Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą, projekt współfinansowany przez Gminę Skawina)

Oceny zgłoszonych do konkursu potraw dokona jury złożone między innymi z profesjonalnych mistrzów kuchni i znawców tematyki wojskowej. Konkursowi towarzyszyć będą: quiz wiedzy o odzyskaniu niepodległości, zabawa dla dzieci związana z tematyką wojskową oraz degustacja tradycyjnej wojskowej grochówki.

15.30 – 17.00 Projekt „Zabawa” – interaktywny program dla dzieci przygotowany przez Fundację Wyobraź sobie

Najmłodsi poprzez zabawę zostaną zaproszeni do świata nauki. W kreatywny sposób będą samodzielnie eksperymentować zgłębiając prawa fizyki.

17.10 – 18.00 Pokazy sekcji artystycznych CKiS: balet, hip-hop, taniec współczesny, zumba, cheerleaderki

18.10 – 18.30 Występ grupy Street Workout Skawina z gościnnym udziałem mistrzyni Polski w kategorii freestyle – Natalii Modzelewskiej

Grupa specjalizuje się w podciąganiu na drążku. Te niecodzienne zmagania mogliśmy obserwować 9 września na skawińskim rynku, kiedy to uczestnicy pobijali rekord w World Pull Up Day, czyli Światowym Dni Podciągania.

18.40 – 19.00 Koncert w wykonaniu uczestników warsztatów wokalnych działających w CKiS

19.00 – 20.00 Koncert zespołu Alergen

Koncerty zespołu ALERGEN to porządna dawka rock’n’rolla w najlepszym wydaniu. Przebojowe piosenki, energetyczny, charyzmatyczny wokalista, świetni instrumentaliści. To gwarancja najwyższego poziomu, wrażeń i świetnej zabawy!

Ponadto w ramach Dni Skawiny już od piątku 8 czerwca na parkingu przed Parkiem Miejskim będziemy gościć największy i najnowocześniejszy czeski lunapark, natomiast w sobotę 9 i niedzielę 10 czerwca zapraszamy dzieci na dmuchany plac zabaw oraz do pełnego logicznych, konstrukcyjnych, artystycznych i naukowych wyzwań Namiotu Kreatywności przygotowanego przez Fundację Wyobraź sobie. Namiot Fundacji został wybrany najlepszym Stanowiskiem podczas Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych.

8 i 9 czerwca na terenie Skawińskich Błoń czynne będą punkty animacyjne dla dzieci (malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, balonowe zwierzaki), stoiska handlowe oraz punkty gastronomiczne z ogródkiem piwnym.

___

8 i 9 czerwca – „Igrzyska Aniołów” to inspirowany baletem „Jezioro Łabędzie” spektakl w międzynarodowej obsadzie. Odczytana na nowo opowieść w wyjątkowy sposób łączy gatunki muzyczne i różne pokolenia artystów. Na scenie zobaczymy ponad 100 wykonawców (wśród nich m. in. Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu oraz zespół Percival), a usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale też heavy metal, pop, techno, folk i disco polo.

Szczegółowy programhttp://www.ckis.pl/dni-skawiny-jakich-jeszcze-nie-bylo,839,3549,start.html

5 response to "Dni Skawiny – Igrzyska Aniołów – 8-10 czerwca 2018 r. – Park Miejski w Skawinie"

 1. Przez: M Zamieszczono: 8 czerwca 2018

  Dni Skawiny czyli dla wszystkich a wejdżie garstka sponsorów i kilku zaproszonych. Żenada. A wybory niedługo.

 2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 7 czerwca 2018

  Rozumiem że krytykant jest stałym bywalcem opery
  i krakowskiej filharmonii, lub też generalnie nie podoba
  mu się wszystko. Dlatego w trosce o zdrowie psychiczne,
  nie polecam posiadania w domu lustra.
  Za posługiwanie się określeniami cyt.złodzieje pożesz
  stanąć przed obliczem Temidy.
  Generalnie może się komuś coś nie podobać, ale sposób wyrażania jest świadectwem poziomu wypowiadającego-
  – współczuję płytkom chodnikowym.

 3. Przez: Sebo Zamieszczono: 6 czerwca 2018

  Chcecie sobie robić imprezki to na kopanie na bojsku lub u burmistrza pod domem i za swoje pieniądze a nie za nasze

 4. Przez: Sebo Zamieszczono: 6 czerwca 2018

  Banda złodziei te wybory macie przegrane ja wam to załatwię za nasze święto miasta buraki

 5. Przez: czytelnik Zamieszczono: 4 czerwca 2018

  Centrum Kultury i Sportu w Skawinie uprzejmie informuje, że w dniach 5-11 czerwca, w związku z przygotowaniami i organizacją tegorocznych Dni Skawiny, parking przy Parku Miejskim będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *