eSkawina – urząd poinformuje Cię pierwszy!

Chcesz wiedzieć pierwszy o: planowanych utrudnieniach, zamknięciach i remontach, zmianach w stawkach opłat, zagrożeniach, akcjach i wydarzeniach? A może chcesz zgłosić: dziurę w drodze, przewróconą tablicę, uszkodzony przystanek?  Chcesz być na bieżąco – dołącz do nas, już dziś pobierz aplikację eSkawina. Aplikacja  dostępna na platformę Android oraz IOS.

Aplikacja może pracować w dwóch trybach:

  • Anonimowym  – umożliwiającym otrzymywanie  tylko  wiadomości na urządzenia mobilne;
  • Rejestrowanym – daje możliwość uaktywnienia innych kanałów komunikacji tj. bramki SMS, poczty elektronicznej czy też skrytek na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej ePUAP. W trybie rejestrowanym jest możliwe zgłaszania spraw wymagających interwencji wraz ze zdjęciem.  ZGŁOŚ do nas, kiedy widzisz, że:  lampa oświetleniowa nie świeci? Zapadł się chodnik? Zarośnięty lub uszkodzony znak drogowy? Umożliwi to szybkie przekazanie sprawy do wydziałów merytorycznych.
 
Rejestracja użytkownika jest możliwa poprzez wypełnienie formularza (do pobrania poniżej) i potwierdzenie danych w nim zawartych na dzienniku podawczym (ul. Rynek 14) lub przez formularz dostępny na ePUAP o nazwie „Rejestracja adresu e-mail w Systemie Powiadamiania”. Drugi sposób rejestracji nie wymaga wizyty w urzędzie. Dostępny jest jednak tylko dla osób posiadających profil zaufany. Po akceptacji rejestracji użytkownik otrzymuje specjalny kod walidacyjny do wpisania do urządzenia, na którym zainstalowana jest aplikacja eSkawina. 

W ramach projektu pn.: „Budowa systemu przyjaznych, efektywnych i kompleksowych e-usług samorządowych w Gminie Skawina”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, aktualnie wdrażane są:

  • eSkawina – aplikacja mobilna służąca do komunikacji z mieszkańcami;
  • system umożliwiający przeprowadzenie  konsultacji społecznych oraz dialogu społecznego  konsultacje.gminaskawina.pl;
  • portal interesanta  portal.gminaskawina.pl,  na którym będzie można  uzyskać pełne informacje o zobowiązaniach podatkowych, rachunkach za gospodarkę odpadami komunalnymi oraz uiszczenie związanych z tym  opłat online.  Pojawiły się również nowe e-usługi, w ramach ePUAP, zintegrowane z systemami teleinformatycznymi Urzędu. Jednocześnie przypominamy, że na dzienniku podawczym funkcjonuje Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego.
     

Źródło: PSW

Załączniki:

Źródło:
Gmina Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *