Dragon Poland buduje nową siedzibę

_46 października 2016 r. w Skawińskim Obszarze Gospodarczym został wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej siedziby firmy Dragon Poland. Producent chemii budowlanej, gospodarczej i motoryzacyjnej, działający od 1972 roku, stawia na innowacyjność.

W czwartek, 6 października 2016 r., został uroczyście wmurowany kamień węgielny pod nową siedzibę firmy Dragon Poland. Na wydarzeniu byli obecni m.in. Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko, Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciech Przybylski, Andrzej Drozda Prezes Joka Sp. z o.o, który jest Generalnym Wykonawcą oraz sąsiedzi, przyjaciele i pracownicy Dragon Poland. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, czyli w czas 45. rocznicy istnienia spółki.

W tworzonym kompleksie, o powierzchni ok. 62 tys. m2, będą się mieścić nie tylko pomieszczenia biurowe, ale także magazyny i hale produkcyjne z nowoczesnym parkiem maszynowym oraz laboratorium, które będą zajmować łącznie ok 12 tys. m2. – Marki, będące własnością Dragon Poland, intensywnie się rozwijają, dlatego też naturalnym stał się fakt rozbudowy naszej firmy. Przewidujemy, że zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w nowej siedzibie, poprawi komfort pracy naszych pracowników oraz pozwoli na usprawnienie procesów mających ogromny wpływ na jakość obsługi klientów. Liczymy również na zwiększenie wydajności produkcji i usprawnienie procesów logistycznych – komentuje Michał Czekaj, Prezes Dragon Poland.

Obecna siedziba firmy mieści się w krakowskiej dzielnicy Olszanica. W związku z budową nowej inwestycji, liczba pracowników ma wzrosnąć o ok. 30%.

Już teraz prowadzone są staże dla zainteresowanych, a w przyszłości firma planuje także tzw. drzwi otwarte, aby zaprezentować sposób swojego funkcjonowania.

_5

Źródło:
Materiał prasowy Dragon Poland

8 response to "Dragon Poland buduje nową siedzibę"

 1. Przez: głosRozsądku Zamieszczono: 26 października 2016

  Wybór pomiędzy przemysłową, zanieczyszczoną , ale bez bezrobocia, a
  sielską i czystą z bezrobociem jest głupio postawionym problemem. Zakłady przemysłowe powinny przestrzegać norm i wtedy będzie i ekologicznie i pracy dużo. Panowie Burmistrzowie wymagajcie od zakładów, aby działały zgodnie z ochrona środowiska! i to wystarczy, nie będziemy się “dusić” na Krakowskiej i nie tylko.

 2. Przez: poytre Zamieszczono: 16 października 2016

  Masz rację. Wyobraźmy sobie Skawinę bez wszystkich przedsiębiorstw na SAG, SOG i Hucie, bez elektrowni i miejsc pracy które generują.

 3. Przez: dromet Zamieszczono: 16 października 2016

  Hmmm… to czy zatem lepiej mieszkać w czystej gminie typu Gmina Charsznica z 25% bezrobociem czy mieszkać w Gminie Skawina gdzie każdy pracę jeśli tylko chce to znajdzie? Każda Gmina ma przed sobą ten dylemat… albo praca albo czyste środowisko

 4. Przez: skynetic Zamieszczono: 16 października 2016

  Jedni budują nowe fabryki a dla drugich chcą zrobić ograniczenia eko dla samochodów. Hah

 5. Przez: jkl Zamieszczono: 15 października 2016

  @Tomek jaki nstępny? Dragon w Skawinie funkcjonuje od ponad 10 lat. Po pożarach w Szczyglicach i w Krakowie na Olszanickiej przeprowadził się do budynków na teren Huty, i odpukać chyba zaczęto dbać o bezpieczeństwo bo nie było żadnego zagrożenia, to tym bardziej teraz jak będzie całkowicie nowy zakład.

 6. Przez: rudi Zamieszczono: 13 października 2016

  Tomek, krzykiem nic nie zdziałasz, czy ktos wystąpił w sprawie VALEO? nikt, bo to zakład pracy dla wielu i tylko to sie liczy. Ile czasu upłynie jak mieszkańcy cos zrobia wspólnie, a nie będą tylko biadolić. Burmistrze będa na emeryturze, a Ty…..

 7. Przez: Oskar Zamieszczono: 13 października 2016

  Popieram przedmówce, nowe fabryki tylko przez chwile są nowe i nie trują a co bedzie za 10 może 20 lat:-/
  przestarzała technologia, nieodpowiedzialni własciciele dla ktorych bedzie liczył sie tylko zysk i głeboko w…
  bedzie miał ekologie!!!
  chwali sie teraz bo sam nie inwestuyje tylko pozyskał srodki wiec robia reklame sobie.
  znam temat bo sam pracuje w jednej ze skawinskich fabryk szkoda gadać.
  jak ktoś ma mozliwosći to lepiej wyprowadzić =sie ze skawiny bo inaczej nie ma mozliwosći do życia sedziwych lat.

 8. Przez: TOMEK Zamieszczono: 12 października 2016

  LUDZIE RATUJMY SKAWINĘ !!!!!
  NASTĘPNY TRUCICIEL W SKAWINIE !!!!
  MIESZKAM NA KRAKOWSKIEJ I TAM JUŻ NIE MA CZYM ODDYCHAĆ
  z VALEO TAK ŚMIERDZI ,ŻĘ SIĘ NIE DA !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *