Elektrownia Skawina – Dzień Drzwi Otwartych 2014 (ZDJĘCIA / FILM)

___IMG_1499Zapraszamy do obejrzenia relacji z Dnia Drzwi Otwartych, które dziś miały miejsce w Elektrowni Skawina. W tym roku formuła wydarzenia została wzbogacona – poza wycieczką po Elektrowni – na uczestników po raz pierwszy czekały specjalne stoiska naukowe, pozwalające w atrakcyjny sposób zaangażować dzieci i dorosłych do poznania tajników niesamowitych zjawisk naukowych, wylać wiadro mgły, zbudować żarówkę, wywołać błyskawicę czy zmierzyć temperaturę suchego lodu.

Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się ze specyfiką pracy elektrowni i najnowocześniejszych urządzeń ciepłowniczych, a nawet zobaczyć obracanie  do góry nogami wagonu przeznaczonego do przewozu węgla. Poza kluczowym punktem programu, jakim było zwiedzanie elektrowni pod okiem przewodników, przygotowano mnóstwo dodatkowych atrakcji.

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=fDlOot1V3Lo”]

Pojawiły się specjalne stoiska naukowe, na których można było zobaczyć, a nawet samodzielnie wykonać spektakularne eksperymenty obrazujące najciekawsze zjawiska naukowe. Uczestnicy mogli zmierzyć temperaturę suchego lodu, która sięgała -80 stopni Celsjusza, wykonać magiczne bańki, które nie polecą na wietrze, wylać wiadro mgły, zbudować żarówkę podobną do tej, którą stworzył Thomas Edison, a nawet wywołać błyskawicę.

Dodatkowo, na najmłodszych uczestników czekała loteria fantowa, malowanie buzi, krzyżówka z nagrodami oraz łamigłówki i zgadywanki. Na koniec, wszyscy zwiedzający mogli zapozować do pamiątkowego zdjęcia z bohaterami najpopularniejszych czeskich bajek.

GALERIA ZDJĘĆ:

1 response to "Elektrownia Skawina – Dzień Drzwi Otwartych 2014 (ZDJĘCIA / FILM)"

  1. Przez: Qla Zamieszczono: 14 września 2014

    Gratulacje dla pomysłodawców, byłem z synem, dzieciak zachwycony. Oby więcej takich inicjatyw, naprawdę warto. Polecam, na pewno wybierzemy się w przyszłym roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *