Dzięki sprawnym działaniom policjantów z krakowskiej “powiatówki” nie doszło do katastrofy w ruchu lądowym

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu ulic w gminie Skawina zauważyli unieruchomiony pojazd zatrzymany pomiędzy zaporami przejazdu kolejowego i stojącą obok bezradną kobietę. Natychmiast przystąpili do działań i zepchnęli pojazd w bezpieczne miejsce, celem uniknięcia katastrofy w ruchu lądowym, gdyż w każdym momencie mógł nadjechać pociąg.

Kobieta poinformowała policjantów, że auto nagle doznało awarii, przez co zgasł silnik w momencie kiedy wjechała na przejazd kolejowy i nie mogła ponownie go uruchomić. Jeden z mundurowych, z uwagi na posiadane umiejętności mechaniczne zdiagnozował usterkę i ją usunął, dzięki czemu kierująca mogła bezpiecznie kontynuować dalszą jazdę.

Po zdarzeniu, na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie kobieta złożyła pisemne podziękowania za postawę naszych policjantów i udzieloną pomoc: „Dzięki takiej postawie tych funkcjonariuszy odzyskałam wiarę w Policję„, „uchronili mnie przed niebezpieczeństwem oraz naprawili mój pojazd”- napisała w liście. 

Mł. asp. Łukaszowi Pieszczek i st. post. Bartoszowi Kulik wykazali się dużym profesjonalizmem i wzorowym wykonaniem swoich obowiązków. Jesteśmy dumni z naszych policjantów. 

Źródło: KPP Kraków

1 response to "Dzięki sprawnym działaniom policjantów z krakowskiej “powiatówki” nie doszło do katastrofy w ruchu lądowym"

  1. Przez: zbys Zamieszczono: 9 sierpnia 2019

    Brawo i nagroda ( kasa ), ryzykowali życiem, pociąg to pociąg ………

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *