Dwa włamania i jedno usiłowanie włamania w Skawinie w przeciągu jednej doby

policja2W dniu 22 sierpnia 2013 roku Komisariat Policji w Skawinie został powiadomiony o dwóch próbach włamania do placówek handlowych na terenie miasta Skawiny oraz o usiłowaniu włamania do bankomatu i uszkodzeniu kamery osiedlowej. Sprawca po uprzednim wyłamaniu żaluzji okiennej i podważeniu okna usiłował włamać się do sklepu przy ulicy Bukowskiej.

Kolejne zdarzenie odnotowano również przy tej samej ulicy, gdzie tym razem sprawca usiłował włamać się do sklepu  poprzez pokonanie zabezpieczenia zamka  i podważenie drzwi wejściowych. Ujawniono także uszkodzony bankomat, gdzie sprawca usiłował wyrwać kasetę, z której wypłacane są banknoty.

Na osiedlu Starym natomiast uszkodzona została kamera monitoringu należąca do Wspólnoty Mieszkaniowej. Na podstawie sposobu działania sprawcy policjanci wytypowali osoby mogące mieć związek z popełnieniem tych przestępstw. Szczególnym zainteresowaniem został objęty 26 – letni mieszkaniec Skawiny, a gdy zgromadzono wystarczający materiał dowodowy dokonano jego zatrzymania. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów, złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze.

Źródło:
Komisariat Policji w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *