Dwie panie zamieszane w kradzieże

policjaPolicjanci zatrzymali w dwóch odrębnych sprawach dwie kobiety, które, jak wynika ze wstępnych ustaleń, dokonały kradzieży.

Pierwszy przypadek dotyczy kradzieży telefonu komórkowego o wartości 2 tysięcy złotych, którą zgłosiła mieszkanka podskawińskiej wioski. Działania podjęte przez dzielnicowych doprowadziły do ustalenia i zatrzymania osoby podejrzewanej o ten czyn. Telefon odnaleziono u mieszkanki powiatu wadowickiego.

Kolejne zdarzenie rozpoczęło się w Wadowicach i to tamtejszych policjantów zawiadomił pokrzywdzony o kradzieży 12 tysięcy złotych. Podejrzenia padły na jego żonę. Informacja ta dotarła też do policjantów z komisariatu w Zabierzowie, którzy podjęli swoje działania na terenie portu lotniczego w Balicach. Ustalono, że pani widnieje na liście pasażerów rejsu do Skandynawii. Nieco później odnaleziono ją w terminalu i zatrzymano. Przy sobie miała pieniądze, korony szwedzkie, w kwocie odpowiadającej skradzionym pieniądzom. W tej sytuacji zamiast samolotem za granicę, pojechała radiowozem do Wadowic.

policja

Źródło:
KPP Kraków

2 response to "Dwie panie zamieszane w kradzieże"

 1. Przez: Czester Zamieszczono: 11 września 2015

  Nieważne ukradł, czy mu ukradli,
  ważne, że był zamieszany w kradzież.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 11 września 2015

   Chyba wszystkim to słowo jednoznacznie kojarzy się jako z uczestnictwem w tym procederze?
   Zresztą o tym też Słownik PWN: http://sjp.pwn.pl/sjp/zamieszac-sie;2543114.html
   Ale zawsze może Pan zgłosić tę uwagę językową do Policji, która nadesłała komunikat, a następnie odpowiedzią z jej strony podzielić się z nami:-)
   Chętnie opublikujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *