Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych w Jaśkowicach (ZDJĘCIA)

21 września br. obchodzony jest jako Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych, który we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Druga edycja wydarzenia, w która włączona została również polska policja, koncentruje swoje działania na uświadamianiu kierowców o konieczności ostrożnej i przepisowej jazdy samochodem oraz przypominaniu zasad bycia bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Tak, jak inne europejskie służby policyjne, w Polsce akcja promuje 24 – godzinny nadzór ruchu drogowego oraz wizję „ZERO wypadków śmiertelnych 21 września”.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach wspólnie zorganizowali w tym dniu akcję promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Młodzież szkolna wraz z policjantami dokonywała kontroli kierowców poruszających się drogą wojewódzką 44, która biegnie przez Jaśkowice. Uczniowie, wyposażeni w odblaski oraz kolorowe transparenty, zachęcali zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego do zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych oraz szkoły podstawowej, mieszczącej się tuż przy bardzo ruchliwej drodze. W czasie kontroli pojazdów, kierowcy zatrzymanych samochodów otrzymali dwa mandaty za brak świateł oraz nieprzepisowe parkowanie przed przejściem dla pieszych oraz cytrynę do zjedzenia, która na wesoło miała zachęcić do przestrzegania zasad poruszania się po drodze. Dzieci wręczyły również 3 nagrody – odblaski dla wzorowych kierowców.

Zorganizowana już po raz drugi, akcja promująca bezpieczeństwo pieszych i kierowców na drogach, cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z zaangażowaniem podchodzą do zadania i aktywnie promują odpowiedzialne zachowanie się na drodze. Wydarzenie, dzięki reportażowi przygotowanemu przez lokalną telewizję, trafia do szerokiej grup mieszkańców gminy.

Wypadki drogowe mają kilka, wciąż niezmiennych przyczyn. Najczęstszymi są brak ostrożności, brawura czy nie zachowywanie przepisów drogowych. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zależy od nich samych. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami oraz pieszymi, widocznymi na drodze. Dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz odblaski zakładane na odzież to podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.

GALERIA ZDJĘĆ:

Źródło:
Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach

1 response to "Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych w Jaśkowicach (ZDJĘCIA)"

  1. Przez: jarosław Zamieszczono: 27 września 2017

    W czasie kontroli pojazdów, kierowcy zatrzymanych samochodów otrzymali dwa mandaty za brak świateł oraz nieprzepisowe parkowanie przed przejściem dla pieszych.
    To zapraszamy policjantów do Skawiny, braknie bloczków mandatowych dla kierowców parkujących przed przejściem, na przejściu, skrzyżowaniu. Przerwijcie tą patologię bo nasi szeryfowie dawno stracili wrażliwość w temacie bezpieczeństwa. Kilka razy w miesiącu i zapomną, że parkowanie na chwilę to czasem śmierć na wieki dla przechodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *