Dożynki Gminne w Kopance już 30 sierpnia 2014 r.

Infoskawina_Dożynki_Gminne_2014_KopankaDnia 30 sierpnia 2014 r. (sobota) w Kopance odbędą się tradycyjne Dożynki Gminne na które zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Sołtys i Rada Sołecka Kopanki oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej a już teraz zapraszamy do udziału w imprezie.

Święto plonów rozpocznie się uroczystą mszą świętą o godzinie 15.00, odprawioną w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Kopance, podczas której zostaną poświęcone wieńce dożynkowe.

Składka zebrana podczas mszy przeznaczona zostanie na pomoc dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Przemyślanach – miasta partnerskiego Skawiny na Ukrainie.

Po nabożeństwie barwny korowód dożynkowy przejdzie na miejsce uroczystości (Kopanka „Popielniki”), gdzie odbędzie się ceremonia przekazania i ośpiewania wieńców przez przedstawicieli sołectw skawińskich oraz specjalnie przygotowany program artystyczny. Imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci oraz wystawy okolicznościowe sołectw, natomiast o godzinie 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna, do której przygrywać będzie zespół LIDER.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło:
UMiG Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *