Dni Skawiny w dniach 25-26 maja 2013 r.

impreza_dni_skawinyTegoroczne obchody święta naszego miasta odbędą się 25 i 26 maja 2013 r. pod hasłem „SZAŁ BAJ NAJT” – w błyskach fleszy z muzyką wiecznie żywego Elvisa, barwnej Lady Gagi, bondowskiej Adele, czwórki z Liverpoolu i innych niezapomnianych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Serdecznie zapraszamy!

W doskonały nastrój wprowadzą Was kabarety Nowaki i Jurki, które wystąpią w hali widowiskowo-sportowej w Skawinie już 23 maja o godz. 19.00. Kabareciarze przedstawią popisowe skecze, które przyczyniły się do ich ogromnej popularności. Długoletnie doświadczenie sceniczne zielonogórzan pozwala zagwarantować, że ten wieczór zostanie długo w pamięci widzów i będzie źródłem dużej dawki śmiechu.

Sobotnie popołudnie rozpoczniemy od pokazu RYWALIZACJI „NAJSILNIEJSZYCH” z Miasta i Gminy Skawina. Będzie to również okazja, by dowiedzieć się, jak zadbać o zdrową, wysportowaną sylwetkę. Sztab specjalistów z siłowni „Power House” podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Trenerzy fitness oraz dietetyk będą służyć pomocą i odpowiadać na Państwa pytania. Tę „pigułkę zdrowia” wzbogaci pokaz i warsztaty zumby, spinningu oraz sportowego tańca towarzyskiego.

Muzyczną „podróż przez wieki” zapoczątkują najmłodsi. Na scenie usytuowanej na starorzeczu Skawinki zaprezentują się przedszkolaki w programie „Mini lista przebojów”. Propozycja oparta na kanwie znanego i lubianego niegdyś programu telewizyjnego „Od Przedszkola do Opola”, będzie niepowtarzalną okazją, by ujrzeć nasze najmłodsze pociechy wcielające się w postaci największych gwiazd. Następnie przewidziano występy solistów oraz zespołu Warsztatów Wokalnych działających w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W tym bloku usłyszymy nieśmiertelne evergreeny m.in. zespołu ABBA, BONEY M, 2 PLUS 1. Zakończy go koncert uwielbianych przebojów Adele.

W kolejnej odsłonie powrócimy do szalonych lat 50-tych i 60-tych, kiedy narodził się rock’n’roll, a z nim jego największy król Elvis Presley. W wykonaniu zespołu HEY CITY przypomnimy sobie wiecznie żywe hity, tj.: Love me tender, Hound Dog, Don’t Be Cruel, Jailhouse Rock. Następnie przeniesiemy się do słonecznej Italii przy dźwiękach Volare, Azzurro, Fuoco Nel Fuoco, Quando Quando, jak również na dyskotekowe parkiety Europy, by poszaleć w rytm: You’re My Heart, You’re My Soul, California Blue, La Isla Bonita, One Way Ticket.

Muzyczne wspomnienia to jednak nie wszystko, co zaplanowaliśmy na GORĄCZKĘ SOBOTNIEJ NOCY, gdyż wieczorem na naszej scenie będziemy świadkami barwnego show w wykonaniu polskiej Lady Gagi. Artystka zafascynowana współczesną królową światowych dyskotek, zaprezentuje nam się w kilku odsłonach, przy współudziale swoich tancerzy i choreografów. Podczas godzinnego występu usłyszymy wykonane na żywo hity: Alejandro, Bad Romance, Paparazzi, Poker Face.  Pierwszy dzień zakończymy nowatorskim projektem VIDEOPARTY. Do późnych godzin nocnych proponujemy wszystkim zabawę prowadzoną przez DJ-a. Podczas miksowanych na żywo utworów wyświetlane będą teledyski, a po obu stronach sceny zobaczymy pokazy barmańskie w wykonaniu Mistrzów Polski.

Niedzielę, 26 maja, rozpoczniemy zmaganiami sportowymi w II TURNIEJU RODZINNYM. Tę propozycję kierujemy do 4-osobowych zespołów (może to być rodzina, znajomi, sąsiedzi), które zgłoszą się do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji. Niecodzienne i zaskakujące konkurencje będą również świetną okazją do zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych. Wprowadzeniem do kolejnego dnia z muzyczną retrospekcją będzie konkurs KARAOKE, podczas którego na wszystkich chętnych i odważnych będą czekać nagrody-niespodzianki.

Inwazja dźwięków CHRZĄSZCZY zatrzęsie sceną na Starorzeczu, przypominając najlepsze czasy big beatu. Wspomnimy czasy prywatek, gdy przy brzmieniach Radia Luxembourg i wyrytych w pamięci tekstach piosenek „w standardzie M2” bawiono się do białego rana. Klimat tych czasów przywołają nam niezapomniane przeboje: CZERWONYCH GITAR, THE BEATLES, ROYA ORBISONA, KRZYSZTOFA KRAWCZYKA, WOJCIECHA GĄSOWSKIEGO.

„Szał baj najt” w kolejnych trzech konwencjach muzycznych kontynuować będzie zespół ULYSSES, który dał się już poznać skawińskiej publiczności podczas ubiegłorocznych obchodów święta miasta. Profesjonalni muzycy zabiorą nas w melodyjną podróż od klasyki polskiego rocka (Lady Pank, Budka Suflera, Perfekt), po klasykę światowego popu (Michael Jackson).  Niedzielne granie zakończy zespół COCAINA, który porwie nas do tańca w rytm najpopularniejszych przebojów współczesnej muzyki rozrywkowej.

Więcej informacji: www.ckis.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło:
CKiS w Skawinie