Dwóch dyrektorów Centrum Kultury i Sportu w Skawinie? Publikujemy postanowienie sądu administracyjnego w Krakowie

W czerwcu otrzymaliśmy skan postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 30 kwietnia 2019 r. Sąd ten postanowił o wstrzymaniu wykonania czynności Burmistrza Miasta i Gminy Skawina polegającej na stwierdzeniu wygaśnięcia z dniem 1 stycznia 2019 r. stosunku prawnego łączącego byłego Dyrektora Janusza Bysinę z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz czynności powierzenia mu z tym dniem stanowiska pełniącego obowiązki dyrektora CKiS. Sąd orzekł także o wstrzymaniu zarządzenia w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora. Wobec informacji na stronie BIP, którą przekazał Burmistrz oficjalnie, o rozstrzygnięciu konkursu i powołaniu na stanowisko dyrektora CKiS Pana Tomasza Stawowego z dnia 27 maja 2019 r., mimo przedmiotowego postanowienia Sądu, powyższe oznacza, że Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zatrudnia obecnie… dwóch dyrektorów. Z kolei rozprawa sądowa przed krakowskim WSA dotycząca skargi Janusza Bysiny na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko o wygaśnięcie stosunku pracy odbędzie się początkiem lipca br.

W załączeniu odpis postanowienia Sądu:

 

1 response to "Dwóch dyrektorów Centrum Kultury i Sportu w Skawinie? Publikujemy postanowienie sądu administracyjnego w Krakowie"

  1. Przez: moim zdaniem Zamieszczono: 2 lipca 2019

    Prawda jest taka w tej materii- im gorszy tym bardziej pazerny na stołek i ambitny inaczej.
    Odbierz człowieku odprawę i daj spokój, bo to kolejne wydanie szkodzenia instytucji. Niestety ta zmiana nastąpiła o kilka lat za późno, czyli mechanizmy działań burmistrz Adama były wiecznie żywe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *