Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września 2015 r. (VIDEO)

_SzczecinHasło tegorocznej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – „Nasze ulice, nasz wybór” – nawiązuje do toczącej się obecnie dyskusji na temat roli jaką ma mieć przestrzeń miejska. Stowarzyszenie Szczecinianie Decydują wybrało się z kamerą sprawdzić jak wyglądają ulice w Europie. Sami zobaczcie.

Uspokajanie ruchu w Polsce i Europie. StrefaZamieszkania.org

[youtube_sc url=”https://youtu.be/Wp0p4Nfj_44″]

 

7 response to "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września 2015 r. (VIDEO)"

 1. Przez: Janek Zamieszczono: 7 września 2015

  Jaki transport zrównoważony w naszej Gminie jak oni robią wszystko aby było źle z komunikacją myślałęm że nowe rządy coś zmienią pomyliłem się okrutnie nic nie jest lepiej?! Naszym władzą chyba zależy aby auta dalej jeździły po drogach. Zamknięto most w Zelczynie w kierunku Ochodzy więc MPK skrócono do Zelczyny ok, ale dlaczego na czas remontu nie przedłużyli autobusu 233 z Kopanki do Ochodzy niewiele by to kosztowało bo byłyby oszczędności z 235 zmienić troche kursy i byłoby dobrze a tak Ludzie zostali pozbawieni komunikacji więc pozostaje auto.

  • Przez: miasto dla ludzi Zamieszczono: 8 września 2015

   Tak duża i najbardziej uprzemysłowiona gmina w powiecie krakowskim nie może funkcjonować bez dobrego transportu publicznego. Zamiast go rozwijać ciągle kolejne ekipy samorządowców i decydentów “kaleczą” go. Miasto grzęźnie w korkach nie za sprawa braku dróg, tylko złej polityki transportowej a właściwie całkowitego jej braku. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy jak komplikują życie mieszkańcom, doprowadzają do wykluczenia społecznego osób które nie dysponują własnym środkiem transportu. Za taka politykę płacą zdrowiem wszyscy mieszkańcy bo powietrze nie zna granic. Panie burmistrzu sterujesz wydatkami budżetowymi, jesteś bezpośrednio odpowiedzialny. Szanowni radni to Wy powinniście zająć się transportem publicznym, na początek spróbować z niego skorzystać.

 2. Przez: etzt Zamieszczono: 7 września 2015

  Prośba do decydentów w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 16-22 września 2015 r. Zaproponować Policjantom i Straż Miejskiej by nie wjeżdżali do Parku Miejskiego i na Błonia Skawińskie samochodami. Niech chociaż Park będzie wolny od samochodów. Jeśli policjant lub strażnik mają problem z chodzeniem, to może najwyższy czas by zaczął biegać po ścieżkach rekreacyjnych. To jakaś patologia z tym jeżdżeniem, gdzie ochrona środowiska i limity na paliwo.

 3. Przez: grześ Zamieszczono: 7 września 2015

  X zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.
  Zapowiedź powrotu pociągów do Oświęcimia (próbnie na rok) od grudnia tego roku.
  Ciekawe będą konsultacje rozkładu jazdy z mieszkańcami gmin, czy jak do tej pory ktoś tam na górze znów będzie udowadniał, że ludzie nie chcą jeździć pociągami.

 4. Przez: miasto dla ludzi Zamieszczono: 6 września 2015

  Ludzie to zobaczą i jeszcze zechcą takiego miasta. Niestety ci co decydują o przestrzeni miejskiej z innego punktu na to patrzą. Urbaniści to gatunek na wymarciu, dziś miastem rządzą deweloperzy a budują go inżynierowie drogownictwa. Może kiedyś trzeba będzie przenieść miasto bo nie będzie się w nim dało żyć.

 5. Przez: to nie miasto Zamieszczono: 6 września 2015

  Skawina to nie jest miasto to dziwny twór, tu o przestrzeni przyjaznej mieszkańcom można zapomnieć. To jedna wielka strefa gospodarcza, plus markety i sypialnie. Czy kiedykolwiek pytano mieszkańców w jakim mieście chcą żyć, czy wolą zieleń Rynku od betonowego placu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *