Dni Skawiny z Małopolską Siecią LGD

DNI SKAWINY Z MAŁOPOLSKĄ SIECIĄ LGDOrganizatorzy Dni Skawiny jak co roku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. W zapewnianiu rozrywki wspierać ich będą również Małopolska Sieć LGD i LGD Blisko Krakowa.

Tradycyjnie zadbano o to, by podczas imprezy nikt nie narzekał na nudę. Dla uczestników zaplanowano: wesołe miasteczko, dmuchane atrakcje dla najmłodszych, obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne oraz wiele wspaniałych koncertów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

DNI SKAWINY Z MAŁOPOLSKĄ SIECIĄ LGD

W sobotę do Wydarzenia dołączą również Małopolska Sieć LGD i LGD Blisko Krakowa. Na stoisku, otwartym w godzinach 15.00-20.00 przedstawiciele zapewnią atrakcje dla osób w każdym wieku. Na najmłodszych czekały będą m.in.: gry, krzyżówki, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, konkursy plastyczne oraz malowanie twarzy. Ponieważ dzieci są doskonałymi obserwatorami i mają głowy pełne pomysłów, będą mogły wskazać za pomocą rysunków, czego brakuje im w najbliższym otoczeniu. Na temat rozwoju regionu wypowiedzą się także dorośli. Swoje pomysły zapiszą nie tylko na specjalnie do tego przygotowanym rulonie, ale również zgłoszą do konkursu pt. „Mam Pomysł”. Polega on na przedstawieniu planów na zmiany w otoczeniu. Chętni prezentują swoje koncepcje za pośrednictwem formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia zapoznają się z dotychczas zrealizowanymi projektami programu „Dobre Praktyki”, spośród których zostanie wyłoniony ten najlepszy, przynoszący największe korzyści mieszkańcom.

Uczestnicy wydarzenia zapoznają się także z działalnością Lokalnych Grup Działania oraz dowiedzą w jaki sposób pomagają one przy realizacji lokalnych inicjatyw. Przedstawiciele LGD Blisko Krakowa zapewnią wszystkim zainteresowanym indywidualne konsultacje i porady. Osoby biorące udział w imprezie przekonają się, jak niewiele potrzeba, by wziąć sprawy w swoje ręce i przyczynić się do rozwoju regionu.

Wydarzenie jest skierowane w szczególności do mieszkańców z obszaru działalności LGD Blisko Krakowa, tj. gmin Czernichów, Mogilany, Skawina i Świątniki Górne.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook. Patronat medialny nad Wydarzeniem objęła TVP Kraków.

Kontakt dla mediów:
Maciej Szostak, Prezes Małopolskiej Sieci Lokalnych Grup Działania
e-mail: biuro@lgd.malopolska.pl

Informacja uzupełniająca:

Małopolska Sieć LGD jest Związkiem Stowarzyszeń zrzeszającym Lokalne Grupy Działania, funkcjonujące na zasadzie partnerstwa terytorialnego. Terenem działalności LGD-ów są obszary wiejskie. Do zadań MS LGD należy pomoc jej członkom w realizacji lokalnych inicjatyw, mających na celu rozwój regionu i ich mieszkańców. W ramach promocji Sieci realizowany jest projekt „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *