Dzień Dziecka na sportowo. Święto piłki nożnej na skawińskim rynku!

PPFA_SkawinaNa 31 maja i 1 czerwca 2014 r. Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich miłośników piłki nożnej, ale nie tylko! W sobotę na płycie skawińskiego rynku rozegrane zostaną, po raz pierwszy w naszym mieście, prestiżowe zawody Pucharu Polski Freestyle Football. Towarzyszyć im będą zmagania piłkarskich drużyn 3-osobowych na mobilnym boisku piłkarskim. Eliminacje do freestyle’owego Pucharu Polski rozpoczną się o godz. 10, wystąpić w nich może każdy chętny. Na liście startowej już dziś, na dwa tygodnie przed zawodami, roi się od czołowych polskich specjalistów od trików piłkarskich. Do popołudniowego finału zakwalifikuje się 16 najlepszych zawodników, którzy uzyskają najwyższe noty punktowe od arbitrów. 

Zmagania decydujące o końcowym zwycięstwie odbywać się będą w formie widowiskowych pojedynków, w których przegrany zawodnik odpada z dalszej rywalizacji. – Bardzo się cieszę, że dane nam będzie zaprezentować naszą dyscyplinę w Skawinie i mam nadzieję, że impreza na rynku wejdzie na stałe do kalendarza freestylowego w Polsce – mówi Tomasz Lebiocki, jeden z pionierów freestyle’u w Polsce, obecnie prezes Polish Freestyle Football Association, współorganizatora skawińskiego Pucharu Polski. – Już kilka razy zapraszaliśmy na nasze imprezy specjalistów od trików piłkarskich, że wspomnę Krzyśka Golonkę, Dawida Krzyżowskiego czy Dawida Koczura – zawsze odbiór ich pokazów i warsztatów był niesamowity, dzieci uwielbiają takie zabawy z piłką. Stąd pomysł, by pokazać tę widowiskową zabawę w najlepszej obsadzie i najlepszej oprawie, na skawińskim rynku – zdradza Marcin Kuflowski, pomysłodawca i główny organizator imprezy z ramienia MTS Piast Skawina.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/sPrE_2gxSSA” width=”520″]

Równolegle do zmagań freestylerów, na mobilnym boisku zainstalowanym na płycie rynku, toczyć się będą turnieje piłkarskich trójek, do których zgłosić się będą mogły zarówno drużyny zroganizowane, jak i tzw. „dzikie drużyny”. Przewidziano rywalizację dzieci w kategoriach wiekowych U-7 (rocznik 2007 i młodsi), U-9 (roczniki 2005-06), U-11 (roczniki 2003-04), U-13 (roczniki 2001-02) oraz …drużyn dziewczęcych U-13! Zagrać mają również …dorośli! Piłkarska rywalizacja dzieci toczyć się będzie również 1 czerwca, w niedzielę, w Dzień Dziecka!

– Chcemy reklamować imprezę pod hasłem „Wszyscy na rynek! – Zobacz, do czego służy piłka!”. Atrakcji nie zabraknie, szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja mistrzów trików piłkarskich, ale też wielką atrakcją dla dzieci będzie mobilne boisko z bandami, na którym będą rywalizować dzieciaki w kilku kategoriach wiekowych – informuje Marcin Kuflowski. – Planujemy też pokazowe treningi piłkarskie oraz liczne konkursy. Oczywiście nie zabraknie też oferty dla dziecik, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z piłką nożną. Myślę tu o licznych atrakcjach typu eurobungy, dmuchańce, kolejka torowa. Podczas imprezy odbywać się też będą animacje, o które zadba Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Organizatorzy planują relację NA ŻYWO w internecie na kanale PIAST SKAWINA TV

Harmonogram imprezy:

Puchar Polski Freestyle Football (31 maja)

godz. 10:00 – 11:00 otwarcie biura zawodów, zapisy

godz. 11:00 – 13:00 – eliminacje

godz. 13:00 – 15:00 – warsztaty trików piłkarskich dla dzieci

godz. 15:00 – 17:00 – finały

godz. 17:30 – wręczenie nagród

Turnieje trójek piłkarskich na mobilnym boisku (31 maja – 1 czerwca):

SOBOTA:

godz. 10:00 – turniej dziewcząt kat. U-13 (2001 i młodsze)

godz. 13:00 – turniej chłopców kat. U-11 (2003 i młodsi)

godz. 16:00 – turniej chłopców kat. U-9 (2005 i młodsi)

godz. 19:00 – turniej seniorów starszych 30+ lat (1984 i starsi)

NIEDZIELA:

godz. 10:00 – turniej chłopców U-13 (2001 i młodsi)

godz. 13:00 – turniej chłopców U-7 (2007 i młodsi)

UWAGA! DRUŻYNY MOGĄ SIĘ ZGŁASZAĆ W SKŁADACH o liczebności 4-6 zawodników!

INFORMACJE & ZAPISY: info@PiastSkawina.pl; tel. 507.065.495 (decyduje kolejność zgłoszeń)

 

Organizator: Miejskie Towarzystwo Sportowe “Piast” Skawina.

Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Polish Freestyle Football Association.

Honorowy patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Adam Najder, Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Województwa Małopolskiego i Gminy Skawina.

 PPFA_Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *