Dni Skawiny już blisko! [IMPREZA ODWOŁANA]

Dni_Skawiny_InfoskawinaJubileuszowy rok zasługuje na wiele atrakcji, dlatego też przygotowaliśmy niecodzienny i bogaty program, który uświetni 650-lecie nadania Praw Miejskich Skawinie. Już dzisiaj, 17 i 18 maja 2014 r. warto zarezerwować na Dni Skawiny 2014 r.

AKTUALIZACJA z dnia 16 maja 2014 r.:

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie informuje, iż w związku z trudną sytuacją pogodową DNI SKAWINY 2014 są przeniesione i odbędą się w innym terminie. Warunki atmosferyczne nie pozwalają na bezpieczne przeprowadzenie Imprezy na Starorzeczu Skawinki.

Nowy termin Dni Skawiny zostanie podany na naszej stronie.

facebook-beta-08-535x535.jpgDołącz do wydarzenia na Facebooku!

Dni Skawiny 2014

W sobotę (17 maja) zapraszamy na wyjątkowe i czarujące widowiskowo muzyczne. To wszystko za sprawą znakomitej muzyki wiedeńskiej dziewiętnastego wieku harmonizującej z wodami Starorzecza w wykonaniu Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz solistów polskich teatrów muzycznych i operowych.

Na koncert „Skawina da się lubić” złożą się największe przeboje musicalowe, operowe, muzyki klasycznej i popularnej. Atrakcyjność występu zapewni nie tylko doskonałe wykonawstwo muzyczne, ale i efektowne kostiumy artystów. Z towarzyszeniem Orkiestry zaprezentują się: Sylwia Lorens – sopran, Ewa Romaniak i Monika Węgiel – wokal oraz tenorzy – Tadeusz Szlenkier, Witold Wrona i Jan Zakrzewski.

Koncert organizowany jest przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Skawiny i uzyskał dofinansowanie w ramach programu Mecenat Małopolski.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

W sobotnie popołudnie przewidzieliśmy również prezentacje Miast Partnerskich oraz stoiska “Małopolskiego Pikniku Europejskiego”. Zwieńczeniem dnia będą sztuczne ognie, które feerią barw rozbłysną na majowym niebie.

Niedzielę (18 maja) tradycyjnie rozpoczniemy sportowymi zmaganiami z udziałem przedstawicieli skawińskich osiedli. Na Starorzeczu amatorzy dobrego jedzenia będą mogli odwiedzić stoiska “Zasmakuj w Małopolsce”. Program artystyczny zainauguruje znana i uwielbiana przez naszych mieszkańców grupa SKANGUR. Za wprowadzanie uczestników w kolejne atrakcje oraz utrzymywanie najwyższego poziomu humoru odpowiedzialna będzie kabaretowa Formacja CHATELET, w skład której wchodzą Adam Małczyk i Michał Pałubski.

Następnie w świat największych przebojów porwie nas zespół YAKA BAND – wywodzący się z najpopularniejszego w Polsce telewizyjnego programu “Jaka To Melodia?”. Kolejną atrakcją w naszym gwiazdozbiorze będzie występ doskonałego muzyka i producenta muzycznego – twórcy największych hitów ostatnich miesięcy, czyli DONATANA w duecie z CLEO. O fenomenie piosenek “My Słowianie”, czy “Nie lubimy robić” może świadczyć ponad dwadzieścia milionów odsłon w serwisie You Tube, kandydatura Donatana do nagród  ESKA Music Awards 2013, czy nominacja do Konkursu Piosenki Eurowizja 2014.

Po takiej dawce hip-hopu w połączeniu z tradycyjnymi słowiańskimi klimatami proponujemy przejście w nieco inną muzyczną bajkę zapraszając na koncert MESAJAHA. To dużej sławy wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Obecnie singiel “Szukając szczęścia” autorstwa Mesajaha z gościnnym występem Kamila Bednarka utrzymuje się wciąż na pierwszych miejscach POP-LISTY rozgłośni radiowej RMF FM.

 

Niedzielny program zakończy koncert  grupy IRA, która od 1987 roku nieprzerwanie mieści się w czołówce najpopularniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Muzykę IRY można nazwać ponadczasową, łączącą pokolenia, nie dającą się zamknąć w cieniu sławy jednego czy dwóch hitów.

Ponadto na wszystkich uczestników Dni Skawiny będzie czekać moc atrakcji – największy czeski LUNA PARK, a w nim m.in. KAMIKAZE – wirujące młoty, EXTREME – latający pająk czy też AUTODROM, dodatkowo chętni będą mieć okazję skorzystać z bezpłatnego “rejsu w chmury” – czyli lotu balonem na ogrzane powietrze.

 Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, wspaniałą zabawę!

SPONSOR GŁÓWNY:

 

SPONSORZY:

 
     
                  

PATRONAT MEDIALNY:

 

Źródło:
CKiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *