Dnia 6 maja 2015 r. odbędzie się blokada drogi krajowej nr 44 w Jaśkowicach

___IMG_3004Społeczny Komitet Budowy Chodników „BEZPIECZNA DROGA 44” informuje, że w dniu 6 maja 2015 roku tj. środa, od godziny 11 do 12 odbędzie się zgromadzenie publiczne – potocznie zwane blokadą drogi w miejscowości Jaśkowice (obok kapliczki) przy Drodze Krajowej nr 44.

Celem zgromadzenia publicznego będzie protest mieszkańców związany z brakiem bezpieczeństwa pieszych poruszających się wzdłuż Drogi Krajowej nr 44.

Do udziału w manifestacji zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Za utrudnienia przepraszamy.

Źródło:

Społeczny Komitet Budowy Chodników “Bezpieczna Droga 44”

Miejsce protestu w Jaśkowicach, dnia 6 maja 2015 r.:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=AjcyIkdDMyM”]

Realizacja: infoskawina.pl

4 response to "Dnia 6 maja 2015 r. odbędzie się blokada drogi krajowej nr 44 w Jaśkowicach"

 1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 2 maja 2015

  Zapewne policja zorganizuje objazdy, kierowcy wybiorą alternatywne drogi. To też będzie z korzyścią dla mieszkańców walczących o chodniki, pozwoli innym zrozumieć jak to jest gdy tysiące aut przejeżdża pod oknami, przegania do rowu dzieci idące do szkoły. Będzie miło jeśli kierowcy samochodów ciężarowych nie wybiorą alternatywnych dróg łamiąc ograniczenia tonażu a policja zadba o to.

  • Przez: Czester Zamieszczono: 3 maja 2015

   Praktycznie nie ma możliwości zorganizowania objazdów.
   Na DK 52 jest niski wiadukt, na DW 780 są mostki o niskiej nośności. Jedyną alternatywą jest wysoko płatna A4, lub odległa DK 28.

   • Przez: gt Zamieszczono: 3 maja 2015

    Napisałeś “Jedyną alternatywą jest wysoko płatna A4”, większość dostarczających nam towar nie ma problemu z opłatami, wszystkie ich ciężarówki jeżdżą autostradami. Teraz gdy nanieśli na mapy “obwodnicę” nie jeżdżą przez miasto, jakoś im się to opłaca. To tylko firmy “uduś” zmuszają kierowców do jady po drogach niedostosowanych do tonażu.

 2. Przez: skawinianin Zamieszczono: 1 maja 2015

  Mieszkańcy czy kiedykolwiek ktoś Was przeprosił za to, że chodząc tą drogą ryzykujecie życiem. Za zaniechania działań zmierzających do zakończenia tej patologi jaką jest brak chodników i poboczy przy tak ruchliwej drodze przechodzącej przez tereny zamieszkałe. Stawcie się licznie na tej blokadzie, popieram Wasz protest widząc jak jesteście traktowani przez zarządcę drogi, decydentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *